Filtruj według

Płeć
Forma
Waga
więcej... mniej
Pojemność
Ilość
więcej... mniej
Cena
Producenci
więcej... mniej
Wybierz smak:
więcej... mniej
Filtruj

Mieszanki Aminokwasowe

Aminokwasy to związki chemiczne, z których zbudowane są białka. Pełnią one wiele ważnych funkcji w organizmie i są niezbędne, do prawidłowego działania organów wewnętrznych. Aminokwasy proste jako podstawowy budulec mięśni, mają duży wpływ na rozrost tkanki mięśniowej oraz mogą pomóc w osiągnięciu celów sportowych. Proste aminokwasy są dostarczane wraz z pożywieniem oraz samodzielnie wytwarzane przez organizm, jednak w okresach wzmożonej aktywności fizycznej, powinny być stałym elementem suplementacji.

Czym są aminokwasy proste?

Aminokwasy endogenne, czyli proste, organizm może sam syntezować z protein. Może to być jednak niewystarczające, gdyż w okresach wzmożonych procesów metabolicznych, organizm potrzebuje większej podaży tych składników. Z tego powodu, osoby aktywne fizycznie powinny dodatkowo suplementować mieszanki aminokwasowe, które uzupełnią braki. Takie suplementy zawierają zazwyczaj kompleksową dawkę aminokwasów prostych, na które składa się:

  • glicyna,

  • alanina,

  • arginina,

  • kwas asparginowy,

  • kwas glutaminowy,

  • seryna,

  • prolina,

  • hydroksyprolina.

Wszystkie te aminokwasy proste pełnią inną funkcję w organizmie i odpowiadają za prawidłowe działanie układu nerwowego, kostnego oraz narządów wewnętrznych, Z tego powodu tak ważne jest, aby przyjmować mieszanki aminokwasowe zawierające wszystkie niezbędne składniki.

Kiedy brać aminokwasy proste?

Aminokwasy biorą udział w rozbudowie tkanki mięśniowej, a także wpływają na regenerację organizmu i zwiększają elastyczność mięśni. Powinny być więc przyjmowane przez osoby, które realizują ciężkie plany treningowe, są na redukcji lub chcą wyrzeźbić sylwetkę. Aminokwasy proste należy suplementować w okresie zwiększonego zapotrzebowania na te składniki, a w szczególności w dni treningowe.

W naszym sklepie znajdziesz mieszanki aminokwasowe w formie proszku do rozrobienia lub tabletek. W zależności od produktu i dawki zalecanej przez producenta, proste aminokwasy najlepiej przyjmować do pół godziny po zakończonym treningu i przed snem, kiedy organizm potrzebuje wspomagania w procesach regeneracji. Dodatkowo mieszanki aminokwasowe można suplementować w dni nietreningowe, przyjmując odpowiednią dawkę wraz z jedzeniem. Wszystko zależy od aktualnego zapotrzebowania organizmu, dlatego, jeżeli potrzebujesz pomocy w doborze suplementacji – skontaktuj się z nami.

Zapraszamy do zapoznania z pełnym asortymentem sklepu. Mamy jedynie najlepsze aminokwasy proste o wysokiej przyswajalności i od sprawdzonych producentów.