Ranking supli

Tribusteron – opinie, dawkowanie, działanie

Tribusteron od znanego producenta suplementów Olimp to najwyższej jakości wyciąg z Buzdyganka Naziemnego. Tribulus terrestris, ponieważ właśnie tak brzmi łacińska nazwa tej rośliny, jest znany od stuleci w systemach leczniczych krajów Dalekiego Wschodu. Tribulus terrestris występuje przede wszystkim na terenach Azji i to właśnie tam przez wieki roślina ta była stosowana jako naturalny środek wzmacniający witalność oraz potencję.

Aktualnie działanie, jakie na ludzki organizm wywiera Tribulus terrestris jest oczywiście znacznie lepiej znane. Dawniej można było obserwować jedynie efekty przyjmowania Buzdyganka Naziemnego. Obecnie, dzięki licznym opracowaniom naukowym, wiemy natomiast, że dobre preparaty na bazie tej rośliny, takie jak tribusteron 60 od Olimpu, pełnią funkcję naturalnych boosterów testosteronu, a więc stymulują procesy produkcji tego niezwykle wręcz ważnego hormonu.

Ze względu na takie działanie, preparaty, których skład bazuje na Tribulus terrestris są dość powszechnie stosowane w kulturystyce czy sportach siłowych. Na tym jednak działanie, jakie wywiera na ustrój tribusteron 90 bynajmniej się jednak nie kończy.

Czym jest Tribusteron i jakie są właściwości preparatu?

Tribusteron to nowoczesny preparat, którego skład opiera się opiera się na wyciągu z rośliny Tribulus terrestris. Buzdyganek naziemny swoje działanie zawdzięcza przede wszystkim bogactwu saponin sterydowych. Saponiny sterydowe są to organiczne związki chemiczne, które występują przede wszystkim w roślinach. Najważniejsze właściwości Saponin sterydowych to wpływ na procesy hemolizy czerwonych krwinek, przenikanie do warstw lipidowych błon komórkowych a także korelowanie z cholesterolem. To właśnie to ostatnie działanie sprawia, że Tribulus terrestris wprowadzony do męskiego organizmu przekształca się w substancje, które stymulują procesy wytwarzania Testosteronu a niektóre z nich także imitują sam Testosteron.

Ze względu na to, że wchodzący w skład preparatu Tribusteron wyciąg z rośliny Tribulus terrestris wiąże się z cząsteczkami cholestorelu we krwi, regularna suplementacja wpływa również korzystnie w zakresie ustabilizowania poziomu glukozy we krwi.

Opinie na temat dobrych preparatów na bazie wyciągów z Buzdyganka naziemnego często podkreślają efektywność suplementacji także w przypadku zaburzeń poziomu glukozy we krwi oraz cukrzycy typu drugiego.

Z punktu widzenia osoby trenującej zdecydowanie najważniejsze znaczenie ma jednak wpływ, jaki Tribusteron wywiera na naturalne procesy produkcji Testosteronu. Jak bowiem doskonale wiadomo, odpowiednio wysokie stężenie tego hormonu we krwi ma wręcz ogromne przełożenie na efekty treningowe a w tym także przebieg procesów anabolicznych oraz procesów regeneracji po treningowej.

Tribusteron- kto powinien stosować i jakie są efekty przyjmowania preparatu?

Wielu początkujących adeptów kulturystyki zadaje sobie pytanie, czy warto stosować takie preparaty, jak Tribusteron od Olimpu? A może korzystniejszą opcję stanowi inwestowanie pieniędzy wyłącznie w najbardziej podstawowe wspomagacze, a więc białko, węglowodany oraz kreatynę? Aby udzielić odpowiedzi na to pytanie najpierw trzeba przyjrzeć się temu, jaką dokładnie rolę w treningu spełnia prawidłowe stężenie Testosteronu we krwi.

