Filtruj według

Płeć
Forma
Waga
Pojemność
Ilość
Cena
Producenci
więcej... mniej
Wybierz smak:
Filtruj

Beta alanina

Czym jest beta-alanina?

Beta-alanina to jeden z aminokwasów, które biorą udział w procesie budowania białek. W związku z tym, że występuje ona w konfiguracji beta, trudno jest spotkać ją w zawartości kompleksowych suplementów z aminokwasami. Celem zażywania tego uzupełnienia diety jest zwiększenie masy mięśniowej, cieszy się ono wyjątkową popularnością wśród sportowców uprawiających dyscypliny o charakterze beztlenowym zwanych anaerobowymi takich jak: sprint czy tabata. Może ona także przynieść wiele korzyści osobom uprawiającym sporty tlenowe obejmujące np. jazdę na rolkach. Suplement ten doskonale nadaje się również do podniesienia wydolności organizmu. Jego przyjmowanie pozwala zwiększyć w mięśniach ilość związku hamującego zmianę pH powodowaną wydzielaniem się kwasu mlekowego. Dzięki temu chętnie korzystają z niego kulturyści, crossfiterzy oraz osoby trenujące sporty walki.

Wzbogacenie diety o ten suplement, oprócz bardzo dobrych właściwości treningowych powoduje też zmniejszenie poziomu codziennego stresu. Jego regularne stosowanie może pomóc osobom zmagającym się z PTSD czy napadami lękowymi. Szereg zalet beta-alaniny sprawia, że jest ona warta zakupu przez osoby chcące poprawić swoją wydajność i wyniki w sporcie. 

Mrowienie skóry związane ze spożyciem beta-alaniny. 

Wiele osób korzystających z tego suplementu diety skarży się na uczucie mrowienia. Fakt ten spowodowany jest zwiększającym się poziomem karnozyny, czyli wspomnianego już związku będącego dieptydem, hamującym wydzielanie kwasu mlekowego w mięśniach. Jest to sygnał, świadczący o tym, że mięśnie są gotowe podjąć wzmożony wysiłek. Ilość odpowiedniej dawki aminokwasu zależy od reakcji organizmu na jego spożycie. Zaleca się stosowanie go przed treningiem dla pobudzenia mięśni do działania, a także po treningu, w celu usprawnienia procesu regeneracji. 

Jesteś osobą, która na treningu daje z siebie wszystko, wyciska siódme poty, wydajność organizmu i wyniki sportowe są dla niej ważne? Rozważ wdrożenie tego suplementu do swojej diety, efekty mogą Cię zadziwić.