AAKG / Arginina / Cytrulina

Super pompa przed treningiem jest Ci potrzebna? Nie lubisz dużego pobudzenia, a może chcesz dodać coś do skomponowanej przez siebie przed treningówki by zmaksymalizować jej działanie? Boostery azotowe to bardzo popularna obecnie forma suplementacji. Dostarczają anty katabolicznych substancji, wspomagają procesy anaboliczne, a co za tym idzie znacząco wpływają na wzrost masy mięśniowej. Boostery azotu zmieniają i intensyfikują także cały trening. Efekty widać bardzo szybko, bo wraz ze zwiększonym przepływem krwi i dotlenieniem uzyskuje się efekt pompy. To zarówno motywuje, jak i faktycznie zwiększa możliwości naszego organizmu. Chcesz Uzyskać lepszy efekt "pompy" czy może mega duża ilość wystających żył to własnie boostery azotu sprawią że  na Twoim treningu będziesz miał gigantyczne mieście. 

Jednym ze sposobów przyspieszenia osiągnięcia założeń treningowych oraz zintensyfikowania wysiłku fizycznego jest stosowanie suplementów nazywanych boosterami pompującymi. Efekt pompy osiąga się w wyniku intensywnego wydzielania tlenku azotu – substancji która rozszerza naczynia krwionośne oraz przyspiesza przepływ krwi, a tym samym również nasila transport substancji odżywczych oraz tlenu, a także odbiór toksycznych związków przemiany materii. NO uczestniczy również w odpowiedzi immunologicznej, gdzie wykazuje szczególną skuteczność w zwalczaniu wolnych rodników oraz bakterii.

W tym dziale z boosterami azotowymi znajdziesz:

Arginine:

Do najbardziej znanej właściwości argininy jest synteza tlenku azotu – substancji rozszerzającej naczynia krwionośne. Tym samym arginina przyczynia się do bardziej efektywnego i szybszego transportu substancji odżywczych i tlenu do pracujących komórek, a także odprowadzenia toksycznych związków przemiany materii, hamujących procesy metaboliczne. Jednak suplementacja argininą to także szereg innych, ciekawych właściwości. Arginina może być również skuteczną bronią w walce z nadciśnieniem tętniczym oraz środkiem wspomagającym funkcjonowanie układu immunologicznego. Regularna suplementacja przyczyni się także do podniesienia stężenia hGH oraz insuliny – najpotężniejszych hormonów anabolicznych.Najczęściej stosowana jest arginina w formie AAKG (arginina + kwas alfaketoglutarowy).
Jakie to ma przełożenie na wysiłek fizyczny? Po pierwsze rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz usprawniony transport tlenu i substancji odżywczych, w tym kreatyny, aminokwasów oraz glukozy do pracujących mięśni. Po drugie sprawniejsze usuwanie związków toksycznych, a więc wydłużenie czasu, kiedy następuje zmęczenie i wyczerpanie mięśniowe. Po wtóre poliaminy powstające z alfaketoglutaranu argininy z kolei będą czynnikami promującymi środowisko anaboliczne, syntezę białek oraz hamowanie katabolizmu.

Norwaline:

To kolejny interesujący aminokwas do modulowania produkcji tlenku azotu. Jest wyjątkową formą waliny, norwalina jest związkiem wprowadzanym do organizmu w naszej codziennej diecie. Dostarczana do organizmu skutecznie dezaktywuje enzym arginazy, który, jak wiadomo jest odpowiedzialny za przemianę argininy do mocznika i ornityny. Zatem teoretycznie pozostawia więcej argininy w wolnej postaci, która może być przekształcona w tlenek azotu i cytruliny przez syntezę tlenku azotu.
Izomerem aktywnym biologicznie stosowanym w suplementach jest L-norwalina.

Gliceryna (glicerol) to alkohol polihydroksylowy, o niesamowicie silnej higroskopijności. Pochodzi on głównie z tłuszczów roślinnych i zwierzęcych. Najważniejszą jej cechą dla sportowców jest zdolność zatrzymywania wody.
Gliceryna docierając do naszych mięśni wiąże dodatkowe zasoby płynów, co sprawia że mięsień jest bardziej nabrzmiały i wspiera jego wydolność energetyczną. Mechanizm jest podobny do wiązania wody przezkreatynę. Z wodą do mięśni dociera szereg substancji o działaniu anabolicznym, a także hormonów przenoszonych we krwi. Niewątpliwym aspektem suplementacji gliceryny jest zjawisko pompy mięśniowej wywołane wiązaniem cząsteczek wody w mięśniach.

Cytrulina jest organicznym związkiem chemicznym z grupy α-aminokwasów, pochodną ornityny. Po raz pierwszy wyizolowano ją jako składnik z arbuza zwyczajnego. Bierze udział w cyklu mocznikowym, w którym powstaje z ornityny + karbamoilofosforanu w mitochondrium, a następnie jest wydzielana do cytozolu i przekształcana do kwasu argininobursztynowego.

Za najaktywniejszą formę cytruliny uważa się jabłczan cytruliny, czyli cytrulina w połączeniu z kwasem jabłkowym. Badania naukowe potwierdziły że to połączenie stymuluje tlenowe wytwarzanie energii.
Zjonizowany kwas jabłkowy ma potencjał ergogenny, zapewniając uzupełnienie potencjału cytruliny o nowe właściwości. Poprawia zdolności wysiłkowe oraz zmniejsza poczucie zmęczenia, a jego suplementacja jest korzystna na każdym poziomie wytrenowania. Wpływa na równowagę kwasowo-zasadową.

