Przedtreningówki

Przedtreningówki

Wpływają na wzrost chęci do treningu, co jest bardzo ważne w przypadku gdy mamy wyczerpujące cykle lub uprawiamy bardzo intensywne sporty. Motywacja to także suplementacja. Kiedy chcemy przybrać masę mięśniową przydadzą się także odżywki powodujące tzw. pompę.

Zmęczenie stanowi jedną z największych barier dla osób ćwiczących. Niejednokrotnie, pomimo odpowiedniego odżywiania czy właściwej regeneracji, nasze siły oraz możliwości zostają ograniczone. Z pomocą przychodzą jednak odżywki przedtreningowe – grupa suplementów ukierunkowanych na przełamanie wspomnianej przeszkody. W tym tekście dowiecie się czym są przedtreningówki, co znajdziemy w ich składzie, a także w jaki sposób działają na nasz organizm.

Mianem odżywek przedtreningowych czy też boosterów treningowych określa się grupę suplementów diety, które wykazują działanie promobilizujące. Oznacza to, że stosowanie przedtreningówek jest ukierunkowane przede wszystkim na zwiększenie potencjału drzemiącego w ćwiczącym. Suplementy przedtreningowe są zazwyczaj preparatami kompleksowymi, których skład stanowi połączenie wielu składników. Odżywka przedtreningowa jest polecana dla zaawansowanych ćwiczących, których doświadczenie pozwala na pełne wykorzystanie potencjału, jaki znajduje się w tym suplemencie. Boostery treningowe, podobnie jak inne preparaty dla sportowców, wymagają stosowania zbilansowanej diety i właściwie dostosowanego planu, co pozwoli na maksymalne wykorzystanie właściwości składników w nich zawartych.

Przedtreningówka – skład

Formuła preparatów przedtreningowych jest niezwykle zróżnicowana i tak naprawdę ciężko powiedzieć, co należy do podstawowych składników tych suplementów. Część producentów skupia się bardziej na działaniu pobudzającym, zdaniem innych, fundamentem boosterów jest pompa mięśniowa, natomiast pozostali uważają, że dobra przedtreningówka ogranicza zmęczenie i pozwala na jeszcze lepsze skupienie. Prawda leży gdzieś pośrodku, skupmy się więc na samym składzie.

Jednymi z najczęściej wykorzystywanych substancji w składzie boosterów treningowych są związki odpowiedzialne za wzrost uwalniania tlenku azotu (NO), jak chociażby arginina czy cytrulina. Beta-alanina to z kolei związek odpowiedzialny za wzrost wytrzymałości i nasilenie syntezy karnozyny – białka tworzącego włókna mięśniowe. Warto też wspomnieć o obecności preparatów nootropowych, których zadaniem jest poprawa funkcjonowania układu nerwowego oraz transportu sygnału pomiędzy neuronami. Za przykład może posłużyć tyrozyna, glicyna, cholina czy fosfatydyloseryna.

Przedtreningówki posiadają też składniki o działaniu stymulującym. Mają one na celu zwiększenie ilości energii i pobudzenia. Guarana, kofeina bezwodna czy yerba mate mogą posłużyć za idealny przykład elementów formuł boostujących. Preparaty przedtreningowe to także środki, które wzmagają tempo przemiany materii i zwiększają siłę oraz wytrzymałość mięśniową. W tym miejscu należy wymienić kreatynę oraz większość jej form. Do najczęściej wykorzystywanych należy zaliczyć te najpopularniejsze – monohydrat czy jabłczan. Równie często można jednak natrafić na obecność cytrynianu, fosforanu czy magnezowych chelatów.

