Filtruj według

Płeć
Forma
Ilość
Cena
Producenci
więcej... mniej
Filtruj

Witaminy Dla Kobiet w Ciąży

Ciąża to szczególny okres w życiu każdej kobiety. To nie tylko zapowiedź nadchodzących zmian w każdej sferze życia, ale również czas zmiany wielu nawyków żywieniowych. Kobieta nie dba już tylko o siebie, ale również o rodzące się w niej życie. Najczęściej witaminy i minerały zawarte w pożywieniu nie są wystarczające aby proces rozwoju dziecka przebiegał bez zastrzeżeń. Dlatego tak ważna jest suplementacja kobiety w okresie ciąży.

Podczas ciąży zmienia się zapotrzebowanie kobiecego organizmu na energię i składniki takie jak białko oraz niektóre mikro i makroelementy. Nie ma już możliwości zaspokojenia tych potrzeb z codziennej diety, nawet jeśli jest urozmaicona i w pełni zdrowa. I tutaj z pomocą przychodzą suplementy dla ciężarnych, które uzupełniają wszystkie braki.

Suplementy dla kobiet w ciąży zawierają przede wszystkim kwas foliowy, który jest odpowiedzialny za odpowiedni rozwój układu nerwowego dziecka. Niweluje również ryzyko wystąpienia wad czy problemów z układem moczowym. Niewystarczające ilości tego składnika mogą się przyczynić do zakrzepicy lub nawet poronienia. Jest zalecany nie tylko w okresie ciąży, ale również przed. Jeśli kobieta stara się o dziecko, powinna regularnie zażywać kwas foliowy.

Równie ważna jest suplementacja żelaza, jodu, witaminy D oraz wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (DHA). Niedobory tych składników mogą powodować szereg niebezpiecznych następstw takich jak:

-przedwczesny poród, zahamowanie wzrostu płodu czy poronienie w przypadku niedoborów żelaza

-uszkodzenie układu nerwowego, niedosłuch lub niedorozwinięcie umysłowe dziecka przy małej ilości jodu

-krzywica, niska masa ciała dziecka lub spowolnienie jego rozwoju przy niedoborach witaminy D3

-zaburzenie rozwoju układu nerwowego czy nieprawidłowym rozwojem dna okna przy braku DHA w diecie

Suplementy dla kobiet w ciąży powinny dostarczać wszystkich niezbędnych elementów. Sposób odżywiania i suplementacji matki ma ogromny wpływ na rozwój dziecka.

Należy pamiętać, że suplementy są jedynie dodatkową porcją witamin i składników niezbędnych dla kobiecego organizmu. Nie powinny być stosowane jako zamiennik zbilansowanej diety, a jedynie jej uzupełnienie.