Oczy i Wzrok

Zdrowe oczy są dla wielu ludzi jedną z najważniejszych kwestii, jeśli chodzi o codzienne funkcjonowanie. Dbanie o ich stan przyczynia się do prawidłowego wzroku, dzięki któremu można wykonywać różne czynności w komfortowy sposób. Warto zawsze dbać o własne oczy, ponieważ są one nieustannie narażone na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Godziny spędzone przed telewizorem, smartfonem lub komputerem w bardzo dużym stopniu wpływają na zły stan oczu oraz wzroku.

Przyczyny problemów z oczami i wzrokiem oraz pomaganie sobie suplementami diety

Nie tylko narażenie na czynniki zewnętrzne wpływa na pogorszenie stanu narządu wzroku, ponieważ problem może mieć swoją podstawę w jakiejś chorobie organizmu. Warto przede wszystkim skonsultować zły stan wzroku z lekarzem specjalistą, który oceni kondycję naszych oczu, a następnie zaleci odpowiednie kroki.

W wielu przypadkach występowanie podrażnień, zaczerwienienia oraz łzawienia oczu może mieć swoją podstawę w nieodpowiedniej higienie narządu wzroku. Organizm do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje regularnego dostarczania naturalnych suplementów diety, w których skład wchodzą między innymi witaminy. Jedną z podstawowych witamin, która jest wręcz niezbędna w prawidłowej pracy narządu wzrokowego, to witamina A. Ma ona działanie wzmacniające oko i jego pracę. Witamina E natomiast przyczynia się do naturalnego odżywienia naczyń krwionośnych znajdujących się w oczach. W suplementach diety występuje także witamina B12, która zapewnia oku odpoczynek, a więc zapobiega przed częstym występowaniem zmęczenia oka.

Witaminy w suplementach diety to jednak nie wszystko. Oczy i wzrok muszą mieć również dostarczane kwasy omega-3. Ważna jest także luteina oraz bardzo dobrze wpływające minerały typu miedź, cynk oraz selen. Co jednak dają wymienione składniki odżywcze? Suplementy diety, które są zbudowane na formule z witamin, kwasów oraz minerałów, poprawiają ogólny stan oczu oraz całego narządu wzroku. Ważne jednak jest ich regularne stosowanie z myślą, że suplementy diety to tylko dodatek i nie powinien zastąpić zróżnicowanej diety.

Jest 14 produktów.

Pokazano 1-14 z 14 pozycji

Aktywne filtry

Cynk

Minerały Swanson Zinc Gluconate 30mg 250 tab Cynk

Recenzje: 0

Swanson Zinc Gluconate jako kluczowy składnik jednego z głownych enzymów przeciwutleniających w organizmie, Swanson Zinc Gluconate zapewnia cenne wsparcie odżywcze dla układu odpornościowego, prostaty, oczu, wątroby i innych. Kazda tabletka dostarcza 30mg glukonianu jako świetny sposób uzupełnienia zapasów tego niezbędnego minerału.  

39,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Witaminy

Witaminy DOCTOR'S BEST Multi-Vitamin 90 vkaps

Recenzje: 0

Dr best Multi-Vitamin to kompleks witamin zawierający najwyższej jakości witaminy, charakteryzuje je rekordową ilościa witamin z gurpy B, oprócz tego ten kompleks witamin może pochwalić się wysokim stęzeniem witaminy D3 w doskonałym stosunku z witamina K2 Mk-7.

129,99 zł
Dostępny