Filtruj według

Płeć
Forma
Waga
Pojemność
Ilość
więcej... mniej
Cena
Producenci
więcej... mniej
Wybierz smak:
Filtruj

Skóra, Włosy i Paznokcie

Dbając o zdrową skórę, włosy i paznokcie warto poza dbaniem o zdrowy tryb życia stosować dodatkowo suplementy diety. Dzięki temu osiągnie się i utrzyma zadowalające efekty. Trzeba dbać o ich właściwą i codzienną pielęgnację. Bardzo istotne jest wybór odpowiednich witamin, bowiem każdy organizm jest inny i może w różny sposób zareagować po zastosowaniu danego produktu. Takie suplementy diety są bogate w witaminy oraz minerały, które wpływają na wygląd. Na rynku jest dostępny bogaty wybór różnorodnych witamin, które mają poprawić wygląd skóry, włosów i paznokci. 

W celu zachowania pięknej i zdrowej skóry należy stosować odpowiednią pielęgnację w zależności od wieku oraz rodzaju skóry. Skórę można oczyścić dermokosmetykami. Ważne jest regularne nawilżanie skóry balsamami. Można zainwestować również w specjalne tabletki przeznaczone na pozytywny wpływ na skórę. Produkty na skórę w swoim składzie mają kolagen wpływający na ujędrnienie i uelastycznienie skóry. 

Najczęściej w preparatach na włosy głównym składnikiem jest skrzyp polny, ponieważ wzmacnia on kondycję włosów oraz przyspiesza ich wzrost. Ponadto wpływa też na paznokcie i skórę. Popularna biotyna czy kwasy DHA i EPA, a także witaminy B, C i E czy nawet krzem i cynk to kolejne popularne substancje zastosowane w preparatach. Ich rolą jest zapobieganie wypadaniu włosów, zmniejszenie łamliwości, jak również wzmacniają je i odpowiadają za ich budowę.

Na paznokcie warto stosować krzem. Występuje on np. w skrzypie polnym. Przede wszystkim zapobiega on nadmiernej łamliwości i wzmacnia płytkę paznokcia. Popularne są również odżywki do paznokci z witaminą A i E. 

Istnieje dużo preparatów kozystnie wpływające na skórę, włosy i paznokcie. Jednakże należy sprawdzić dokładnie ich skład i czy prawidłowo zadziałają one na indywidualną osobę. Najważniejszymi cenionymi składnikami są witaminy B, C i E, a także krzem oraz biotyna i kolagen. Zagwarantowanie wymaganego poziomu witamin i minerałów wpływa na pewno na regenerację i nawilżenie skóry, wzmocnienie włosów i paznokci. Stosowanie suplementów diety mogą poprawić również problemy skórne takie jak np. trądzik czy cellulit.