Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

DAA i Pozostałe

Czym jest DAA?

DAA to inaczej kwas asparaginowy - aminokwas endogenny naturalnie występujący w organizmie ludzkim. DAA produkowany jest w mózgu, a dokładniej w w przysadce mózgowej i podwzgórzu. U mężczyzn występuje również w jądrach. Bierze udział w wielu ważnych procesach biochemicznych organizmu, pełni również rolę neuroprzekaźnika - dzięki niemu możliwa jest stabilna wymiana impulsów nerwowych. Poza tym kwas asparaginowy bierze udział w regulacji układu dokrewnego, gdzie sprzyja uwalnianiu pewnej grupy hormonów i ich późniejszej syntezie. W celu zwiększenia poziomu cyklicznego monofosforanu adenozyny, DAA przenosi informacje z hormonu do receptora, aktywując w ten sposób mechanizm nerwowy.

Dla kogo i po co?

Najczęściej DAA wykorzystywany jest w kulturystyce w celu podniesienia stężenia testosteronu. Aby aminokwas był stanie zwiększyć syntezę testosteronu musi dojść do wielu procesów, w których główny udział bierze przysadka mózgowa. Jednym z kontrowersyjnych, ale naukowo udowodnionych działań kwasu asparaginowego jest wzrost produkcji ilości nasienia przez progesteron, nie ma jednak jednoznacznie określonego jego wpływu na jakość nasienia. Co za tym idzie DAA zwiększa libido i komfort psychiczny podczas zbliżenia z partnerką. 

Nie jest on jednak stosowany tylko przez mężczyzn. Kobiety zawodowo zajmujące się sportem, również wspierają swoją masę mięśniową za pomocą preparatów z DAA.

Kwas asparaginowy ma również potwierdzoną skuteczność w podnoszeniu koncentracji i zwiększania wydolności myślowej organizmu. Co za tym idzie jest chętnie przyjmowany przez nastolatków nie tylko przed treningami, ale również przed nauką na ważny egzamin. Jednakże osoby niepełnoletnie powinny skonsultować przyjmowanie danych preparatów z lekarzem bądź farmaceutą w celu weryfikacji wad i zalet w ich przypadku.

Zalecenia odnośnie stosowania

Bezpieczne stosowanie DAA mieści się w granicach od 1,5 do 6 gram dziennie. Suplement przyjmuje się na około 2 godziny przed planowanym treningiem.

Nadużywanie DAA może wywołać bóle brzucha, zawroty głowy, a nawet choroby serca.

Ilość produktów: 5

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry