Intra Workout

Na dynamicznie rozwijającym się rynku suplementów dla sportowców, preparaty do stosowania w czasie trwania treningu, tzw. intra-workout, są zjawiskiem relatywnie nowym. Jeszcze do niedawna skupiano się zwykle na produktach podnoszących poziom energii przed treningiem czy regenerujących po aktywności fizycznej. Jednak odpowiednio skomponowane mieszanki składników przyjmowane podczas treningu mogą zdecydowanie poprawić jego efektywność, pozwalając na osiągnięcie lepszych wyników oraz przyspieszenie realizacji celów sportowych bądź związanych z budową sylwetki. Wydaje się to uzasadnione, ponieważ to właśnie w trakcie trwania treningu następuje największy pobór energii i zmęczenie mięśni.

Suplementy tego typu mają za zadanie zwiększyć wydajność organizmu, nie mogą jednak obciążać układu pokarmowego czy powodować uczucia ciężkości i dyskomfortu. Istotna jest także ich forma. Suplementy muszą być łatwe do spożycia w czasie treningu, dlatego zazwyczaj występują w postaci płynów lub żeli w łatwych do otwarcia butelkach lub tubkach. Produkty intra-workout w swoim składzie zawierają zazwyczaj elektrolity, które organizm traci w czasie wysiłku wraz z potem, a także łatwo przyswajalne węglowodany, uzupełniające deficyt energetyczny. W składzie suplementów znaleźć można również aminokwasy białkowe, których duża podaż jest niezbędna do wywołania hipertrofii mięśniowej, stymulującej procesy wzrostowe, co ma szczególne znaczenie dla osób kształtujących sylwetkę. Ważna jest również tauryna, która chociaż nie jest aminokwasem budującym białko, to reguluje liczne funkcje organizmu, szczególnie istotne podczas wysiłku fizycznego - obniża ciśnienie, usprawnia pracę serca, chroni wątrobę, poprawia metabolizm tłuszczów, a także stymuluje trzustkę do produkcji insuliny. Dzięki temu węglowodany, spożywane podczas treningu, szybciej docierają do komórek mięśniowych. Odżywki intra-workout zawierają również minerały (takie jak magnez czy wapń), biorące aktywny udział w pracy skurczowej włókien mięśniowych i witaminy (głównie z grupy B).  Odpowiednio dobrane suplementy intra-workout sprawią, że trening będzie dłuższy, wydajność większa a efekty szybciej widoczne.

Jest 24 produktów.

Pokazano 1-24 z 24 pozycji

Aktywne filtry

Izotoniki

Izotonik Activlab Isoactive 31,5 g

Recenzje: 0

Isoactive to idealna opcja dla osób uprawiających sport, gdyż bardzo dobrze nawadniają organizm, dostarczając jednocześnie niezbędnych składników mineralnych, które są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

0,80 zł
Dostępny

EAA

Aminokwasy OLIMP Salmon 12000 Mega Tabs 300 tab

Recenzje: 0

OLIMP Salmon 12000 Mega Tabs szukasz alternatywy dla standardowych aminokwasów? Olimp wychodzi z  przełomowym rozwiązaniem jakim są aminokwasy z łososia które powstają z najwyżej klasy hydrolizat białka łososia północnoatlantyckiego. Najbardziej zawansowana forma aminokwasów już dostępna na rynku!

134,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Indeks: 5901330041228

Węglowodany

Węglowodany OLIMP Carbonizer XR 1000g

Recenzje: 0

OLIMP Carbonizer XR to wysokiej klasy odżywka węglowodanowa dostarczająca paliwa do wysiłku, a także wspierająca procesy regeneracyjne po nim; zawiera aż 4 źródła węglowodanów o różnym tempie wchłanianie dla optymalnego działania;

29,99 zł
Dostępny

Indeks: 5901330062889

EAA

Aminokwasy OLIMP Amino EAA Xplode 520g

Recenzje: 0

OLIMP Amino EAA Xplode to matrix aminokwasowy przeznaczony do stosowania okołotreningowego w celu wsparcia procesów energetycznych, a także ograniczenia niechcianego katabolizmu; zawiera esencjonalne aminokwasy egzogenne (EAA) z dodatkiem aminokwasów rozgałęzionych (BCAA), a także l-tryptofan, niacynę czy pirydoksynę (witamina B6);

85,00 zł 79,99 zł
Dostępny