Filtruj według

Płeć
Forma
Waga
Pojemność
Ilość
więcej... mniej
Cena
Producenci
więcej... mniej
Filtruj

Adaptogeny

Stres towarzyszy większości osób prawie każdego dnia, powodując negatywne konsekwencje nie tylko w związku z psychiką, ale również samopoczuciem i fizycznymi aspektami. Długotrwały stres jest niejednokrotnie przyczyną wielu poważnych chorób, dlatego warto starać się maksymalnie ograniczyć jego wpływ na nasze życie. Jednym ze sposobów są adaptogeny. Są to określone zioła, które pomagają organizmowi poradzić sobie z reakcją na różne rodzaje stresu, zarówno w krótkim, jak i długim okresie. Część z nich poprawia również działanie układu odpornościowego oraz ogólne samopoczucie. Dodatkowo, wpływają na koncentrację, zmniejszają uczucie zmęczenia oraz są pomocne w sytuacjach gdy towarzyszy nam niepokój. Tabletki na nerwy mogą być bardzo przydatne nie tylko gdy czujemy napięcie w związku z nadmiarem obowiązków w pracy czy kłopotami rodzinnymi, ale również podczas przygotowywania się do ważnego egzaminu lub zawodów sportowych. Ich działanie jest łagodne, ale skuteczne, nie powodując otępienia ani innych tego typu efektów ubocznych.

Adaptogeny - co to jest i jak działa?

Roślinne tabletki na stres pełnią rolę wspomagacza, który pomaga organizmowi utrzymać fazę oporu, w związku z reakcją na stres. Wraz z pojawieniem się stresora, mamy do czynienia z tzw. ogólnym zespołem adaptacyjnym (GAS), będącym wzorcem reakcji na stres, składającym się z trzech faz - alarmu, oporu oraz wyczerpania. Dzięki przyjmowaniu adaptogenów, jesteśmy w stanie dłużej wytrwać w drugiej fazie, niejako przystosowując się do stresu. To z kolei przekłada się na lepsze samopoczucie i lepsze wyniki. Co więcej, adaptogeny pośrednio pomagają w innych problemach, które są związane ze zbyt wysokim poziomem kortyzolu. Mowa m.in. o problemach trawiennych czy bezsenności. Warto wiedzieć, że aby roślina mogła zostać zakwalifikowana do tej grupy, musi być nietoksyczna, pomagać w reakcji na stres, jednocześnie nie wyczerpując rezerw energii życiowej oraz przywracać równowagę organizmowi.

Najlepsze adaptogeny - co oferuje nasz sklep?

Adaptogeny mają bardzo dobre opinie ze względu na swoją skuteczność oraz łagodne działanie. W naszej ofercie można znaleźć najpopularniejsze tabletki na stres z takich roślin jak ashwagandha, różeniec górski, bakopa drobnolistna, żeń-szeń koreański, coleus forksoli czy dzięgiel chiński. Adaptogeny są dostępne zarówno w formie kapsułek oraz tabletek musujących. Ich prozdrowotne działanie było doskonale znane w krajach Dalekiego Wschodu oraz wśród rdzennych mieszkańców obu Ameryk. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.