Suplementy diety

Jak pobudzić hormon wzrostu?

Od dłuższego czasu zastanawiasz się nad tym, co jeść, aby pobudzić hormon wzrostu? Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób pobudzić hormon wzrostu to nasz najnowszy artykuł pomoże Ci odpowiedzieć na pojawiające się pytania i wątpliwości w tym zakresie. Serdecznie zapraszamy do lektury naszego artykułu, na którego łamach dowiesz się więcej niezbędnych informacji na temat hormonu wzrostu. Hormon wzrostu zwany jest również jako HGH lub somatotropina. W trakcie lektury dowiesz się, w jaki sposób działa w naszym organizmie, co go produkuje i jakie produkty zawierają hormon wzrostu.

Polecane produkty z naszego sklepu:

Co to jest hormon wzrostu?

Hormon wzrostu jest nazywany jako somatotropina lub HGH. Jego produkcja odbywa się w przysadce mózgowej i zazwyczaj większość tej substancji jest produkowana w trakcie okresu naszej regeneracji lub snu. Warto wiedzieć, że sam poziom HGH zależy również od naszego wieku, płci, masy ciała, genetyki, stresu i innych warunków i aspektów, które dotyczą każdego z nas. Kiedy wiemy już, co to jest hormon wzrostu warto uzmysłowić sobie nie do końca korzystną informację na jego temat. Jak bowiem pokazuje doświadczenie i szereg przeprowadzonych badań naukowych, po 30 roku życia następuje zahamowanie produkcji hormonu wzrostu.

Zmniejszenie ilości jego naturalnego wytwarzania przez przysadkę mózgową następuje w przypadku nadmiernej ilości stresu zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Dużym problemem z punktu widzenia optymalnego wytwarzania HGH jest również niezdrowy tryb życia, otyłość i choroby przewlekłe.

Jeśli szukasz odpowiedzi na to, jak naturalnie pobudzić hormon wzrostu, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Istnieje szereg metod, które Ci na to pozwolą. Zwiększenie produkcji somatotropiny następuje w przypadku systematycznej aktywności fizycznej. Zwiększenie hormonu wzrostu, który naturalnie występuje w naszym organizmu jest zauważalne w przypadku zmniejszonej ilości glukozy w naszej krwi lub przy bardzo niskiej temperaturze ciała.

Jak działa hormon wzrostu HGH?

Hormon wzrostu jest odpowiedzialny za wzrost tkanek organizmu. Tyczy się to zarówno okresu naszego rozwoju, jak i wzrostu masy mięśniowej. Niestety w przypadku nadmiaru hormonu podobnie, jak w sytuacji jego niedoboru doprowadza to do problemów ze zdrowiem i nie wpływa na nas korzystnie. Warto wiedzieć, że oprócz możliwości zastosowania HGH w preparacie istnieje szereg możliwości na to, aby doprowadzić do naturalnego wzrostu tego hormonu.

Podnieś poziom hormonu wzrostu w bezpieczny sposób. Sprawdź

Rozwiązania te są zalecane na przykład w przypadku chęci doprowadzenia do wzrostu naszej tkanki mięśniowej oraz utraty nadmiaru tkanki tłuszczowej. Hormon wzrostu jest sprawdzonym sposobem na niwelowania ryzyka kontuzji, czy przyspieszenie procesów regeneracyjnych naszego organizmu po dużym wysiłku. Oprócz tego odpowiedni poziom HGH poprawia wydolność naszego organizmu, a także jego wytrzymałość. Jeśli zależy nam na znalezieniu sposobu na naturalne podniesienie hormonu wzrostu należy zwrócić uwagę na naszą dietę. Przede wszystkim powinna być ona odpowiednio zbilansowana i bogata w witaminy (głównie z grupy B i witaminę C). Chęć pobudzenia naturalnej produkcji HGH powinna być wspomagana poprzez odpowiednią ilość spożywania leucyny – jednego z aminokwasów białkowych. W ten sposób możemy naturalnie doprowadzić do lepszego funkcjonowania naszego organizmu.

Kiedy warto skorzystać z możliwości podniesienia poziomu hormonu wzrostu?

W przypadku niewłaściwego poziomu hormonu wzrostu nasz organizm w okresie dojrzewania nie jest w stanie prawidłowo się rozwijać. W takiej sytuacji możemy doświadczyć problemów, które noszą nazwę karłowatość. Problem ten jest nierzadko związany z niedoczynnością przysadki mózgowej. Z kolei dorośli powinny zwracać uwagę na poziom swojego hormonu wzrostu ze względu na problem, który może pojawić się z ich masą mięśniowa, jej wzrostem oraz siłą. Nie należy jednak przesadzać z podnoszeniem hormonu wzrostu, gdyż jego niewłaściwy poziom doprowadza do problemów takich jak nienaturalny wzrost tkanek miękkich (palumboizm) czy gigantyzm.


Preparat GH od BioTechUSA wspomaga wzrost naturalnego hormonu wzrostu

Na szczęście zastosowanie naturalnych sposobów na podniesienie hormonu wzrostu nie może zagrozić naszemu zdrowiu, a jedynie doprowadzić do jeszcze lepszego funkcjonowania organizmu. Zastosowanie dobrze zbilansowanej diety to sposób na zachowanie równowagi w naszym organizmie, odpowiednie proporcje tkanki mięśniowej do tkanki tłuszczowej, a także lepszą odporność i wydolność. Mamy nadzieję, że samopoczucie towarzyszące zdrowemu odżywianiu i dostarczeniu niezbędnej ilości witamin i makroelementów nie będzie dla Ciebie koniecznością, a przyjemnością. W przypadku zainteresowania zastosowaniem preparatów, których zadaniem jest podniesienie hormonu wzrostu, należy zwrócić się o pomoc do ekspertów z dziedziny. Niewłaściwe dobranie substancji może doprowadzić do problemów zdrowotnych.

 

Źródła:
Xin ZC, Kim EK, Lin CS, Liu WJ, Tian L, Yuan YM, Fu J. Effects of icariin on cGMP-specific PDE5 and cAMP-specific PDE4 activities. Asian J Androl. 2003 Mar; 5(1):15-8.

Polecane produkty z naszego sklepu: