Filtruj według

Płeć
Forma
Waga
więcej... mniej
Pojemność
Ilość
Kategorie
Cena
Producenci
więcej... mniej
Wybierz smak:
więcej... mniej
Filtruj

Węglowodany

Podstawowe i najważniejsze źródło naszej energii to oczywiście węglowodany. Jak wybrać najlepsze?

Węglowodany różnią się między sobą długością łańcuchów. Proste, takie jak glukoza czy dextroza, natychmiastowo dostarczają nam energii. Silnie wpływają na tzw. wyrzut insulinowy. Węglowodany złożone uwalniają energię o wiele wolniej. Przez to są bardzo stabilnym jej źródłem. Szybkie uzupełnienie glikogenu pozwala utrzymać wysoką wydajność. Wpływa to znacząco na rozwój tkanki mięśniowej. Warto pamiętać, że węglowodany pomagają także w transporcie kreatyny. Sprawdź węglowodany najlepszych producentów: ACTIVLAB i Fitness Authority.

Odżywki węglowodanowe są często pomijane w doborze suplementacji.  Odpowiednio wykorzystane Carbo przyczyni się do wzrostu intensywności treningu jak również wspomoże regenerację po treningu. Suplementy diety dla mężczyzn, jak widać na tym przykładzie, mogą być tanie i bardzo skuteczne. 

Czym jest preparat carbo?

Suplement diety znany jako odżywka carbo to preparat składający się w głównej mierze z węglowodanów. Dzięki węglowodanom w krótkim czasie możemy uzupełnić pokłady energii w naszym organizmie, dzięki czemu możemy ćwiczyć intensywniej. Stosowanie odżywki Carbo po treningu pomoże nam się szybciej zregenerować. 

Dodatkowo w składzie znajdziemy witaminy oraz minerały, które wspomogą wchłanialność odżywki. Odżywki węglowodanowe są przystępne cenowo, dlatego też mogą być stosowane przez każdą osobę która chce zadbać o swoje samopoczucie zarówno podczas treningu jak i po nim.  Aby spotęgować działanie preparatu możemy sięgnąć po Carbo wzbogacone o substancje często znajdujące się w przedtreningówkach. Dzięki takiej mieszance możemy znacząco polepszyć jakość swojego treningu. 


Odżywka węglowodanowa jest uniwersalnym suplementem który może być stosowany przez każdą osobę ćwiczącą. Nieważne jaki rodzaj treningu wykonujemy, Carbo przyniesie efekty przy każdego rodzaju treningu. Przypominamy jednak, że osoby cierpiące na cukrzycę powinny skonsultować przyjmowanie odżywki ze swoim lekarzem. 

Kiedy należy go stosować?

Przyjmowanie odżywek typu Carbo nie ma określonego schematu. Preparaty węglowodanowe najlepiej sprawdzają się jako element suplementacji okołotreningowej i właśnie w taki sposób jest ona głównie stosowana. Patrząc przez pryzmat takiego podejścia do stosowania, carbo można stosować na trzy sposoby:

– przed treningiem – wówczas węglowodany dostarczają niezbędnej energii przed wysiłkiem fizycznym do wykonania kompletnego treningu;

– w czasie treningu – w takiej formie preparat będzie na bieżąco uzupełniać glikogen, który zostaje zużywany w czasie długich oraz wyczerpujących sesji na siłowni;

– po treningu – jako element suplementacji potreningowej mającej na celu dostarczyć niezbędnych składników zmęczonemu organizmowi. Odżywka węglowodanowa skutecznie zabezpieczy mięśnie przed szkodliwym działaniem katabolizmu. Carbo idealnie odbuduje pokłady energii zużyte podczas treningu. 

Polecamu Olimp Carbonox Biotech Carbox

Napoje izotoniczne pozwalają na szybkie wyrównanie poziomu wody i elektrolitów. Nawet kilkuprocentowy ubytek płynów gwałtownie zmniejsza siłę mięśni oraz wytrzymałość organizmu. Dlatego izotoniki przeznaczone są dla sportowców, którym zależy na utrzymaniu gospodarki wodno-elektrolitowej na właściwym poziomie. Gwarantują dobre nawodnienie mięśni oraz pozwalają na szybkie uzupełnienie glikogenu. W naszej ofercie znajdziesz najlepsze napoje izotoniczne, które szybko nawadniają organizm, poprawiają jego wydolność i siłę mięśni oraz gaszą pragnienie.