Czysto teoretycznie z Testosteronem mężczyzna powinien mieć problemy dopiero po 40 roku życia. Praktyka jednak lubi rozmijać się z teorią i właśnie tak jest w tym wypadku. Wiek oczywiście pozostaje głównym i najważniejszym czynnikiem, który sprawia, że z czasem poziom cennego Testosteronu zaczyna spadać. Należy jednak pamiętać również o tym, jakie działanie mogą na nasze organizmy wywierać rozmaite czynniki o charakterze środowiskowym.

Chroniczne niedobory snu, źle zbilansowana dieta, intensywny tryb życia, zmęczenie, przewlekły i powtarzający się stres, stany pogorszonego samopoczucia- to wszystko ma wręcz niebagatelne przełożenie na sposób działania męskiej gospodarki hormonalnej.

Nie od dzisiaj lekarze alarmują, że jakość nasienia nawet wśród młodych mężczyzn często jest tak niska, że wręcz uniemożliwia prokreację. Podobnie problemy z potencją, erekcją(te dwa pojęcia nie są równoznaczne) a w ostatecznej konsekwencji również z poziomem Testosteronu bynajmniej nie stanowią obecnie wyłącznej domeny mężczyzn po 40 lub 50 roku życia.

Tymczasem Testosteron jest hormonem o znaczeniu kluczowym zarówno dla uzyskania pożądanych efektów treningowych, jak też z perspektywy prawidłowego działania męskiego organizmu jako całości. Co to jest Tribusteron? Najkrótsza odpowiedź brzmi: jest to naturalna i bezpieczna metoda na to, aby zdrowo stymulować ustrój do produkcji tak potrzebnego mu Testosteronu.

Po wysokiej jakości preparaty na bazie wyciągów z Buzdyganka Naziemnego warto więc sięgać po prostu z powodu regularnego uprawiania ciężkiej aktywności fizycznej. Czy działa Tribusteron i jakie jest działanie? Poprzez stymulowanie produkcji Testosteronu preparaty takie, jak tribusteron 90 lub tribusteron 60 w pierwszej kolejności dodatnio wpływają na naturalną męską witalność. Podniesienie poziomu Testosteronu we krwi najczęściej jest równoznaczne z:

  • Wzmocnieniem układu immunologicznego
  • Efektem energetyzującym
  • Poprawą samopoczucia oraz ogólnej witalności
  • Poprawą długości i jakości snu
  • Regulację stężenia Cholesterolu oraz poprawę ciśnienia krwi(jest to możliwe, ponieważ Buzdyganek Naziemny stanowi również źródło flawonoidów oraz fitosteroli).

Tribusteron- efekty stricte treningowe

Czy powyżej opisane działanie, jakie niesie ze sobą dobrej jakości Tribulus już jest wystarczające? Przede wszystkim należy pamiętać, że nasz organizm jest nadzwyczaj skomplikowanym systemem, którego rozmaite wymiary pozostają ze sobą w bardzo ścisłych związkach. Mówiąc inaczej, podział na efekty “ogólne” oraz efekty “stricte treningowe” ma charakter raczej roboczy i służy bardziej klarownemu przedstawieniu kwestii.

Jaka jest tego przyczyna? Jeżeli nasz ustrój nie działa prawidłowo, nawet najlepiej rozpisany trening i najmocniejszy Tribulus tak naprawdę niewiele pomogą. Pierwszą zasadą kulturystyki a po części także sportów siłowych jest więc zawsze zachowanie ustroju w naturalnie korzystnej kondycji. Dopiero w takich warunkach możemy liczyć na to, że trening wywoła naprawdę pożądaną odpowiedź anaboboliczną a także, że efekty treningowe okażą się trwałe.

Tym niemniej, Testosteron, którego produkcję przez organizm doskonale stymuluje Tribusteron, jak najbardziej wpływa także na rezultaty samego treningu. Przede wszystkim Testosteron wykazuje de facto bezpośrednie działanie na procesy anaboliczne. Wiąże się to z faktem, iż Testosteron przenika do wnętrza komórek, gdzie następnie wiąże się z receptorami androgenów. Z tego powodu w okresie dojrzewania prawidłowe stężenie Testosteronu ma kluczowe znaczenie dla wykształcania się mięśni szkieletowych.

