Filtruj według

Płeć
Forma
Waga
Pojemność
Ilość
Cena
Producenci
więcej... mniej
Wybierz smak:
Filtruj

L-Karnityna

L-karnityna to naturalna pochodna aminokwasu, bardzo często przyjmowana w formie suplementu. Jest ona odpowiedzialna za transportowanie kwasów tłuszczowych do komórek, gdzie zostają przetworzone na energię. Ciało każdego człowieka wytwarza l-karnitynę z aminokwasów lizyny oraz metioniny. Aby produkcja utrzymała się na odpowiednim poziomie, niezbędna jest spora ilość witaminy C. Składnik znajduje się także w mięsie, zwłaszcza w wołowinie i wieprzowinie oraz rybach. Jest on magazynowany przede wszystkim w mięśniach oraz śladowo w wątrobie i krwi. Działanie l-karnityny, oprócz wspomnianej już funkcji transportowania kwasów tłuszczowych, polega na zwiększaniu dopływu tlenu do mięśni, zwiększaniu przepływu krwi i wytwarzaniu tlenku azotu, co pozwala opóźnić uczucie zmęczenia podczas treningu i zmniejszaniu bolesności mięśni. Na niedobory l-karnityny szczególnie narażeni są weganie, gdyż ilość składnika w warzywach i owocach jest bardzo niewielka. Przyczyną niewystarczającej ilości składnika w organizmie mogą być również zaburzenia pracy serca, nerek oraz wątroby, ponadto niedoczynność tarczycy, choroby mięśni, otyłość oraz nadmierny wysiłek fizyczny.

L karnityna - jak stosować? Efekty spożywania suplementu

Dawkowanie l-karnityny powinno być zawsze zgodne z informacjami znajdującymi się na opakowaniu. W tym przypadku kluczowe jest jednak regularne przyjmowanie suplementu, gdyż wyróżnia się on długofalowym działaniem. Opinie na temat l-karnityny są bardzo pozytywne. Osoby ją przyjmujące mogą liczyć na lepsze funkcjonowanie naczyń krwionośnych, zniwelowanie uczucia przewlekłego zmęczenia oraz poprawę koncentracji. Składnik jest szczególnie doceniany przez sportowców, którzy wskazują na jego zaletę związaną z wydłużeniem czasu wysiłku oraz zwiększeniem jego intensywności. L-karnityna jest bezpiecznym suplementem, a skutki uboczne związane z jej przyjmowaniem praktycznie nie występują. Ewentualne dolegliwości przy długotrwałym stosowaniu mogą mieć postać łagodnych nudności i uczucia dyskomfortu w żołądku.

Jaka jest najlepsza l-karnityna? Suplementy z naszej oferty

W naszym asortymencie można znaleźć suplementy wielu znanych i renomowanych marek, których produkty wyróżniają się nie tylko wysoką skutecznością, ale również bezpieczeństwem stosowania. Oferujemy l-karnitynę m.in. takich producentów jak TrecNutrition, OLIMP Sport Nutrition, ActivLab, FitMax, USA Sports Labs, OstroVit, BioTechUSA, IHS Technology, FORMOTIVA, Biogenix oraz Essence. Suplementy są dostępne zarówno w formie kapsułek, tabletek musujących i płynów. Cena oferowanej przez nas l-karnityny należy do bardzo konkurencyjnych.