Filtruj według

Płeć
Forma
Ilość
Cena
Producenci
więcej... mniej
Filtruj

Witalność

Wiosna to czas, gdy przyroda budzi się do życia. Słoneczna aura motywuje do aktywności na świeżym powietrzu. Jednak wielu z nas w okresie wiosennego przesilenia odczuwa ospałość i spadek energii. Jak temu zaradzić?

Odpowiednia dieta

Odczuwanie znużenia na początku wiosny jest naturalne i dotyka wielu ludzi. Jak się z tym zmagać i przywrócić swojego organizmowi siłę, witalność i chęć do działania? Najlepiej skorygować sposób odżywiania. Po okresie zimowym możemy mieć niedobory żywieniowe wynikające ze stosowania ubogiej diety w tym okresie zimowym. Na wiosnę warto zmienić dietę na bardziej wartościową. Aby uzupełnić pozimowe niedobory, należy dostarczać sobie witamin. Szczególnie ważna jest witamina C, która wspiera odporność organizmu i jest antyoksydantem. Istotna jest także witamina A, która pomaga dbać o wzrok. Należy pamiętać także o witaminie E, nazywanej witaminą młodości oraz witaminie D, której produkcja w organizmie związana jest z wystawianiem skóry na słońce, dlatego po zimie możemy mieć jej niedobór. Wiosną powinno się wzbogacić jadłospis o świeże warzywa oraz owoce, szczególnie polskie, sezonowe. Ważne jest także dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości składników mineralnych, takich jak cynk, selen, wapń, żelazo, magnez czy potas. Należy jeść produkty zbożowe z pełnego przemiału, tłusty nabiał, ryby, oleje roślinne oraz nasiona i suszone owoce.

Suplementy diety

Niestety, w dzisiejszych czasach jesteśmy zmuszeni do życia w ciągłym biegu, przez co trudno jest stosować przemyślaną dietę. Poza tym zdrowe odżywianie przynosi porządane efekty dopiero po dłuższym czasie. Co zrobić, jeżeli chcemy poczuć więcej witalności w krótkim czasie i nie tracić całych godzin na komponowanie zbilansowanej diety? Na pomoc przyjdą suplementy diety! Warto wybrać suplement odpowiednio dopasowany do naszych potrzeb, który zawiera potrzebne nam witaminy i składniki mineralne w dobrze przyswajalnej formie. Przyjmując suplementy można w bardzo łatwy i niedrogi sposób poprawić kondycję organizmu i przywrócić sobie witalność i energię do działania.