Filtruj według

Płeć
Forma
Waga
Pojemność
Ilość
więcej... mniej
Cena
Producenci
więcej... mniej
Wybierz smak:
Filtruj

Regeneracja Wątroby

Wątroba to jeden z najważniejszych narządów w organizmie, które mają ogromny wpływ na prawidłowy jego stan. Alkohol, stres, przyjmowanie leków czy zła dieta mogą negatywnie odbijać się jej pracy, hamując procesy żółciotwórcze czy detoksykacyjne. I choć, narząd ten cechują wysokie możliwości regeneracyjne, warto o niego zadbać, wspomagając  jego funkcjonowanie. 

Jak? A za pomocą właściwie dobranych suplementów. Najlepiej postawić na preparaty ziołowe, które skutecznie polepszają działania metaboliczne, detoksykację oraz hamują uszkodzenia powodowane przez wolne rodniki. Wątrobę można wesprzeć suplementami na bazie liści z karczocha zwyczajnego - wykazuje on zbawienny wpływ na ten narząd - nie tylko pobudza produkcję żółci, ale także usuwa zalegające w niej toksyny. Karczoch jest również przeciwutleniaczem, który reguluje pracę układu pokarmowego. 

Regeneracja wątroby jest możliwa przy zastosowaniu preparatów z kurkumy, która działa żółciotwórczo, rozkurczowo, bakteriobójczo i przeciwzapalnie. Suplementy na jej bazie usprawniają przepływ żółci w przewodach żółciowych, a także przywracają naturalną kurczliwość pęcherzyka żółciowego. 

Wśród suplementów wspierających pracę wątroby bardzo dużym uznaniem cieszą się tabletki, herbatki czy oleje z ostropestu. Zawiera on sylibinę, która działa ochronnie na miąższ wątroby, stabilizuje, regeneruje, a także chroni błony komórki wątroby. Dodatkowo, preparaty na bazie ostropestu wykazują działania żółciotwórcze, przeciwzapalne i odtruwające. 

Doskonale sprawdzi się również sok z karczocha.. 

Usprawnić pracę wątroby można również za pomocą herbat i naparów z liści pokrzywy, czarnuszki czy ostrokrzewu paragwajskiego. 

Nasz sklep wyróżnia bogata oferta preparatów, które skutecznie wspierają funkcjonowanie wątroby. Polecamy zarówno suplementy na bazie jednego składnika jak i wieloskładnikowe mieszanki. 

Regeneracja wątroby przy wsparciu suplementów jest zalecana dla osób które narażone są na działanie toksyn i cierpiących na choroby wątroby, a także dla tych, którzy mają częsty kontakt z alkoholem czy tytoniem oraz dla osób, które często sięgają po leki.