Mieszanki Aminokwasowe

Aminokwasy to związki chemiczne, z których zbudowane są białka. Pełnią one wiele ważnych funkcji w organizmie i są niezbędne, do prawidłowego działania organów wewnętrznych. Aminokwasy proste jako podstawowy budulec mięśni, mają duży wpływ na rozrost tkanki mięśniowej oraz mogą pomóc w osiągnięciu celów sportowych. Proste aminokwasy są dostarczane wraz z pożywieniem oraz samodzielnie wytwarzane przez organizm, jednak w okresach wzmożonej aktywności fizycznej, powinny być stałym elementem suplementacji.

Czym są aminokwasy proste?

Aminokwasy endogenne, czyli proste, organizm może sam syntezować z protein. Może to być jednak niewystarczające, gdyż w okresach wzmożonych procesów metabolicznych, organizm potrzebuje większej podaży tych składników. Z tego powodu, osoby aktywne fizycznie powinny dodatkowo suplementować mieszanki aminokwasowe, które uzupełnią braki. Takie suplementy zawierają zazwyczaj kompleksową dawkę aminokwasów prostych, na które składa się:

  • glicyna,
  • alanina,
  • arginina,
  • kwas asparginowy,
  • kwas glutaminowy,
  • seryna,
  • prolina,
  • hydroksyprolina.

Wszystkie te aminokwasy proste pełnią inną funkcję w organizmie i odpowiadają za prawidłowe działanie układu nerwowego, kostnego oraz narządów wewnętrznych, Z tego powodu tak ważne jest, aby przyjmować mieszanki aminokwasowe zawierające wszystkie niezbędne składniki.

Kiedy brać aminokwasy proste?

Aminokwasy biorą udział w rozbudowie tkanki mięśniowej, a także wpływają na regenerację organizmu i zwiększają elastyczność mięśni. Powinny być więc przyjmowane przez osoby, które realizują ciężkie plany treningowe, są na redukcji lub chcą wyrzeźbić sylwetkę. Aminokwasy proste należy suplementować w okresie zwiększonego zapotrzebowania na te składniki, a w szczególności w dni treningowe.

W naszym sklepie znajdziesz mieszanki aminokwasowe w formie proszku do rozrobienia lub tabletek. W zależności od produktu i dawki zalecanej przez producenta, proste aminokwasy najlepiej przyjmować do pół godziny po zakończonym treningu i przed snem, kiedy organizm potrzebuje wspomagania w procesach regeneracji. Dodatkowo mieszanki aminokwasowe można suplementować w dni nietreningowe, przyjmując odpowiednią dawkę wraz z jedzeniem. Wszystko zależy od aktualnego zapotrzebowania organizmu, dlatego, jeżeli potrzebujesz pomocy w doborze suplementacji – skontaktuj się z nami.

Zapraszamy do zapoznania z pełnym asortymentem sklepu. Mamy jedynie najlepsze aminokwasy proste o wysokiej przyswajalności i od sprawdzonych producentów.

Jest 38 produktów.

Pokazano 1-38 z 38 pozycji

Aktywne filtry

Kreatyny

Suplement przedtreningowy Olimp Beta Alanine Xplode Powder 250g Orange

Recenzje: 0

OLIMP Beta-Alanine Xplode® to suplement wzmacniający poprawiający wytrzymałość mięśni i zwiększający zdolności wysiłkowe całego organizmu; zawiera beta-alaninę - organiczny związek, który w organizmie pełni rolę prekursora karnozyny, a także substancje wspomagające m.in. l-histydynę oraz witaminę B6.

55,00 zł
Więcej
Dostępny

Aminokwasy

Aminokwasy TREC AMINOMAX 6800 450caps

Recenzje: 0

TREC NUTRITION AMINOMAX 6800 - preparat przeznaczony do szybkiego uzupełniania niedoboru aminokwasów ( cegiełek budujących nasze mięśnie) jaki powstaje po intensywnym treningu oraz w wyniku niedostatecznego spożycia białek z pożywienia.

99,00 zł
Więcej
Dostępny

Aminokwasy

Aminokwasy Trec Amino Max 6800 160caps

Recenzje: 0

TREC NUTRITION AMINOMAX 6800 - preparat przeznaczony do szybkiego uzupełniania niedoboru aminokwasów ( cegiełek budujących nasze mięśnie) jaki powstaje po intensywnym treningu oraz w wyniku niedostatecznego spożyc45ia białek z pożywienia.

45,00 zł
Więcej
Dostępny

BCAA

Aminokwasy Ostrovit BCAA Plus 400g.

Recenzje: 0

Ostrovit BCAA Plus  to środek specjalnego przeznaczenia żywieniowego zawierający w składzie najwyższej jakości aminokwasy rozgałęzione BCAA oraz najczystszą formę L-Glutaminy. Dodatkowo w składzie znajdziemy także L-Glicynę oraz taurynę. 

