Filtruj według

Płeć
Forma
Waga
Pojemność
Ilość
więcej... mniej
Cena
Producenci
więcej... mniej
Wybierz smak:
Filtruj

Serce i układ Krążenia

Choroby związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem serca i układu krążenia, są coraz częstsze. Zanieczyszczenie środowiska, życie w stresie i niewłaściwa dieta (wysoko przetworzona żywność i fast-food) sprawiają, że takie schorzenia jak choćby miażdżyca, są obecnie klasyfikowane jako choroby cywilizacyjne. Prawidłowo działające serce i układ krążenia, są kluczowe dla komfortu życia, a wszelkie problemy z nimi mogą wiązać się z inwalidztwem w przyszłości, a nawet śmiercią. W tym przypadku dobrze sprawdza się przysłowie - lepiej zapobiegać niż leczyć. Zadbaj o swoje serce stosując odpowiednią suplementację.

Problemy z układem krążenia dotykają osób w rożnym wieku, chociaż najczęściej są kojarzone z seniorami. Dlatego często można się spotkać z gotowymi preparatami witaminowymi, skierowanymi do osób starszych, które chcą wzmocnić serce. Właściwa suplementacja, będąca uzupełnieniem zdrowego stylu życia, jest zalecana niezależnie od wieku. Jakie witaminy wspomagają pracę serca i układu krążenia? Przede wszystkim witaminy z grupy B, które biorą udział w produkcji erytrocytów - czerwonych krwinek, które zaopatrują komórki i tkanki naszego organizmu w tlen. Jak jeszcze wpływają na serce?

- B1 wspomaga odpowiednią pracę serca

- B6 to mocny system nerwowy

- B9 (kwas foliowy) wspiera cały układ krwionośny.

Niezwykle ważne jest też przyjmowanie potasu i magnezu - to one nadają sercu tzw. dobry rytm. Regularnie przyjmowane przyczyniają się do uregulowania nadciśnienia tętniczego, chronią przed zawałem serca i arytmią.

Oczywiście można przyjmować witaminy i minerały oddzielnie lub zdecydować się na gotowe suplementy ukierunkowane na wspomaganie pracy serca i układu krążenia. Są one skomponowane w taki sposób, żeby całościowo wspierać cały układ krążenia. Niezbędne przy tym jest oczywiście dbanie o nasz jadłospis i odpowiednią dawkę ruchu. Duża ilość owoców i warzyw w diecie, chude mięso i codzienne spacery są niezbędne w walce o zdrowe serce. Jeśli włączy się do tego suplementację, opartą na najważniejszych witaminach i minerałach, nasze serce na pewno będzie silne i zdrowe, bez względu na wiek.