Filtruj według

Płeć
Forma
Ilość
Cena
Producenci
więcej... mniej
Filtruj

Chrom

Chrom jest bardzo przydatnym pierwiastkiem

Przyczynia się do ograniczenia apetytu na słodycze. Tabletki z chromem stały się bardzo popularne i chętnie nabywane przez wiele osób. Jakość takich tabletek jest dobra, a klienci aptek chętnie je nabywają. Chrom pomaga spalać tłuszcz oraz obniża poziom cholesterolu w organizmie niejednej osoby. Można zażywać go przez pewien czas, ale nie należy stosować go na stałe. Jako pierwiastek organiczny został odkryty pod koniec XVIII wieku. Jest to mikroelement, czyli pierwiastek śladowy. 

Jest istotny dla cukrzyków, ponieważ pozwala zachować dobry poziom insuliny we krwi. Stosuje się go w leczeniu hipoglikemii oraz cukrzycy, ale należy taką suplementację skonsultować z lekarzem, samodzielnie nie wolno stosować tego pierwiastka. 

Co daje chrom?

Chrom i ćwiczenia pomagają zadbać o szczupłą sylwetkę. Niedobór chromu sprawia, że szybciej się tyje, ponieważ tkanka tłuszczowa szybko się odkłada i powstaje nadwaga. Chrom sprawia, że łaknienie jest mniejsze i maleje apetyt na słodycze. Suplementacja chromem zalecana jest osobom, które kochają nadmiernie słodycze. Chrom jednak nie odchudzi, pomoże, ale należy zawsze stosować dobrą dietę, aby chudnąć, innej drogi bynajmniej nie ma. Ponadto chrom reguluje poziom cholesterolu we krwi. Dzięki niemu można zredukować ryzyko zachorowania na miażdżycę, zawał czy udar mózgu, a to jest bardzo ważne dla każdego człowieka. Chrom sprawia, że wapń nie jest wydalany z moczem, a to ma dużą wagę szczególnie dla pań w czasie menopauzy. Pierwiastek ten pozwala także zapobiegać pojawieniu się osteoporozy. W ciele człowieka jest zaledwie 6 gramów chromu. Niedobory chromu to bóle głowy, drażliwość, niepokój oraz zmęczenie. Niedobór chromu może pojawić się u osób na restrykcyjnej diecie, alkoholików, chorych na nerki czy choroby układu pokarmowego. Osoby uprawiające sport mogą cierpieć na niedobór tego pierwiastka. Nadmiar chromu może uszkodzić DNA, zwiększyć ryzyko choroby nowotworowej, zaburzyć przyswajanie cynku czy żelaza. Dawka chromu dla osób dorosłych to od 0,05 do 0,2 mg na dobę. Z tego powodu należy ostrożnie dawkować chrom w tabletkach. Jak w każdym przypadku przesada nie powoduje niczego dobrego, o czym bynajmniej nie wolno zapominać.