Filtruj według

Płeć
Forma
Waga
Pojemność
Ilość
Cena
Producenci
więcej... mniej
Wybierz smak:
więcej... mniej
Filtruj

Izotoniki

Co to są izotoniki i czy muszę je stosować?

Jeśli Twoim ulubionym sportem jest:

  • pływanie  
  • bieganie
  • bieżnia
  • rower
  • sporty siłowe i sylwetkowe

Czy może po prostu uwielbiasz spacerować z rodziną i swoim psem, a leżenie przed telewizorem jest ostatnią rzeczą, o której pomyślisz...

Zapamiętaj!

Każdy izotonik, nieważne czy to wersja w proszku, czy w luksusowym bidonie, czy jest bez cukru, czy może właśnie węglowodany są jego podstawową siłą, czy dedykowany jest typowo dla sportowców, czy to zawierający L - Karnitynę izotonik wspomagający odchudzanie, każdy z nich jest niezbędny dla Ciebie.

Dlaczego?

Wykonując jakiekolwiek ćwiczenia fizyczne powodujesz utratę wody z organizmu. Nie byłoby to może największym problemem, bo łatwo te braki szybko uzupełnić, jednak tracąc wodę, tracisz też coś znacznie cenniejszego dla organizmu.

Minerały

Nazywane makroelementami to przede wszystkim sód, potas i magnez. Bez nich Twój organizm natychmiast traci większość ze swej energii, a przy dłuższym niedoborze, może stać się to niebezpieczne dla zdrowia. 

Witaminy

To związki organiczne, niezbędne do zaistnienia większości z procesów zachodzących w organizmie. Ich niedobór również jest dla Ciebie mocno niewskazany.

Węglowodany

To po prostu czysta energia, bez której nie masz szans nawet ruszyć z miejsca, a co dopiero myśleć o jakichkolwiek sukcesach.

Jest na to wszystko jedna rada, po prostu pij

Jednak nie samą wodą żyje człowiek i warto sięgnąć po napój, który pozwalając zachować równowagę organizmu natychmiast uzupełni twój system sprawnościowy w niezbędne składniki.

Wybierz izotonik

Izotoniki to napoje osmotyczne, których gęstość jest taka sama jak płynów w Twoim organizmie. Dzięki temu wchłaniają się najszybciej z wszystkich dostępnych na rynku napojów. Ich starannie opracowywany z myślą o sportowcach skład, pozwala na zachowanie idealnych proporcji. Izotoniki są niezbędne dla każdego, kto myśli o jakiejkolwiek formie aktywności fizycznej. Bez nich nie można wyobrazić sobie żadnego sportowego sukcesu. Nieważne, czy jest to ultramaraton górski, czy najzwyklejszy w świecie spacer po parku.