Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Libido

Już w starożytności ludzie potrzebowali środków przydatnych w pomocy przy osłabionym libido. Teraz jednak temat ten stał się jeszcze bardziej aktualny, a dzieje się tak, ponieważ czasy, w jakich żyjemy, pełne są szybkiego tempa życia czy, co gorsze, stresu. 

Niestety duża część populacji uważa, że problem zaburzeń seksualnych  dotyczy jedynie mężczyzn, tymczasem obniżone libido czy po prostu mniejsze odczuwanie przyjemności z seksu dotyczy ponad trzydziestu procent kobiet. Jakie są tego przyczyny i w jaki sposób kobiety mogą wspomóc swoje życie seksualne?

Libido - co to w ogóle jest?

Libido u kobiet to kombinacja wpływu hormonów, reakcji naczyń krwionośnych oraz odpowiedzi na uwalnianie się tzw. neuroprzekaźników działających na określone struktury w mózgu czy też receptory rozsiane w obrębie erogennych stref kobiecego ciała. Jednakże należy pamiętać, że o narastającym pobudzeniu seksualnym kobiety w dużej mierze decyduje po prostu nastrój, w jakim obecnie jest. 

Jakie są przyczyny spadku libido u kobiet?

Poziom libido bardzo często ulega zmianom. Pod wpływem różnych przewlekłych chorób (na przykład cukrzycy, mimo iż bardzo mało poświęca się uwaga kobietom-diabetyczkom z zaburzeniami seksualnymi), zaburzeń depresyjnych czy też zaburzeń hormonalnych takich jak menopauza libido może być okresowe bądź też stale osłabione. Jednak nie zawsze ma to związek z konkretną chorobą, a problemem może być jedynie chwilowy spadek nastroju czy też przemęczenie. 

W jaki sposób poprawić libido u kobiet?

Istnieją przeróżne suplementy, która uzupełnią kobiecą dietę w składniki (najczęściej roślinne) o właściwościach wspomagających osłabiony popęd seksualny. Składają się one z roślin o dość powszechnym działaniu afrodyzyjnym (lubczyk, seler, rozmaryn) oraz takie, które wykazują działanie adaptogenne i przeciwdziałające stresowi (żeń-szeń). Spośród innych preparatów ziołowych godny uwagi jest także wyciąg z Muira-Puama, który znajduje się w składzie niektórych suplementów diety wspomagających libido. 

Ilość produktów: 5

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry