Libido

Już w starożytności ludzie potrzebowali środków przydatnych w pomocy przy osłabionym libido. Teraz jednak temat ten stał się jeszcze bardziej aktualny, a dzieje się tak, ponieważ czasy, w jakich żyjemy, pełne są szybkiego tempa życia czy, co gorsze, stresu. 

Niestety duża część populacji uważa, że problem zaburzeń seksualnych  dotyczy jedynie mężczyzn, tymczasem obniżone libido czy po prostu mniejsze odczuwanie przyjemności z seksu dotyczy ponad trzydziestu procent kobiet. Jakie są tego przyczyny i w jaki sposób kobiety mogą wspomóc swoje życie seksualne?

Libido - co to w ogóle jest?

Libido u kobiet to kombinacja wpływu hormonów, reakcji naczyń krwionośnych oraz odpowiedzi na uwalnianie się tzw. neuroprzekaźników działających na określone struktury w mózgu czy też receptory rozsiane w obrębie erogennych stref kobiecego ciała. Jednakże należy pamiętać, że o narastającym pobudzeniu seksualnym kobiety w dużej mierze decyduje po prostu nastrój, w jakim obecnie jest. 

Jakie są przyczyny spadku libido u kobiet?

Poziom libido bardzo często ulega zmianom. Pod wpływem różnych przewlekłych chorób (na przykład cukrzycy, mimo iż bardzo mało poświęca się uwaga kobietom-diabetyczkom z zaburzeniami seksualnymi), zaburzeń depresyjnych czy też zaburzeń hormonalnych takich jak menopauza libido może być okresowe bądź też stale osłabione. Jednak nie zawsze ma to związek z konkretną chorobą, a problemem może być jedynie chwilowy spadek nastroju czy też przemęczenie. 

W jaki sposób poprawić libido u kobiet?

Istnieją przeróżne suplementy, która uzupełnią kobiecą dietę w składniki (najczęściej roślinne) o właściwościach wspomagających osłabiony popęd seksualny. Składają się one z roślin o dość powszechnym działaniu afrodyzyjnym (lubczyk, seler, rozmaryn) oraz takie, które wykazują działanie adaptogenne i przeciwdziałające stresowi (żeń-szeń). Spośród innych preparatów ziołowych godny uwagi jest także wyciąg z Muira-Puama, który znajduje się w składzie niektórych suplementów diety wspomagających libido. 

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry

Witaminy

Suplement prozdrowotny SWANSON MACA 500mg 60caps

Recenzje: 0

SWANSON Maca 500mg to suplement prozdrowotny o działaniu rewitalizującym i wzmacniającym, poprawia libido i wydzielanie hormonów płciowych, jest źródłem aminokwasów egzogennych i błonnika; zawiera wyciąg z korzenia lepidium meyenii;

18,99 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Indeks: 5902232617672

Witaminy

Suplement prozdrowotny OSTROVIT Gaba Plus 90 tab

Recenzje: 0

ZALETY PRODUKTU ⤵ pełni rolę neuroprzekaźnika o potencjale tłumiącym, przyczynia się do łagodzenia skutków stresu, pełni rolę w stabilizowaniu ciśnienia we krwi oraz łagodzi ból, przyczynia się do regulowania rytmu biologicznego, przyczynia się do nocnej regeneracji organizmu, przyczynia się do nasilenia produkcji hormonu wzrostu, melatonina...

19,88 zł
Dostępny

Indeks: 733739047212

Libido

Witaminy NOW Foods Maca 500mg 100 vkaps

Recenzje: 0

NOW Foods Maca 500mg to suplement prozdrowotny o działaniu rewitalizującym i wzmacniającym, poprawia libido i wydzielanie hormonów płciowych, jest źródłem aminokwasów egzogennych i błonnika; zawiera wyciąg z korzenia lepidium meyenii;

29,89 zł
Dostępny