- Suplementy i Odżywki
- Odchudzanie
- Witaminy i Zdrowie
- Witaminy
- Minerały
- Zdrowie
- Odporność
- Adaptogeny
- Dobry Sen
- Omega 3 / Omega 3-6-9
- Pamięć i Koncentracja
- Trawienie
- Probiotyki
- Detox i Antyoksydanty
- Cholesterol
- Regeneracja Wątroby
- Skóra, Włosy i Paznokcie
- Stres i Nerwy
- Oczy i Wzrok
- Serce i układ Krążenia
- Stawy i Kości
- Rewitalizacja i Odmłodzenie
- Wsparcie w Menopauzie
- Wsparcie Prostaty
- Wspieranie Płodności
- Układ Moczowy
- Układ Oddechowy
- Regeneracja Stawów
- Kobieca Kondycja
- Męska Kondycja
- Naturalne Kosmetyki
- Zdrowa żywność
- Naturalne Kosmetyki
- Akcesoria
- Promocje
Ręczniki
Ręczniki to jeden z tych elementów, bez których nie powinniśmy wybierać się na trening. Jednak kompletując wyposażenie na siłownię, jogę czy fitness wielu z nas o nich zapomina. Oczywiście, od czasu do czasu można użyć papierowych ręczników udostępnianych przez obsługę lub ręczników bawełnianych wypożyczanych za niewielką opłatą. Bez wątpienia jednak lepiej mieć własne.
Po co nam ręcznik na treningu lub po nim?
W przypadku wielu rodzajów treningów przydać się nam mogą nie jeden, a dwa ręczniki. Pierwszy to ten, który zabieramy ze sobą na salę. W zależności od tego, co ćwiczymy, może on posłużyć do rozłożenia na macie do jogi czy pilates, do otarcia potu w trakcie intensywnego cardio czy interwałów, do wytarcia po sobie sprzętu na siłowni lub do użycia go jako podkładki. Oczywiście rozmiar takiego ręcznika treningowego warto dopasować indywidualnie do swoich potrzeb.
Drugi typ ręcznika treningowego to ten, którego użyjemy po wzięciu prysznica.
Rodzaje ręczników sportowych
Każdą z wymienionych wyżej funkcji mogą spełni tradycyjne, bawełniane ręczniki – takie same, jakich używamy w domu. Każdy z nas z doświadczenia wie jednak doskonale, że są one dosyć ciężkie, zajmują sporo miejsca oraz długo schną. Dlatego właśnie, specjalnie z myślą o potrzebach osób aktywnych, na rynek wprowadzone specjalne rodzaje ręczników sportowych, idealnych do zabrania na siłownię, fitness czy jogę. Są one bardzo lekkie, a po złożeniu lub zwinięciu zajmują niewiele miejsca. Wykonane są ze specjalnych, szybkoschnących materiałów – najczęściej z mikrofibry. Oprócz tego wiele z nich wyróżnia się doskonałą chłonnością, nie utrzymując przy tym nieprzyjemnych zapachów.
Wśród szybkoschnących ręczników z mikrofibry znaleźć można również takie, które mają właściwości właściwości antybakteryjne i antyalergiczne. Producenci oferują również ręczniki chłodzące, które mogą się przydać zwłaszcza w trakcie szczególnie intensywnego wysiłku.
Ręczniki treningowe z reguły są nieco droższe od tradycyjnych ręczników bawełnianych. Dlatego wybierając ręcznik dla siebie, warto też zwrócić uwagę na producenta. Firmy specjalizujące się w tego typu asortymencie dają większą pewność, że jakość ręcznika będzie adekwatna do ceny. Choć oczywiście nie musi to być regułą.