Odżywki przedtreningowe to także duża liczba mikroelementów, które pozwalają na uzupełnienie naszej codziennej diety i dodatkowe spotęgowanie promobilizujacego charakteru suplementu. Pirydoksyna (witamina B6), kobalamina (witamina B12), cynk, magnez i selen także wchodzą w skład preparatów zaliczanych do boosterów treningowych. Niektóre przedtreningówki posiadają też ekstrakty roślinne, które pozwalają na wzmocnienie tonizującego działania całej formuły i dodatkowe wsparcie dla mięśni podczas intensywnych sesji treningowych.

Przedtreningówka – działanie

Choć działanie preparatów przedtreningowych w większości przypadków opiera się na uzyskaniu podobnych efektów w trakcie wysiłku fizycznego, to sam mechanizm jest już zupełnie innych. W przypadku boosterów ukierunkowanych na wzrost uwalniania NO następuje wzmożenie przepływu krwi oraz przepuszczalności naczyń. Dzięki temu krew zostaje zaopatrzona w większą ilość substancji odżywczych, które po dotarciu do naszych mięśni, spotęgują jego rozrost i zapewnią lepsze środowisko do dalszego wzrostu. Co więcej, NO jest jednym z elementów profilaktyki i normalizacji pracy całego układu krążenia.

Przedtreningówki zawierające kompleksy beta-alaniny, kreatyny i tauryny są ukierunkowane w dużej mierze na ograniczenie zmęczenia. Wszystko za sprawą obecności wspomnianej kreatyny, dzięki której zwiększone uwalnianie energii w najczystszej postaci, jaką jest adenozynotrójfosforan (ATP), nasze mięśnie zyskują potężny ładunek mocy, co przekłada się na realny wzrost siły oraz wytrzymałości. ATP jest również wykorzystywane w organizmie w szeregu innych i równie ważnych szlaków metabolicznych, które zapewniają prawidłowy rozwój masy, a nawet sprzyjają łatwiejszej utracie tkanki tłuszczowej.

Boostery treningowe pozwalają też na znaczne zminimalizowanie efektów potreningowego zmęczenia organizmu, a także utrzymanie prawidłowej kondycji psychicznej. Suplementy przedtreningowe w znaczący sposób poprawiają koncentrację oraz skupienie, co przekłada się na jeszcze większe zaangażowanie ćwiczących podczas treningu. To natomiast zwiększa motywację i niejednokrotnie pozwala na zastosowanie większego obciążenia, a także poprawę swoich dotychczasowych wyników o przeszło 100%! Co więcej, usprawnione funkcjonowanie systemu nerwowego ma nierozerwalny związek z lepszym przewodnictwem wspomnianej informacji pomiędzy receptorami i efektorami. Mówiąc prościej: nasze mięśnie w efektywny sposób wykorzystują dostarczone w trakcie ćwiczeń bodźce, co przekłada się na sprawniejsza rozbudowę mięśni oraz szybsze wypracowanie efektów o jeszcze lepszej jakości.

Przedtreningówka – dawkowanie

W celu uniknięcia rażących pomyłek zaleca się by przedtreningówki były stosowane zgodnie z zaleceniami producenta na opakowaniu. Ze względu na dość intensywne i zaawansowane działanie nieprawidłowa suplementacja może przyczynić się do nadmiernego pobudzenia organizmu. Efekt? Niedoświadczeni i początkujący ćwiczący, którzy powątpiewają w działanie boosterów treningowych, po zastosowaniu zbyt dużych porcji mogą spodziewać się podwyższonego ciśnienia, problemów ze snem, dekoncentracji, a nawet i przemęczeniem. Dlatego też warto pamiętać, że wytyczne zamieszczone przez firmy produkujące odżywki przedtreningowe są tylko i wyłącznie wskazówką dla nas samych, by móc w bezpieczny sposób wykorzystać maksymalny potencjał suplementu.

 Przedtreningówka – opinie

Odżywki przedtreningowe spotykają się z dużym zainteresowaniem wśród osób ćwiczących, zarówno tych początkujących, jak i odznaczających się pewnym poziomem zaawansowania. Powodem jest realne działanie, które odczuwalne jest praktycznie od pierwszego treningu. Zupełnie nieuzasadnione jest jednak postrzeganie przedtreningówek jako substancji szkodliwych. Każdy suplement nieumiejętnie stosowany może prowadzić do wystąpienia objawów niepożądanych. Najczęstszym powodem takiego osądu są wcześniej wspomniane błędy, które wynikają z nieprzestrzegania zaleceń producenta na opakowaniu. Inną kwestią jest brak diety bądź niewłaściwy plan treningowy. Wszystkie suplementy stanowią jedynie dodatek do zdrowego odżywiana i wysiłku fizycznego, dlatego też jeżeli te fundamentalne aspekty nie są odpowiednio przestrzeganie, nie można liczyć na realne efekty.

Jest 119 produktów.

Pokazano 1-42 z 119 pozycji

Marka: Fitness Authority

Shot przedtreningowy FA Xtreme Napalm Igniter 24 x120 ml

Recenzje: 0

Motywacja pełni kluczową rolę w osiągnięciach sportowych i kulturystycznych. Gdy stajesz się coraz większy, silniejszy i bardziej doświadczony, odkrywasz, że coraz trudniej o dalsze postępy, szczególnie bez odpowiedniego nastawienia psychicznego. Dlatego właśnie została zaprojektowana seria Xtreme Napalm®. 

Cena 59,99 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: 5901330045707

Marka: BiogeniX

Suplement przedtreningowy BIOGENIX Cell Pump Revolution 490g + Witaminy Biogenix Vita-genix™

Recenzje: 0

Biogenix Cell Pump Revolution  to suplement zawierający skutecznie dobraną kompozycję składników, które razem stwarzają jedną z najlepszych przed trenngówek na rynku. Oprócz niesamowitego pobudzenia uzyszkasz niewiargyodną pompę treningową i skupienie podacz treningu! Biogenix Vita-genix  to kompleks witaminowy przeznaczony dla mężczyzn, niesamowita...

Cena 99,00 zł
Więcej
Dostępny

Marka: MEX

Suplement Przedtreningowy MEX 2GO PUMP shot 70 ml

Recenzje: 0

MEX 2GO PUMP SHOT to nowoczesny suplement przedtreningowy, stworzony w celu uzyskania możliwie maksymalnej pompy mięśniowej. W shocie znajdziemy  połączenie najskuteczniejszych składników wspomagających syntezę tlenku azotu (NO), jak również kofeinę, która doskonale pobudzi nas do treningu. 

Cena 5,50 zł
Więcej
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Indeks: 5901330064791

Marka: Świat Supli Poleca

Zestaw Suplement przedtreiningowy OLIMP Pump Xplode 300g + Booster testosteronu BioTechUSA Tribulus Maximus 90 tab

Recenzje: 0

Zestaw OLIMP Pump Xplode to nowoczesny suplement przedtreningowy, stworzony w celu uzyskania możliwie maksymalnej pompy mięśniowej; zawiera połączenie najskuteczniejszych składników wspomagających syntezę tlenku azotu (NO), jak również dodatki - m.in. witaminę B6 czy ekstrakt z pieprzu czarnego; BioTechUSA Tribulus Maximus to preparat stworzony w celu...

Cena 99,00 zł Cena podstawowa 121,99 zł
Więcej
Obecnie brak na stanie

UNS Econo 1800 Zestaw

Recenzje: 0

UNS WPC Econo Środek specjalnego przeznaczenia żywieniowego stosowany w stanach zwiększonego zapotrzebowania organizmu, zwłaszcza sportowców, przy intensywnym wysiłku fizycznym.Nitrox jest przed treningowym stackiem zawierającym unikalne składniki aktywujące i stymulujące kondycję tlenowo azotową (NO NITRITE OXIDE) odpowiada za prędkość komunikacji między...

Cena 149,00 zł Cena podstawowa 185,00 zł
Więcej
Dostępny

Śledź nas na Facebooku