Filtruj według

Płeć
Forma
Waga
Pojemność
Ilość
Cena
Producenci
więcej... mniej
Filtruj

Witamina E

Dbając o swoje zdrowie często sięgamy po suplementy, których rolą jest umożliwienie nam uzupełnienia braków witamin w naszym organizmie. To dobre rozwiązanie, ponieważ suplementy dobrej jakości gwarantują utrzymanie odpowiedniego poziomu witamin i minerałów, zgodnego z naszym indywidualnym zapotrzebowaniem. Zaopatrując się w kapsułki z witaminami powinniśmy przyjrzeć się witaminie E - jej rola jest dużo większa, niż mogłoby się wydawać. 

Gwarancja młodości i płodności

Witamina E posiada właściwości przeciwdziałające starzeniu się organizmu. Jest również stosowana w leczeniu niepłodności - jej niedobór utrudnia mężczyznom produkowanie plemników dobrej jakości. Jest bardzo cenna również podczas prowadzenia ciąży, ponieważ ma duży wpływ na procesy związane z kształtowaniem u dziecka zmysłu wzroku. 

Witamina E jest znana ze swoich właściwości antynowotworowych. Polecana jest osobom mającym podwyższony poziom cholesterolu, ponieważ redukuje jego stężenie, dzięki czemu znalazła szerokie zastosowanie w profilaktyce antyzawałowej. Odpowiedni poziom tej witaminy pozwala również zapobiegać udarom. Odgrywa ważną rolę w regulowaniu poziomu glukozy we krwi. 

Najczęściej występującymi objawami niedoboru witaminy E jest apatia, wypadanie włosów, duża podatność na różnego rodzaju infekcje i przeziębienia oraz podwyższony poziom cholesterolu. 

Suplementacja witaminy E

Warto zadbać o utrzymanie prawidłowego poziomu witaminy E w organizmie. Przyjmowanie jej z pożywieniem to oczywiście najprostsza droga, ale bardzo często nie mamy czasu lub odpowiedniej wiedzy, która pozwoliłaby nam na komponowanie posiłków na tyle zbilansowanych, że gwarantowałyby nam uniknięcie niedoboru witaminy E. W takiej sytuacji dobrze jest sięgnąć po suplementy. Witamina E występuje zarówno w tabletkach, kapsułkach jak i w postaci płynnej - w formie kropli. Z uwagi na fakt, że witamina E pochodzi z tej samej grupy związków, co witamina A, bardzo często można trafić na suplementy zawierający kombinację obu tych niezwykle potrzebnych witamin.