Agmatyna to endogenna kationowa grupa aminowa powstająca wskutek dekarboksylowania L-argininy z udziałem dekarboksylazy argininy (ADC). W organizmie ludzkim powstaje między innymi w wątrobie czy mózgu, jako metabolit argininy. Agmatyna bardzo silnie zwiększa poziom tlenku azotu odpowiadającego za rozszerzanie naczyń krwionośnych. Pompa jest niezwykle intensywna i długo się utrzymująca.
Wpływ na centralny układ nerwowy (CUN) nie został jeszcze określony w badaniach, nie mniej jednak funkcje neuroprotekcyjne sugerują że może wykazywać pozytywne działanie na odciążenie CUN. Dzięki temu treningi wspierane tym suplementem wykazują silniejsze bodźce do wzrostu siły oraz rozbudowy mięśni.
W suplementach diety agmatyna jest stosowana jako siarczan agmatyny.

Jest 53 produktów.

Pokazano 1-42 z 53 pozycji

Aktywne filtry

Zestawy Promocyjne

IDEALNY ZESTAW DLA MĘŻCZYZNY: Promaker Gold Creatine 500g + Promaker Gold WPC 800g + AAKG 250g + Cytrulina 250g

Recenzje: 0

IDEALNY ZESTAW DLA MĘŻCZYZNY, KTÓRY ŚWIETNIE SPRAWDZI SIĘ JAKO PREZENT.PROMAKER Gold Creatine to idealny produkt, najwyższej jakości stworzony dla najbardziej wymagających sportowców. Jest to jeden z najlepiej przebadanych oraz najpopularniejszych suplementów na rynku;PROMAKER Gold WPC80 to odżywka białkowa najwyżej jakości, wspierająca odbudowę mięśni i...

169,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: 5901330064791

Zestawy Promocyjne

Zestaw Suplement przedtreiningowy OLIMP Pump Xplode 300g + Booster testosteronu BioTechUSA Tribulus Maximus 90 tab

Recenzje: 0

Zestaw OLIMP Pump Xplode to nowoczesny suplement przedtreningowy, stworzony w celu uzyskania możliwie maksymalnej pompy mięśniowej; zawiera połączenie najskuteczniejszych składników wspomagających syntezę tlenku azotu (NO), jak również dodatki - m.in. witaminę B6 czy ekstrakt z pieprzu czarnego; BioTechUSA Tribulus Maximus to preparat stworzony w celu...

121,99 zł 99,00 zł
Dostępny produkt z innymi opcjami

Indeks: 5903111089566

AAKG / Arginina / Cytrulina

Suplement pompujący 7NUTRITION Cytrulina 250 g

Recenzje: 0

7NUTRITION Cytrulina jest jednym z głównych boosterów pompujących, a także niezwykle skutecznym aminokwasem potęgującym efekty, jakie niesie za sobą wysiłek fizyczny. Rozszerza naczynia krwionośne, jest prekursorem kreatyny dzieki czemu zwieksza produkcje ATP.

55,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: 5902232611649

AAKG / Arginina / Cytrulina

Suplement prozdrowotny OSTROVIT Supreme Pure Tryptophan 200g

Recenzje: 0

Supreme Pure Tryptophan to suplement wspomagający zdrowy sen i pracę mózgu, uczestniczy w wytwarzaniu serotoniny i jest jednym z substratów produkcji melatoniny; zawiera tryptofan - egzogenny aminokwas pełniący funkcję neuroprzekaźnika - uczestniczy w procesach związanych z układem nerwowym (m.in. sen, głód, ból), działa uspokajająco;

39,90 zł
Dostępny

AAKG / Arginina / Cytrulina

Suplement pomujący Allnutrition aakg shot 80ml

Recenzje: 0

ALLNTRITION AAKG Shot  to suplement wspierający produkcję azotu (NO), poprawiający przepływ krwi, dotlenienie tkanek, przepływ składników odżywczych oraz tzw. "pompę mięśniową"; zawiera połączenie L-argininy oraz kwasu alfa-ketoglutarowego, czyli popularne AAKG. Oprócz tego jest wzbogacony o L-cytruline zwiększający efektywność pompy męśniowej.

5,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: 5902811804653

Shoty Przedtreningowe

Suplement pompujący 6PAK NUTRITION BOOM Shot - 80ml

Recenzje: 0

Rewelacyjny booster NO, którego zastosowanie przed treningiem znacznie poprawi efekt pompy treningowej! Formuła została oparta o najlepsze substancje aktywne w solidnych dawkach (nie zawiera stymulantów). Płynna postać dodatkowo poprawia przyswajalność każdej porcji. Gotowy do spożycia – wystarczy wstrząsnąć!

4,49 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: 0000003929

AAKG / Arginina / Cytrulina

Suplement pompujący Real Pharm AAKG Shot 60ml

Recenzje: 0

REAL PHARM AAKG Shot  to suplement wspierający produkcję azotu (NO), poprawiający przepływ krwi, dotlenienie tkanek, przepływ składników odżywczych oraz tzw. "pompę mięśniową"; zawiera połączenie L-argininy oraz kwasu alfa-ketoglutarowego, czyli popularne AAKG;

4,89 zł
Więcej
Dostępny