Filtruj według

Płeć
Forma
Waga
więcej... mniej
Ilość
Kategorie
Cena
Producenci
więcej... mniej
Wybierz smak:
więcej... mniej
Filtruj

Odżywki Białkowe

Białko jest podstawowym elementem budowania masy mięśniowej. Jest to niezbędny budulec tkanek i kluczowy składnik odżywczy w naszej codziennej diecie. Czasem jednak zdarza się tak, że nie uda nam się dostarczyć odpowiedniej ilości tego makroskładnika w ciągu dnia z jedzenia.

Wtedy idealnym wyborem są odżywki białkowe, które pozwalają nam na szybkie dostarczenie i uzupełnienie brakujących ilości białka. W naszej ofercie znajdziesz produkty od najlepszych producentów, takich jak OLIMP, Promaker, TREC Nutrition, BioTechUsa i wielu innych.

Białko dla sportowców

Odżywki białkowe cieszą się ogromną popularnością wśród osób aktywnych fizycznie. Stanowią jeden z najczęściej wybieranych dodatków do codziennej diety zarówno przez doświadczonych sportowców jak i osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z siłownią.

Pomimo licznych mitów wokół białka w proszku, jego popularność wcale nie jest przypadkowa. Należy pamiętać, że same suplementy białkowe nie przemienią nikogo w sportowca. Potrzebne są do tego ciężkie treningi i odpowiednia dieta.

Odżywki białkowe mogą jedynie wspomóc proces budowania masy mięśniowej. W zależności od rodzaju produktu źródła białka mogą się różnić - rozróżniamy: białka serwatkowe, wołowe, jaj, soi i innych, a w naszej ofercie znajdziesz je w różnych smakach. Najpopularniejsze z nich to:

Dlaczego warto suplementować odżywki białkowe?

Białko w proszku jest nie tylko świetnym uzupełnieniem białka w codziennej diecie. Odżywki białkowe są idealnym produktem dla osób budujących masę mięśniową. Białko to podstawowy budulec mięśni, niezbędny do syntezy nowych białek mięśniowych, która prowadzi do wzrostu masy mięśniowej, a także poprawia regenerację potreningową.

Odżywki białkowe nie tylko pomagają budować mięśnie, ale są także świetnym sposobem na schudnięcie! Dzieje się tak dlatego, że białko jest bardziej sycące niż węglowodany i tłuszcze. Przyczynia się to do zmniejszenia uczucia głodu, kontrolowaniu apetytu i redukcji całkowitego spożycia kalorii w ciągu dnia.

Termogeniczne właściwości białka

Białko ma również działanie termogeniczne, co oznacza, że nasz dzienny wydatek energetyczny jest większy, a my spalamy więcej kalorii podczas codziennych aktywności.

Jak wybrać odpowiednią odżywkę białkową?

W naszym asortymencie posiadamy wiele rodzajów odżywek białkowych, takich jak:

  • Odżywki białka serwatkowego: WPC, WPI, WPH
  • Białka kazeinowe, wołowe, wegańskie
  • Mieszanki białkowe łączące kilka rodzajów białek w proszku

Białka serwatkowe są najczęściej wybierane przez osoby aktywne fizycznie i różnią się zawartością białka oraz stopniem przyswajalności. Obok nich znajdziemy także białka kazeinowe, wołowe i wegańskie.

Kiedy stosować białko w proszku?

Wystarczające ilości białka można uzyskać z codziennej diety, jednak białko w proszku jest niezbędne w wielu przypadkach. W zależności od celów treningowych odżywki białkowe pomagają w redukcji tkanki tłuszczowej, utrzymaniu masy mięśniowej podczas okresów redukcji, zwiększeniu przyrostów mięśni, a także skrócenia regeneracji potreningowej. Polecamy odżywkę białkową Biotech Iso Whey Zero dostępną w wielu smakach i gramaturach ze względu na jakość i bezpieczeństwo dla zdrowia.

Dlaczego warto wybrać odżywki białkowe w sklepie Świat Supli?

Warto zadbać o jakość surowców wykorzystywanych do produkcji odżywek białkowych. Nasze produkty pochodzą od renomowanych producentów i są robione z najwyższej jakości składników. W naszej ofercie posiadamy popularne odżywki proteinowe takie jak WPC, WPI, WPH i białka roślinne, które pochodzą od znanych i renomowanych marek jak TREC Nutrition, OLIMP, Promaker czy BioTechUSA, stosowane przez profesjonalnych kulturystów. Każda odżywka białkowa zawiera dokładny opis, skład i zalecenia dotyczące dawkowania, dzięki czemu znajdziesz produkt dostosowany do swoich potrzeb.