Kolagen

Twoje ciało wykorzystuje aminokwasy do budowy mięśni, kości, chrząstek, skóry, włosów, tkanki łącznej i wielu innych. Istnieje wiele różnych rodzajów aminokwasów, ale kolagen jest najbardziej rozpowszechniony w organizmie. Kolagen jest głównym białkiem strukturalnym, które tworzy tkanki łączne i skórę.

 

Produkcja tego związku w organizmie maleje wraz z wiekiem; dlatego stosowanie suplementów z kolagenem pomaga zachować jego prawidłowy poziom, który jest niezbędny do zachowania zdrowia i sprawności ciała. Najlepszą rekomendacją dla wpływu i działania tych produktów będą przeprowadzone kliniczne badania nad ich skutecznością.

 

Korzyści dla zdrowia

Obecnie najpełniejsze badania na temat korzyści suplementów z kolagenem koncentrują się na zdrowiu stawów. Już w latach 90. powiązano suplementację kolagenu ze zmniejszonymi objawami zapalenia stawów. Według badań opublikowanych w 2009 roku; czterech na pięciu osób cierpiących na chorobę zwyrodnieniową stawów, które przyjmowały codziennie suplementy zanotowała spadek bólu i poprawę w ich schorzeniu.

 

Kobiet po menopauzie, które codziennie przyjmują suplement kolagenu, wykazały poprawę gęstości mineralnej kości, zwłaszcza gdy będą przyjmowały go w połączeniu z witaminą D i wapniem. Kolagen wyzwala procesy anaboliczne, które sprzyjają wzrostowi kości.

 

Korzyści dla urody

Coraz większa liczba badań laboratoryjnych wykazuje potencjał suplementów kolagenowych w celu poprawy nawilżenia skóry i redukcji zmarszczek poprzez wzmocnienie naszych własnych sieci kolagenowych. Zauważa się także poprawę objawów skóry trądzikowej.

 

Uważa się, że około 85% kobiet w wieku powyżej 20 lat cierpi na cellulit. Przetestowano wiele suplementów, aby znaleźć taki, który zmniejszyć występowanie skórki pomarańczowej. Jedno z badań potwierdziło, że kobiety z umiarkowanym cellulitem, które przyjmowały suplementy odnotowały znaczny spadek stopnia cellulitu i zmniejszenie falistości skóry na udach. Leczenie kolagenem działa najlepiej u kobiet o średniej wadze i z nadwagą.

Jest 17 produktów.

Pokazano 1-17 z 17 pozycji

Aktywne filtry

Zestawy Promocyjne

IDEALNY ZESTAW DLA BABCI: BiotechUSA Multivitamin For Women + 7Nutrition Steel Joint Drink + Promaker Omega 3

Recenzje: 0

IDEALNY ZESTAW DLA BABCI, KTÓRY ŚWIETNIE SPRAWDZI SIĘ JAKO PREZENT. PROMAKER Omega 3 - wspomagają odbudowę masy mięśni szkieletowych, a także zapobiegają utracie masy mięśniowej, związanej z procesem starzenia się. Zwiększają poziom leptyny, która pomaga kontrolować apetyt i pozytywnie wpływa na redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej; BiotechUsa...

99,00 zł
Dostępny

Zestawy Promocyjne

IDEALNY ZESTAW DLA DZIADKA: Berserk Labs T-steron + 7Nutrition Steel Joint Drink

Recenzje: 0

IDEALNY ZESTAW DLA DZIADKA, KTÓRY ŚWIETNIE SPRAWDZI SIĘ JAKO PREZENT. BERSERKER LABS T-Steron to suplement o wysokim działaniu anabolicznym, który wesprze organizm w syntezie białka jak i poprawi czynność wątroby, nerek oraz siłę mięśni. 7NUTRITION Steel Joints Drink to kompleksowy suplement wzmacniający i regenerujący stawy; zawiera najskuteczniejsze...

110,00 zł
Dostępny

Regeneracja Stawów

Suplment na stawy Scitec Nutrition Collagen Liquid 1000ml

Recenzje: 0

Kolagen jest grupą naturalnie występujących białek u zwierząt, w szczególności w ciele i tkanki łącznej kręgowców. To trudne, włókniste białko, które jest ważnym składnikiem tkanki łącznej występujące w kościach, chrząstek, ścięgien, więzadeł, skórze, paznokciach i włosach. Nasz hydrolizie - już w podziale - ciecz formuła zapewnia szybki użytkowy kolaż

73,00 zł
Dostępny