Filtruj według

Płeć
Forma
Waga
Pojemność
Ilość
Cena
Producenci
więcej... mniej
Wybierz smak:
Filtruj

Żelazo

Niedobór żelaza nie zabije od razu. Jednak to nie jest powód, aby jego brak bagatelizować. Jego niski poziom będzie widocznie odbijał się na Twoim zdrowiu. Chroniczne zmęczenie, brak siły podczas wykonywania codziennych czynności - zbagatelizowane może prowadzić do anemii. Nie warto długotrwałego zmęczenia tłumaczyć przesileniem jesiennym, czy zmieniającą się pogodą. Należy zapobiegać takim dolegliwością, co możemy zrobić poprzez prawidłową dietę i odpowiednio wybraną suplementację. 

Żelazo - za co jest odpowiedzialne

Za co odpowiedzialne jest żelazo w naszych organizmach? Większość żelaza jest składem hemoglobiny, która pomaga transportować tlen. Reszta pomaga białkom i enzymom prowadzić odpowiednie przemiany metaboliczne. Znajduje się w śledzionie, mięśniach, a nawet w szpiku kostnym. Warunkuje pracę mięśni, wpływa na pracę hormonów. Uczestniczy również w krążeniu krwi. Żelazo, jak widzimy, jest niezwykle ważne, a jego brak odbija się znacząco na stanie zdrowia. Poziom czerwonych krwinek, prawidłowa praca serca, odporność - to tylko część rzeczy, za które odpowiedzialne jest żelazo. 

Suplementy diety 

Suplementy diety jak sama nazwa wskazuje, ma uzupełniać niedobory w diecie. Jest niezastąpionym składnikiem diety - zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy nie mamy czasu na zbilansowaną dietę. Warto więc wdrożyć suplementację do swojej codziennej diety. Może ona nie tylko ją wzbogacić, ale również uchronić nas przed anemią, którą już trzeba leczyć. 

Suplementy diety nie zaszkodzą, a mogą pomóc. Szczególnie zalecane są osobom starszym, osobą, które znacząco oddają się treningom, przewlekle chorym, ale także kobietom, które mają bardzo obfite miesiączki. 

Jeśli męczysz się wejściem po schodach, cierpisz na brak koncentracji, odczuwasz częste kołatanie serca - często po wysiłku, pękają kąciki ust, wypadają włosy lub często łamią się paznokcje - zdecyduj się na wsparcie normalnej diety suplementem. Warto spróbować, dzięki niemu mogą zniknąć zawroty i bóle głowy, zajady, a także znacząco poprawi się zdolność koncentracji.