Filtruj według

Płeć
Forma
Waga
więcej... mniej
Pojemność
Ilość
więcej... mniej
Cena
Producenci
więcej... mniej
Wybierz smak:
więcej... mniej
Filtruj

Kolagen

Twoje ciało wykorzystuje aminokwasy do budowy mięśni, kości, chrząstek, skóry, włosów, tkanki łącznej i wielu innych. Istnieje wiele różnych rodzajów aminokwasów, ale kolagen jest najbardziej rozpowszechniony w organizmie. Kolagen jest głównym białkiem strukturalnym, które tworzy tkanki łączne i skórę.

Produkcja tego związku w organizmie maleje wraz z wiekiem; dlatego stosowanie suplementów z kolagenem pomaga zachować jego prawidłowy poziom, który jest niezbędny do zachowania zdrowia i sprawności ciała. Najlepszą rekomendacją dla wpływu i działania tych produktów będą przeprowadzone kliniczne badania nad ich skutecznością.

Korzyści dla zdrowia

Obecnie najpełniejsze badania na temat korzyści suplementów z kolagenem koncentrują się na zdrowiu stawów. Już w latach 90. powiązano suplementację kolagenu ze zmniejszonymi objawami zapalenia stawów. Według badań opublikowanych w 2009 roku; czterech na pięciu osób cierpiących na chorobę zwyrodnieniową stawów, które przyjmowały codziennie suplementy zanotowała spadek bólu i poprawę w ich schorzeniu.

Kobiet po menopauzie, które codziennie przyjmują suplement kolagenu, wykazały poprawę gęstości mineralnej kości, zwłaszcza gdy będą przyjmowały go w połączeniu z witaminą D i wapniem. Kolagen wyzwala procesy anaboliczne, które sprzyjają wzrostowi kości.

Korzyści dla urody

Coraz większa liczba badań laboratoryjnych wykazuje potencjał suplementów kolagenowych w celu poprawy nawilżenia skóry i redukcji zmarszczek poprzez wzmocnienie naszych własnych sieci kolagenowych. Zauważa się także poprawę objawów skóry trądzikowej.

Uważa się, że około 85% kobiet w wieku powyżej 20 lat cierpi na cellulit. Przetestowano wiele suplementów, aby znaleźć taki, który zmniejszyć występowanie skórki pomarańczowej. Jedno z badań potwierdziło, że kobiety z umiarkowanym cellulitem, które przyjmowały suplementy odnotowały znaczny spadek stopnia cellulitu i zmniejszenie falistości skóry na udach. Leczenie kolagenem działa najlepiej u kobiet o średniej wadze i z nadwagą.