Filtruj według

Płeć
Forma
Waga
więcej... mniej
Pojemność
Ilość
więcej... mniej
Cena
Producenci
więcej... mniej
Wybierz smak:
więcej... mniej
Filtruj

BCAA

Jeśli chcesz szybciej widzieć rezultaty swojej pracy nad sylwetką i wesprzeć procesy budowy mięśni oraz ich regeneracji, warto wspomóc się suplementami. BCAA to jedne z najpopularniejszych produktów tego typu. Zarówno opinie samych trenujących, jak i ekspertów są zgodne – to świetny dodatek do treningu dla każdego, kto pragnie budować masę mięśniową lub ochronić ją podczas redukcji. 

Co to jest i co daje stosowanie BCAA? Suplementy te zawierają aminokwasy rozgałęzione, które należą do grupy egzogennych, czyli takich, których organizm nie jest sam w stanie wytworzyć. BCAA to angielski skrót oznaczający właśnie aminokwasy rozgałęzione (Branched Chain Amino Acids). Trzy substancje – walina, izoleucyna oraz leucyna – wchodzące w skład preparatów tego rodzaju dostarczają mięśniom ich naturalnego budulca, dlatego z ich pomocą tworzenie i utrzymanie masy mięśniowej jest znacznie prostsze.

Aminokwasy BCAA – kiedy brać?

Kiedy brać suplement, by uzyskać jak najlepsze efekty? AminokwasyBCAA przyjmuje się okołotreningowo. Zaleca się przyjęcie suplementu około godziny przed treningiem – wówczas jego działanie polega przede wszystkim na ochronie mięśni i wspieraniu ich rozrostu przy jednoczesnym wzroście siły i wydajności. Kolejną dawkę należy przyjąć ok. 15 minut po treningu – wtedy zadbają przede wszystkim o odpowiednią regenerację mięśni i zapobiegną ich rozpadowi, zmniejszając zmęczenie. W dni beztreningowe najczęściej przyjmuje się BCAA rano. Warto jednak pamiętać, że z punktu widzenia zdrowotnego ich spożywanie na czczo jest niewskazane.

Dawkowanie BCAA i skutki uboczne

Zalecana dzienna dawka BCAA to od 0,5 do 1 g suplementu na 10 kg masy ciała. Opinie ekspertów są w tej kwestii zgodne. Potwierdzają również, że zbyt duże dawkowanie może wywołać niepożądane skutki uboczne, obejmujące m.in. utrudnione przyswajanie innych aminokwasów, a także uszkodzenia nerek czy wątroby. Aminokwasy BCAA przyjmowane jednak zgodnie z zaleceniami nie wykazują żadnego niepożądanego działania na organizm. W związku z tym pytanie „czy warto” wydaje się zbędne. To bezpieczny i bardzo dobry suplement.

Najlepsze BCAA w naszej ofercie

Nasza propozycja obejmuje najlepsze BCAA na rynku. Sklep Świat Supli proponuje produkty takich marek jak BioTechUSA, Olimp, OstroVit, 7Nutrition, TrecNutrition i innych renomowanych marek. Dostępne są zarówno preparaty z BCAA w proszku, które można spożywać formie szejków, jak i kapsułki czy gotowe żele regeneracyjno-energetyczne, których skład wzbogacono o inne korzystne substancje. Sam możesz więc wybrać produkt, którego forma, wielkość czy cena najbardziej Ci odpowiadają. Serdecznie polecamy!