Filtruj według

Płeć
Forma
Waga
Pojemność
Ilość
Cena
Producenci
więcej... mniej
Wybierz smak:
Filtruj

Potas

Niewielki niedobór potasu może być nawet bezobjawowy. Jednak pogłębiające się jego braki mogą zacząć stanowić zagrożenie dla życia. Pota jako suplement diety może pomóc funkcjonowaniu układu nerwowego, mięśni, a co więcej zadba o utrzymanie właściwego ciśnienia krwi. Znacząca jego część znajduję się wewnątrz komórek. Jest także jednym z elektrolitów, które są obecne w płynach ustrojowych. 

Przez znaczące braki potasu w organizmie, można zapaść na chorobę zwaną hipokalemią. Może ona wystąpić w przypadku odwodnienia. Podczas wymiotów czy biegunek spowodowanych na przykład zatruciem pokarmowym. Szczególnie podatne są dzieci, u których brak elektrolitów, potasu jest znacząco bardziej widoczny i uporczywy. Może ona wystąpić u osób, które biorą leki, działające "wypłukująco". Tak działają na przykład leki na nadciśnienie tętnicze. Najbezpieczniej jest stosować suplementację potasu podczas brania leków, które mają na celu usuwanie wody z organizmu. Również suplementacja ta jest odpowiednia dla osób, stosujących środki przeczyszczające. 

Istnieje szereg objawów, które mogą świadczyć o braku odpowiednie ilości potasu w naszych organizmach. Do nich możemy zaliczyć na przykład wielkie pragnienie czy znaczne osłabienie mięśni. Niebezpiecznym sygnałem jest zaburzenie rytmu serca. Świadczy ono o hipokaliemii. 

Aby nie dopuścić do takiego stanu, należy zwrócić się po odpowiednią suplementację. Wdrożenie potasu do swojej codziennej diety może oszczędzić nam w przyszłości wielu nieprzyjemności związanych z jego brakiem. Co więcej, suplementacja ta, może zadziałać polepszonymi wynikami badań, a także widoczną zmianą samopoczucia. Należy pamiętać, że gdy zbagatelizujemy niedobory potasu, może zaistnieć konieczność nawet hospitalizacji i podania elektrolitów dożylnie. Warto uchronić przed tym nie tylko dzieci, ale również osoby starsze.

Suplementacja potasu jest odpowiednia dla zdrowia. Dodatkowo, w trosce o zdrowie Państwa, a także Państwa najbliższych zapewniamy atrakcyjną, konkurencyjną cenę.