Filtruj według

Płeć
Forma
Waga
Cena
Producenci
więcej... mniej
Wybierz smak:
więcej... mniej
Filtruj

Białko Roślinne Vegan

Każdy, kto choć trochę zajmuje się sportem, wie, że to białko jest najważniejszym budulcem mięśni. To dlatego intensywnie trenującym osobom zaleca się odżywki białkowe i specjalną dietę, która uwzględnia wysoką podaż tego makroskładnika. Zazwyczaj taki jadłospis zawiera dużo mięsa czy jaj, a także ryby, jogurty i inne przetwory mleczne. Czy więc osoby na diecie wegańskiej (wykluczającej zarówno mięso, jak i wszystkie produkty odzwierzęce), którą interesuje się coraz więcej zwolenników zdrowego stylu życia, muszą zapomnieć o przyroście masy? Nic bardziej mylnego! Do jadłospisu można włączyć produkty bogate w białko roślinne, których nie brakuje. Odpowiednio zestawione dostarczą organizmowi pełen zestaw aminokwasów. Obecnie na rynku bez trudu dostępne jest też wegańskie białko dla sportowców w formie suplementu. To produkt dla wegan oraz wszystkich tych, którzy chcą ograniczyć spożycie produktów odzwierzęcych lub źle tolerują białka pozyskiwane z mleka czy mięsa.

Białko wegańskie w proszku – z czego jest pozyskiwane?

Wśród sportowców (i nie tylko) utarł się pogląd, że najlepiej przyswajalne jest białko z mięsa oraz innych produktów odzwierzęcych (jaj, nabiału), a pozostałe źródła tego makroskładnika są w zasadzie bezużyteczne. Współcześnie prowadzone badania obalają jednak ten mit, donosząc, że białko roślinne przyswaja się średnio w 50-90 procentach. Jeśli jego źródła są ze sobą odpowiednio zestawiane, można również dostarczyć sobie pełen komplet aminokwasów. Poza tym białko wegańskie zwykle zawiera też spore dawki błonnika, który jest bardzo korzystny dla organizmu.

Jeśli zdecydujesz się na wegańskie białko w proszku, masz do wyboru kilka opcji. Proteiny do produkcji odżywek najczęściej są izolowane z grochu, ryżu lub soi, czasami z dodatkiem białka z komosy ryżowej (Quinna), konopi, pestek i innych źródeł. Taki suplement o roślinnym pochodzeniu jest wskazany nie tylko dla wegan, ale również np. dla osób z nietolerancją laktozy. Ponadto wegańskie odżywki białkowe często są też bezglutenowe.

Odżywki białkowe dla wegan – sklep online

Nasz sklep dba przede wszystkim o różnorodność i wysoką jakość asortymentu. Dlatego znajdziesz tu wysokiej jakości odżywki białkowe dla każdego sportowca. Proponujemy m.in. różnorodne białko roślinne – nie tylko dla wegan. To produkty renomowanych marek oferujących odżywki dla sportowców, tworzone w oparciu o najwyższe standardy; ponadto łatwo przyswajalne i pełnowartościowe. Wierzymy, że dzięki różnorodności składów, właściwości i smaków bez trudu znajdziesz wegańskie białko odpowiadające swoim potrzebom i preferencjom. Poczuj siłę płynącą z roślin – serdecznie polecamy!