- Suplementy i Odżywki
- Odchudzanie
- Witaminy i Zdrowie
- Witaminy
- Minerały
- Zdrowie
- Odporność
- Adaptogeny
- Dobry Sen
- Omega 3 / Omega 3-6-9
- Pamięć i Koncentracja
- Trawienie
- Probiotyki
- Detox i Antyoksydanty
- Cholesterol
- Regeneracja Wątroby
- Skóra, Włosy i Paznokcie
- Stres i Nerwy
- Oczy i Wzrok
- Serce i układ Krążenia
- Stawy i Kości
- Rewitalizacja i Odmłodzenie
- Wsparcie w Menopauzie
- Wsparcie Prostaty
- Wspieranie Płodności
- Układ Moczowy
- Układ Oddechowy
- Regeneracja Stawów
- Kobieca Kondycja
- Męska Kondycja
- Naturalne Kosmetyki
- Zdrowa żywność
- Naturalne Kosmetyki
- Akcesoria
- Promocje
- Black Week 2024
Minerały, czyli mikroelementy i makroelementy odgrywają kluczową rolę w funkcjonowaniu naszych organizmów. Ich obecność jest niezbędna przy przeprowadzaniu praktycznie wszystkich procesów metabolicznych, nasze ciała po prostu nie byłyby w stanie działać, gdyby nie one. Występują w formie kationów i anionów, związane w zjadanych przez nas pokarmach oraz pitych napojach, aczkolwiek obecnie produkty które spożywamy często nie zawierają odpowiedniej ilości minerałów, toteż musimy przyjmować je z innych źródeł - przez suplementację.
Czy to bezpieczne?
Suplementy diety zawierają różne mieszanki minerałów, niezbędnych do podtrzymania funkcji życiowych organizmu. Ich stosowanie jest zupełnie bezpieczne tak długo, jak nie przekracza się zalecanych dziennych dawek. O wiele większe niebezpieczeństwo niż przyjmowanie odpowiedniej ilości minerałów w formie suplementów sprawia niedobór, któregokolwiek z nich - zbyt mała ilość wapnia może powodować osteoporozę, zaburzenia układu nerwowego czy niekontrolowane skurcze mięśni. Skurcze powodować może też niedobór magnezu, który odpowiada również m.in. za odpowiednią pracę układu krwionośnego. To tylko dwa spośród naprawdę wielu minerałów, a jak widać - ich brak potrafi nieść poważne skutki.
Jakie minerały wybrać?
Polecamy zapoznanie się z charakterystyką różnych minerałów i poznaniem składów naszych suplementów. Dobierane suplementy powinno dopasowywać się do diety, natomiast bardzo trudno jest przedawkować minerały, toteż uniwersalne suplementy można stosować właściwie zawsze. Na niedobory składników mineralnych narażeni jesteśmy często zimą, gdy spożywamy posiłki o mniejszej różnorodności, często z mniejszą ilością warzyw i owoców. Poza tym warto obserwować występowanie u siebie charakterystycznych symptomów - jeśli od czasu do czasu łapią nas skurcze warto rozważyć suplementację magnezu. Jeśli tworzą nam się zajady, czujemy osłabienie i jesteśmy bladzi - należy spożywać żelazo. Powinniśmy obserwować objawy swojego ciała, a w ramach profilaktyki przyjmować szerokie spektrum minerałów.