Filtruj według

Płeć
Forma
Waga
Pojemność
Ilość
więcej... mniej
Cena
Producenci
więcej... mniej
Wybierz smak:
Filtruj

Stawy i Kości

Układ kostno-stawowy jest często przeciążony i nie poświęca mu się dostatecznej uwagi. Aby wzmocnić kości i stawy konieczne jest działanie na wielu poziomach. Podstawą jest zdrowa, zbilansowana dieta dostarczająca wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz codzienna dawka aktywności fizycznej, która utrzymuje układ ruchu w dobrym stanie. Z wiekiem zdolności organizmu do regeneracji ulegają pogorszeniu – warto więc wprowadzić suplementację wartościowych substancji, które utrzymają ciało w zdrowiu. Sprawdź, jakie produkty będą dla Ciebie odpowiednie!

Suplementy na stawy z kolagenem i glukozaminą

Regularne przyjmowanie preparatów z kolagenem może zmniejszyć odczuwanie bólu i sztywności stawów znacznie podnosząc komfort życia. Z kolei glukozamina to składnik budujący chrząstkę stawową, którego suplementacja wpływa na zahamowanie degradacji struktury chrząstki i jej odbudowę. Zarówno kolagen, jak i glukozamina mogą być powodzeniem stosowane przy chorobach zwyrodnieniowych stawów. Osoby ciężko pracujące fizycznie, sportowcy, a także seniorzy są w szczególności narażeni na problemy ze stawami. Dlatego to głównie przedstawiciele tych grup powinni rozważyć odpowiednią profilaktykę.

Zdrowe kości w każdym wieku

W pewnym momencie życia masa kostna ulega zmniejszeniu, co może wiązać się z różnymi problemami zdrowotnymi. Osoby najbardziej narażone, czyli kobiety po menopauzie, są szczególnie podatne na osteoporozę i złamania. Wprowadzenie suplementacji wapnia, magnezu, witaminy D i K pozwoli na utrzymanie zdrowych, mocnych kości oraz wpłynie pozytywnie na inne funkcje organizmu. Suplementy na kości zapobiegną utracie wapnia z tkanki kostnej, co znacznie ogranicza ryzyko złamań.

Dostępne preparaty na kości i stawy bez recepty umożliwiają kompleksową troskę o stan układu ruchu i profilaktykę wielu schorzeń utrudniających funkcjonowanie. Odpowiednio wcześniej podjęte działania prewencyjne oszczędzą bólu ze strony stawów oraz kości, co pozwoli na długie cieszenie się sprawnością fizyczną.