Filtruj według

Płeć
Forma
Ilość
Cena
Producenci
więcej... mniej
Filtruj

Tribulus

Tribulus terrestris to roślina liściasta doskonale znana w medycynie ajurwedyjskiej, chińskiej oraz indyjskiej. Można spotkać ją w wielu miejscach w Europie, Azji, Afryce oraz na Bliskim Wschodzie. Roślina słynie ze swoich właściwości zdrowotnych, z tego powodu stała się popularnym składnikiem suplementów. Na jakie efekty można liczyć stosując tribulus? Dawniej był on używany przede wszystkim w celu podniesienia sił witalnych u mężczyzn oraz poprawienia libido. Obecnie znajduje zastosowanie również jako element wpływający na układ sercowo-naczyniowy, moczowo-płciowy oraz przede wszystkim jako składnik zwiększający poziom testosteronu, co ma kluczowe znaczenie dla sportowców. Testosteron jest bowiem znany ze swoich właściwości anabolicznych, co przekłada się na wzrost masy mięśniowej, redukcję tkanki tłuszczowej oraz ogólną poprawę kondycji. Tribulus jest więc stosowany przez nich jako suplement, który poprawia jakość treningów oraz wpływa na ich skuteczność.

Tribulus - czy warto go stosować?

Tribulus ma bardzo dobre opinie nie tylko ze względu na swoje właściwości związane z podnoszeniem poziomu testosteronu. Roślina wpływa również na obniżenie stężenia poziomu glukozy we krwi u osób cierpiących na cukrzycę typu 2. Co więcej, chroni przed uszkodzeniem naczyń krwionośnych i zapobiega wzrostowi cholesterolu we krwi. Tribulus dodatkowo może wpływać na zwiększenie poziomu libido u mężczyzn i kobiet ze zmniejszonymi popędami seksualnymi, poprawę erekcji oraz zwiększenie satysfakcji seksualnej. Dawkowanie suplementu jest uzależnione od ilości substancji aktywnej zawartej w kapsułce i zawsze powinno być zgodne z informacjami zawartymi na opakowaniu. Skutki uboczne spożywania tribulus praktycznie w ogóle nie występują. Mogą mieć ewentualnie postać bardzo delikatnego bólu brzucha, który szybko mija. Z tego względu suplement może być bezpiecznie stosowany przez osoby dorosłe.

Najlepszy tribulus - co można znaleźć w naszej ofercie?

W naszym sklepie można znaleźć bardzo szeroki wybór produktów zawierających tribulus, których cena należy do bardzo konkurencyjnych. Oferujemy suplementy znanych i renomowanych marek, m.in. takich jak Himalaya, OstroVit, Biogenix, NOW Sports, TrecNutrition, Nutrend, Iron Horse Series, OLIMP Sport Nutrition, UNS Supplements, Berserk Labs, 7Nutrition oraz ActivLab. Dodatkowo, w naszym asortymencie znajduje się Tribulus Maximus, czyli znany suplement marki BioTechUSA. Preparaty są dostępne w różnych pojemnościach i zamknięte w wygodnych opakowaniach.