Filtruj według

Płeć
Forma
Waga
Ilość
więcej... mniej
Kategorie
Cena
Producenci
więcej... mniej
Wybierz smak:
Filtruj

Masz obniżony poziom testosteronu? Za duzo masz estrogenów czy moze jestes zablokowany po "cyklu" Ten dział pomoże Ci rozwiążać problemy. Wybierając produkty z tej kategorii podniesiesz sobie libido, odblokujesz sie czy zwiekszysz poziom testosteronu albo wyregulujesz poziom hormonów. Wejdz przekonaj sie

Testosteron to organiczny związek chemiczny, będący podstawowym, męskim, steroidowym hormonem płciowym, który spełnia w organizmie wiele ważnych celów i ma wiele funkcji. Niski poziom tego hormony może skutkować negatywnym samopoczuciem.Przede wszystkim jednak nie da się odpowiednio ukształtować sylwetki i zwiększyć siły, jeśli będzie go zbyt mało! Co w takim razie należy zrobić? Najlepiej rozpocząć suplementację boosterem testosteronu, czyli preparatem, który pomoże podnieść jego ilość. Poziom testosteronu w naturalny sposób spada wraz z wiekiem – borykają się z tym problemem wszyscy mężczyźni, w tym również

i sportowcy. Zażywanie właściwego preparatu, który pozwoli zażegnać ten kłopot, to nie wstyd, a rozsądna decyzja – dzięki temu można pomóc swojemu organizmowi w podniesieniu wydajności, ładnym wyrzeźbieniu sylwetki, zwiększeniu siły oraz energii (także do treningu!). W artykule nie tylko dokładniej wyjaśnimy, jak wysoki poziom testosteronu może pomóc, ale też przedstawimy ranking najlepszych obecnie boosterów testosteronu wśród suplementów diety. Sprawdź, co warto kupić i dlaczego!

Testosteron to organiczny związek chemiczny, będący podstawowym, męskim, steroidowym hormonem płciowym, który spełnia w organizmie wiele ważnych celów i ma wiele funkcji. Jego zbyt mała ilość wpływa na ciało i samopoczucie negatywnie. Przede wszystkim jednak nie da się odpowiednio ukształtować sylwetki i zwiększyć siły, jeśli będzie go zbyt mało! Co w takim razie należy zrobić? Najlepiej rozpocząć suplementację boosterem testosteronu, czyli preparatem, który pomoże podnieść jego ilość. Poziom testosteronu w naturalny sposób spada wraz z wiekiem – borykają się z tym problemem wszyscy mężczyźni, w tym również

i sportowcy. Zażywanie właściwego preparatu, który pozwoli zażegnać ten kłopot, to nie wstyd, a rozsądna decyzja – dzięki temu można pomóc swojemu organizmowi w podniesieniu wydajności, ładnym wyrzeźbieniu sylwetki, zwiększeniu siły oraz energii (także do treningu!). W artykule nie tylko dokładniej wyjaśnimy, jak wysoki poziom testosteronu może pomóc, ale też przedstawimy ranking najlepszych obecnie boosterów testosteronu wśród suplementów diety. Sprawdź, co warto kupić i dlaczego!

Boostery testosteronu – czy są skuteczne? 

Wiele osób chciałoby wypróbować boostery testosteronu, jednak zastanawiają się, czy rzeczywiście są one skuteczne, a zatem czy warto wydawać na nie pieniądze. Niewątpliwie wybór jest bardzo duży i nie wszystkie spośród obecnych na rynku preparatów cechują się jednakową skutecznością, jednak przedstawione wyżej w rankingu suplementy diety naprawdę działają. To odżywki, które zwiększają efektywność treningu siłowego, przyspieszają wzrost masy mięśniowej oraz siły mięśni, a także pomagają im się zregenerować po wysiłku.

Boostery testosteronu trzeba jednak właściwie stosować – zawsze zgodnie

z przeznaczeniem i zaleceniami umieszczonymi na opakowaniu. Z uwagi na fakt, że wspierają one utrzymanie wysokiego poziomu testosteronu, są przeznaczone dla osób dorosłych. Przy tym na pewno nie powinno się ich stosować zbyt wcześnie, gdyż w przypadku osób zbyt młodych ingerencja

w gospodarkę hormonalną może prowadzić do wystąpienia zaburzeń hormonalnych. Jeśli jednak zastosujemy się do wszystkich wskazań

i wybierzemy preparaty o odpowiednim składzie, możemy liczyć na to, że będą odczuwalnie skuteczne – i pomogą osiągnąć cel!


