Filtruj według

Płeć
Forma
Waga
Pojemność
Ilość
Cena
Producenci
więcej... mniej
Wybierz smak:
Filtruj

Mieszanka Minerałów

Życie w stresie i pośpiechu nie sprzyja zdrowej, zbilansowanej diecie. A to przecież jakość pożywienia decyduje o stanie całego organizmu. Źle zbilansowana dieta może przyczynić się do niedoborów minerałów i witamin, które negatywnie wpływają na samopoczucie i zdrowie. Rozwiązaniem mogą być suplementy i mieszanki z minerałami, które będą uzupełniać braki cennych elementów w organizmie. Szukasz suplementów z wysoką zawartością składników mineralnych? Sprawdź naszą ofertę!

Kompleksowa suplementacja minerałów i witamin

Deficyt świeżych owoców i warzyw w sezonie jesienno-zimowym wiąże się ze spadkiem dostępności mikroelementów, utrzymujących prawidłowy przebieg wszystkich funkcji życiowych. Zestaw minerałów przyjmowanych regularnie podniesie odporność organizmu i zdolność do regeneracji, a dostarczanie witaminy D3, której synteza jest mocno ograniczona w miesiącach zimowych, wpłynie pozytywnie na samopoczucie. Suplementacja niezbędnych witamin i minerałów wspomoże funkcjonowanie mięśni i układu nerwowego, zredukuje uczucie zmęczenia, a także przyczyni się do utrzymania prawidłowego metabolizmu.

Mieszanki minerałów dla sportowców

Ciężki wysiłek fizyczny zwiększa zapotrzebowanie organizmu na składniki odżywcze. Zapotrzebowanie na niektóre z nich u sportowców może przekroczyć nawet trzykrotnie rekomendowane dzienne spożycie dla osoby dorosłej. Dostarczanie ich z pokarmem może być niewystarczające, dlatego odpowiednim działaniem będzie przyjmowanie suplementów w formie kompleksu minerałów. Elektrolity tracone wraz z potem podczas intensywnych ćwiczeń mogą spowodować zmęczenie fizyczne i psychiczne sportowca, co przekłada się na efektywność ćwiczeń. Niedobory składników mineralnych przejawiają się również pod postacią bolesnych skurczy mięśni – prewencja tych nieprzyjemnych doznań obejmuje suplementację pierwiastków na odpowiednim poziomie. Mieszanki minerałów dla sportowców dostarczają mikroelementy w ilości wspomagającej prawidłowe funkcjonowanie mięśni  i transport tlenu do wszystkich tkanek.

Organizm człowieka, poza substancjami organicznymi i wodą, zawiera również pierwiastki w postaci związków nieorganicznych – minerały. Stanowią one zaledwie około 4% masy ciała, jednak mają istotny wpływ na regulację wielu procesów metabolicznych i wewnętrznej homeostazy organizmu. Substancje mineralne stanowią też materiał budulcowy kości, paznokci czy włosów. Pierwiastki niezbędne dla naszego prawidłowego funkcjonowania dzieli się zazwyczaj na makroelementy, mikroelementy oraz pierwiastki śladowe, biorąc pod uwagę ich ilość w organizmie. Uważa się, że 14 spośród tych pierwiastków jest człowiekowi niezbędnych do życia. Wapń, magnez, fosfor, krzem i fluor są odpowiedzialne za prawidłową budowę oraz twardość kości (również zębów), ale także za piękne włosy i mocne paznokcie. Inne, takie jak kobalt, miedź, mangan, molibden i selen są niezbędne w produkcji enzymów, katalizujących procesy metaboliczne. Niedobory jodu, chromu czy cynku mogą spowodować zaburzenia gospodarki hormonalnej, a sód i potas mają kluczowe znaczenie dla prawidłowej regulacji gospodarki wodnej w organizmie.

W przypadku niedoborów substancji mineralnych w organizmie (np. z powodu diety eliminacyjnej, intensywnych treningów) lub zwiększonego zapotrzebowania na nie (np. w okresie ciąży, laktacji, wzmożonego wysiłku fizycznego lub intelektualnego, stresu) konieczne jest przyjmowanie odpowiednich suplementów. Można skorzystać z gotowych zestawów minerałów, zawierających wszystkie niezbędne pierwiastki w optymalnych dawkach, bądź mieszanek, zawierających kompozycje substancji mineralnych do stosowania w określonych sytuacjach. Dostępne są mieszanki minerałów dla kobiet, mężczyzn czy seniorów, osób aktywnie uprawiających sport oraz chcących wzmocnić pracę mózgu. Wiele z mieszanek ma wpływ na ogólną kondycję organizmu, działa prozdrowotnie i stanowi uzupełnienie codziennej diety. Zaletą stosowania gotowych mieszanek jest to, że zostały one skomponowane z pierwiastków w odpowiednich dawkach. To istotne, ponieważ szkodliwy jest zarówno niedobór, jak i nadmiar minerałów. Suplementacja mieszankami daje pewność, że przyjmowane ilości substancji mineralnych są optymalne.