29,90 zł
Więcej
Dostępny

Mieszanki Aminokwasowe

Aminokwasy BiotechUSA Mega Amino 3200 500tabl

Recenzje: 0

BiotechUSA Mega Amino  zawiera aminokwasy, które pozyskano ze źródeł takich jak laktoalbumina oraz kazeinian wapnia. W każdej tabletce znajdują się aminokwasy, które będą skutecznym wsparciem dla Twojego organizmu, a także zapewnią zachowanie równowagi azotowej. Idealne wsparcie dla mięśni dla osób będących na redukcji.   

78,99 zł
Więcej
Dostępny

Mieszanki Aminokwasowe

Aminokwasy Ostrovit Supreme Pure Glycine 200g.

Recenzje: 0

Supreme Pure Glycine to preparat który zawiera 100% L-glicyny. Jest to organiczny związek chemiczny z grupy aminokwasów endogennych. L-glicyna pełni bardzo znaczna rolę w funkcjonowaniu naszego organizmu. Jest aminokwasem białkowym, tworzącym struktury białek (np. kolagenu), ale pełni także funkcję neuroprzekaźnika w ośrodkowym układzie nerwowym. 

17,89 zł
Więcej
Dostępny

EAA

Aminokwasy RULE 1 R1 Pre Amino 249g 30 PORCJI

Recenzje: 0

RULE 1 R1 Pre Amino to preparat do stosowanie przed i w trakcie treningu dostarczający aminokwasów EAA oraz energii z naturalnych źródeł; zawiera substancje odpowiedzialne za podniesienie efektywności treningu i efektywność ćwiczeń - między innymi zastrzeżoną formułę CarnoSyn®;

79,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Aminokwasy

Aminokwasy OLIMP Taurine 1500 120 kaps

Recenzje: 0

OLIMP Taurine 1500 to środek specjalnego przeznaczenia żywieniowego dostarczający tauryny - niezwykle ważnego aminokwasu pełniącego funkcję neuroprzekaźnika, a także funkcjonowanie układu nerwowego; tauryna jest niezbędnym elementem do prawidłowej pracy serca, a także metabolizmu;

25,00 zł
Więcej
Dostępny

Aminokwasy

Aminokwasy SCITEC NUTRITION Taurine 90 kaps

Recenzje: 0

SCITEC NUTRITION Taurine to środek specjalnego przeznaczenia żywieniowego dostarczający tauryny - niezwykle ważnego aminokwasu pełniącego funkcję neuroprzekaźnika, a także funkcjonowanie układu nerwowego; tauryna jest niezbędnym elementem do prawidłowej pracy serca, a także metabolizmu;

21,99 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: 5907222544877

Aminokwasy

Aminokwasy 7NUTRITION BCAA Master 500 g

Recenzje: 0

7NUTRITION BCAA Master - BCAA od 7n to aminokwasy charaktyzujące się najwyższą jakością, dzieki bcaa wspomożesz anabolizm mieśniowy jednocześnie hamując katabolizm, wspomożesz regeneracje mięśniową. BCAA to podstawowy suplement każdej trenującej osoby

65,00 zł
Dostępny

Aminokwasy

Matrix aminokwasowy Beltor Glutabold 400g

Recenzje: 0

Komu polecany jest matrix aminokwasowy Glutabold?Glutabold polecany jest wszystkim sportowcom dyscyplin siłowych, szybkościowych i wytrzymałościowych. Suplement stanowi niezbędne wsparcie dla ciężko trenujących sportowców.

89,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Mieszanki Aminokwasowe

Aminokwasy SCITEC Beef Aminos 200tab

Recenzje: 0

Wołowina jest uznanym źródłem białka wśród doświadczonych zawodników. Zazwyczaj białka są enzymatycznie cięte w celu uzyskania biologicznie dostępnych peptydów. Peptydy BEEF AMINOS nie są otrzymywane przy użyciu związków chemicznych, wyprodukowano pod wysokim ciśnieniem w celu uzyskania optymalnej, świeżej hydrolizy i czystego hormonu surowca wołowego

39,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Indeks: 5901828344855

Aminokwasy

Aminokwasy TREC AMINOMAX 6800 320tabs

Recenzje: 0

TREC NUTRITION AMINOMAX 6800 - preparat przeznaczony do szybkiego uzupełniania niedoboru aminokwasów ( cegiełek budujących nasze mięśnie) jaki powstaje po intensywnym treningu oraz w wyniku niedostatecznego spożycia białek z pożywienia. 

75,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: 5901330024153

Mieszanki Aminokwasowe

Aminokwasy OLIMP Anabolic Amino 5500 400kaps

Recenzje: 0

OLIMP Anabolic Amino 5500 to preparat zawierający czyste aminokwasy w formie enzymatycznych hydrolizatów z białek serwatki oraz dodatek aminokwasów rozgałęzionych BCAA, tauryny i witaminy B6; stworzone w celu szybkiej absorpcji i podtrzymania anabolicznego środowiska w mięśniach;

82,99 zł
Więcej
Dostępny