Tribulus terrestris

Mniej skomplikowana i polska nazwa tego środka to buzdyganek ziemny. Posiada ona szeroką historię zastosowania wśród starożytnych ludów zamieszkujących tereny Grecji, Chin i Indii, które wykorzystywały liście tej rośliny jako afrodyzjak.

Z racji swojej skuteczności tribulus jest jednym z najczęściej zakupowanych boosterów testosteronu. Za jego efektywność odpowiadają saponiny steroidowe, które powodując wzrost hormonu luteinizującego, stymulują jądra do większej syntezy testosteronu.

Wpływ suplementacji ekstraktem z buzdyganka na poziomy testosteronu został przedstawiony w badaniu przeprowadzonym na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Mężczyźni w wieku 45–60 lat przyjmujący tribulusa przez 12 tygodni doświadczyli znacznego wzrostu testosteronu oraz innych anabolicznych hormonów: insulinopodobnego czynnika wzrostu (IGF-1) i hormonu wzrostu.

Kwas d-aspargainowy

Jest to nic innego jak aminokwas, który jest bratem bliźniakiem

kwasu l-aspargainowego, który znajduje się w każdym produkcie spożywczym bogatym w białko. Kwas d-aspargainowy jest magazynowany

w naszym ciele w jądrach, konkretnie w komórkach Leydiga odpowiedzialnych za produkcję testosteronu. Większa dostępność tego aminokwasu pomaga stymulować transport cholesterolu, który jest budulcem wymaganym do stworzenia testosteronu. Dodatkowym plusem przyjmowania tego środka jest stymulacja spermatogenezy, czyli produkcji spermy. Jedno badanie przeprowadzone na ludziach pokazało, że niecałe 3 gramy dziennie pozwalają na wzrost płodności.

Największy wzrost testosteronu w badaniach wynosił 42%, co wymagało tylko 12-dniowej suplementacji. Jednak efekt jest zauważalny najpewniej jedynie wśród mężczyzn w średnim wieku. Jedno badanie, w którym średnia wieku wynosiła 24 lata, wskazywało wręcz na negatywne efekty suplementacji kwasem d-aspargainowym.

  Kozieradka pospolita

Pomimo nazwy to zioło wcale nie jest pospolite i nie powinno być ignorowane. Pochodzi z rejonów Indii, gdzie jest tradycyjnie wykorzystywane, by podnosić libido.

Jest efektywne, ponieważ zawiera inhibitory 5-alfa-reduktazy, które ograniczają konwersję testosteronu do dihydrotestosteronu. To skutkuje relatywnym wzrostem męskiego hormonu.

Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Mary Hardin-Baylor w Teksasie pokazało, że 500 mg ekstraktu z kozieradki dziennie pomaga młodym mężczyznom na większą utratę tkanki tłuszczowej i zbudowanie masy mięśniowej po 8 tygodniach stosowania.

Epimedium

Epimedium wspiera produkcję testosteronu dzięki zawartości ikaryny – flawonolu stymulującego pracę organów reprodukcyjnych. Ta roślina posiada bogatą historię wykorzystania w tradycyjnej chińskiej medycynie, jej skuteczność jest także wspierana przez odkrycia naukowe, głównie przeprowadzone na zwierzętach.

Jej działanie jako afrodyzjaku i środka poprawiającego funkcjonowanie narządów płciowych zasługuje na wyróżnienie. Ikaryna jest bowiem inhibitorem enzymu PDE5, dzięki czemu wspomaga rozluźnienie naczyń mięśni gładkich penisa, poprawiając dopływ krwi.

ZMA

ZMA nie jest pojedynczą substancją, ale połączeniem 3 ważnych mikroelementów – cynku, magnezu i witaminy B6. Chociaż wszystkie możemy znaleźć w naszym pożywieniu, to nieodpowiednia dieta i styl życia mogą prowadzić do niedoborów. Szczególnie braki cynku i magnezu mogą prowadzić do spadku odporności, wzrostu kortyzolu oraz spadku testosteronu.

U osób z niedoborami tych mikroelementów suplementacja ZMA może pomóc unormować poziom testosteronu.

Boostery testosteronu – podsumowanie

Testosteron jest z pewnością potężnym hormonem, którego wzrost przekłada się na poprawę wyników sportowych i rozbudowę masy mięśniowej – jednak należy pamiętać, że boostery testosteronu są szczególnie skuteczne u osób z zaniżonym poziomem tego hormonu. Istnieją nieliczne dowody na korzyści ich przyjmowania u osób zdrowych i młodych, szczególnie w perspektywie treningu siłowego, jednak rezultaty nie zawsze muszą być powalające.