Wysokie stężenie Testosteronu w wieku dorosłym wpływa natomiast na poprawę procesów syntezy protein, stymulację procesów spalania tłuszczów a także poprawę przepływu krwi. W ten sposób finalnie Testosteron okazuje się hormonem o naprawdę potężnym działaniu anabolicznym, który w istotny sposób przekłada się na budowę masy mięśniowej oraz spalanie tkanki tłuszczowej.

Jaki Tribulus wybrać?

Zapewne w tym momencie wiele osób zastanawia się już nad tym, jaki tribulus należy wybrać? Pierwsza rekomendacja to korzystanie wyłącznie z suplementów, za których produkcję odpowiedzialne są renomowane firmy, takie jak np. olimp.

Dlaczego jest to tak ważne? W polskich realiach nadzór nad rynkiem suplementów diety nadal nie jest wystarczający. Z tego powodu to właśnie renoma producenta stanowi główny czynnik, który gwarantuje nam np. że deklarowany skład danego preparatu pokrywa się ze składem rzeczywistym.

Oprócz tego warto zwrócić uwagę również na ilość ekstraktu z Tribulus Terrestris, jaka jest zawarta w jednej dawce. W przypadku preparatu tribusteron 90 jedna kapsułka to aż 500mg czystego wyciągu z Tribulus Terrestris oraz aż 450 mg saponin. Nieco słabszy tribusteron 60 to z kolei 500 mg wyciągu z Buzdyganka naziemnego w jednej dawce a w tym dokładnie 300 mg saponin.

Tribusteron 60 doskonała jakość z optymalną dawką dla większości użytkowników. Kupisz na swaitsupli.pl Kliknij

Mocniejsza wersja preparatu Tribusteron jest przeznaczona dla osób trenujących naprawdę intensywnie lub odczuwających silne efekty niedoboru Testosteronu. W formie doraźnego wsparcia produkcji Testosteronu doskonale sprawdzi się tribusteron 60, ale można też na próbę sięgnąć po wersję 90.

Na swiatsupli.pl dostaniesz mocniejszą wersję dla użytkowników intensywnie trenujących. Sprawdź. Kliknij

Tribusteron- cena, dawkowanie oraz efekty uboczne

Cena jednego opakowania preparatu Tribusteron to standardowo przedział 40-70 zł, zależnie od wybranej wersji(Tribusteron 90 jest nieco droższy). Zalecane dawkowanie to jedna kapsułka na dobę.

Co ważne, zarówno Tribusteron jak też inne suplementy na bazie Tribulus Terrestris najlepiej jest przyjmować wieczorem o stałych godzinach. Wynika to z faktu, że do produkcji Testosteronu w największej mierze dochodzi podczas snu. 

Skutki uboczne w przypadku suplementacji Tribulus Terrestris na ogół nie występują. Preparat może jednak wykazywać negatywne działanie na organizmy kobiet w ciąży, karmiących piersią a także osób chorujących na cukrzycę lub nadciśnienie. Sporadycznie mogą pojawiać się bóle brzucha, jednak jest to rzadko występujący efekt.

 

Źródła:

  1. Komu tak naprawdę potrzebny jest tribulus terrestris? | Trec Nutrition
  2. Testosteron – anaboliczny przyjaciel – Porady Bartosz Guran
  3. Rola testosteronu w treningu siłowym – LepszyTrener.pl
  4. Tribulus Terrestris – właściwości, zastosowanie, (medonet.pl)

Podobne artykuły
Ranking supli

AAKG – efektywny trening i rozbudowa masy mięśniowej

Ranking supli

HMB – poznaj jego właściwości

Ranking supli

ZMA - co warto o nim wiedzieć i jakie ZMA wybrać?

Newsletter
Zapisz się do newslettera

Bez spamu, powiadomienia tylko o nowych produktach, promocjach i kodach rabatowych.

Zapisując się zgadzasz się z polityką prywatności Polityka prywatności