BCAA

BCAA

Jeśli chcesz szybciej widzieć rezultaty swojej pracy nad sylwetką i wesprzeć procesy budowy mięśni oraz ich regeneracji, warto wspomóc się suplementami. BCAA to jedne z najpopularniejszych produktów tego typu. Zarówno opinie samych trenujących, jak i ekspertów są zgodne – to świetny dodatek do treningu dla każdego, kto pragnie budować masę mięśniową lub ochronić ją podczas redukcji. 

Co to jest i co daje stosowanie BCAA? Suplementy te zawierają aminokwasy rozgałęzione, które należą do grupy egzogennych, czyli takich, których organizm nie jest sam w stanie wytworzyć. BCAA to angielski skrót oznaczający właśnie aminokwasy rozgałęzione (Branched Chain Amino Acids). Trzy substancje – walina, izoleucyna oraz leucyna – wchodzące w skład preparatów tego rodzaju dostarczają mięśniom ich naturalnego budulca, dlatego z ich pomocą tworzenie i utrzymanie masy mięśniowej jest znacznie prostsze.

Aminokwasy BCAA – kiedy brać?

Kiedy brać suplement, by uzyskać jak najlepsze efekty? Aminokwasy BCAA przyjmuje się okołotreningowo. Zaleca się przyjęcie suplementu około godziny przed treningiem – wówczas jego działanie polega przede wszystkim na ochronie mięśni i wspieraniu ich rozrostu przy jednoczesnym wzroście siły i wydajności. Kolejną dawkę należy przyjąć ok. 15 minut po treningu – wtedy zadbają przede wszystkim o odpowiednią regenerację mięśni i zapobiegną ich rozpadowi, zmniejszając zmęczenie. W dni beztreningowe najczęściej przyjmuje się BCAA rano. Warto jednak pamiętać, że z punktu widzenia zdrowotnego ich spożywanie na czczo jest niewskazane.

Dawkowanie BCAA i skutki uboczne

Zalecana dzienna dawka BCAA to od 0,5 do 1 g suplementu na 10 kg masy ciała. Opinie ekspertów są w tej kwestii zgodne. Potwierdzają również, że zbyt duże dawkowanie może wywołać niepożądane skutki uboczne, obejmujące m.in. utrudnione przyswajanie innych aminokwasów, a także uszkodzenia nerek czy wątroby. Aminokwasy BCAA przyjmowane jednak zgodnie z zaleceniami nie wykazują żadnego niepożądanego działania na organizm. W związku z tym pytanie „czy warto” wydaje się zbędne. To bezpieczny i bardzo dobry suplement.

Najlepsze BCAA w naszej ofercie

Nasza propozycja obejmuje najlepsze BCAA na rynku. Sklep Świat Supli proponuje produkty takich marek jak BioTechUSA, Olimp, OstroVit, 7Nutrition, TrecNutrition i innych renomowanych marek. Dostępne są zarówno preparaty z BCAA w proszku, które można spożywać formie szejków, jak i kapsułki czy gotowe żele regeneracyjno-energetyczne, których skład wzbogacono o inne korzystne substancje. Sam możesz więc wybrać produkt, którego forma, wielkość czy cena najbardziej Ci odpowiadają. Serdecznie polecamy!

Jest 116 produktów.

Pokazano 1-42 z 116 pozycji

Marka: BioTechUSA

Biotech Amino Energy Zero 360g

Recenzje: 0

Wysokiej jakości preparat aminokwasowy na bazie BCAA o proporcji 2:1:1. Zawartość l-leucyny decyduje o sile anty-katabolicznej, ale także anabolicznej co wynika z charakterystyki tego aminokwasu. Każda porcja to aż 6000mg BCAA!

Cena 75,00 zł
Więcej
Dostępny

Marka: OstroVit

Aminokwasy Ostrovit BCAA Plus 400g.

Recenzje: 0

Ostrovit BCAA Plus  to środek specjalnego przeznaczenia żywieniowego zawierający w składzie najwyższej jakości aminokwasy rozgałęzione BCAA oraz najczystszą formę L-Glutaminy. Dodatkowo w składzie znajdziemy także L-Glicynę oraz taurynę. 

Cena 29,99 zł
Więcej
Dostępny

Marka: Scivation

Aminokwasy SCIVATION Xtend BCAAs 384-415g

Recenzje: 0

SCIVATION Xtend BCAAs to środek specjalnego przeznaczenia żywieniowego zawierający w składzie najwyższej jakości aminokwasy rozgałęzione BCAA, a także dodatkowe składniki wspierające aktywność i funkcjonowanie organizmu oraz wsparcie w wysiłku.

Cena 84,99 zł
Więcej
Dostępny

Marka: OLIMP Sport Nutrition

Aminokwasy OLIMP Salmon 12000 Mega Tabs 300tab

Recenzje: 0

OLIMP Salmon 12000 Mega Tabs szukasz alternatywy dla standardowych aminokwasów? Olimp wychodzi z  przełomowym rozwiązaniem jakim są aminokwasy z łososia które powstają z najwyżej klasy hydrolizat białka łososia północnoatlantyckiego. Najbardziej zawansowana forma aminokwasów już dostępna na rynku!

Cena 134,00 zł
Więcej
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Indeks: 5907222544877

Marka: 7 Nutrition

Aminokwasy 7NUTRITION BCAA Master 500g

Recenzje: 0

7NUTRITION BCAA Master - BCAA od 7n to aminokwasy charaktyzujące się najwyższą jakością, dzieki bcaa wspomożesz anabolizm mieśniowy jednocześnie hamując katabolizm, wspomożesz regeneracje mięśniową. BCAA to podstawowy suplement każdej trenującej osoby

Cena 65,00 zł
Więcej
Dostępny

Śledź nas na Facebooku