DietaDieta na masęSuplementacjaSuplementy dla sportowców

Jaki gainer na masę dla ektomorfika?

Jeśli poszukujesz rozwiązań, które pomogą Ci zbudować swoją wymarzoną sylwetkę to doskonale się składa. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem. Dzięki niemu dowiedz się, jaki gainer na masę dla ektomorfika okaże się najbardziej odpowiedni i w jaki sposób go wybrać wśród bogatej oferty naszego sklepu suplementacyjnego online.

Zaczniemy od najważniejszych kwestii, które uzmysłowią Wam, jaki typ metaboliczny reprezentujecie. To bardzo istotne, aby opracować odpowiednią strategię związaną z systemem żywienia, treningiem i suplementacją. Jeśli wiesz, że jesteś ektomorfikiem, przejdź do kolejnego etapu naszego artykułu, aby dowiedzieć się konkretów związanych z wyborem odpowiedniego gainera dla siebie. Każdemu z Wam życzymy zbudowania wysokiej jakości beztłuszczowej masy mięśniowej.

Jakie są typy metaboliczne?

Typy metaboliczne to ogólne określenie związane z prędkością zachodzenia procesów przemiany materii. Zazwyczaj wyróżniane są trzy typy podstawowe. Należą do nich ektomorficy, mezomorfiki i endomorfiki. Ektomorfik to typu metaboliczny szybki. Osoby z tego rodzaju typem metabolicznym mają niski poziom tkanki tłuszczowej i bardzo trudno im zarówno utrzymać wagę, jak i przytyć, czy nabrać suchej masy mięśniowej. Z kolei mezomorfik to osoba o średnim metabolizmie, utrzymanie odpowiedniej wagi i stabilnego poziomu tkanki tłuszczowej jest dla niej bardzo proste. Oprócz tego może bez najmniejszego problemu osiągnąć progres w budowie suchej masy mięśniowej. Natomiast ostatni typ metaboliczny, czyli endomorfik to osoba, która szybko przybiera przybiera na wadzę, a nadwyżka kaloryczna kończy się zwiększeniem tkanki tłuszczowej w krótkim czasie.

W przypadku poszukiwania rozwiązań na optymalną masę mięśniową, najłatwiejsze zadanie mają mezomorficy. Wykazują oni najlepsze predyspozycje do szybkiego nabierania wysokiej jakości masy mięśniowej. Inaczej sytuacja kształtuje się w przypadku jednego z typów metabolicznych, które z reguły nie sprzyjają rozwojowi naszego ciała i uzyskania muskularnej sylwetki.

Jaki gainer dla ektomorfika?

Skorzystanie z możliwości, jaką są gainery pozwalają na zwiększenie podaży kalorii w trakcie budowania masy mięśniowej. W połączeniu z odpowiednim poziomem aktywności fizycznej możemy doprowadzić do progresu zarówno na sali treningowej, jak i w sylwetce. Jeśli masz problem z przybraniem na wadze i zbudowaniem suchej masy mięśniowej, warto zwiększyć podaż białka na rzecz tłuszczy i węglowodanów, a przy tym zastanowić się, czy rzeczywiście utrzymujemy nadwyżkę kaloryczną i stymulujemy nasz organizm odpowiednim treningiem.

Kultowy już gainer kupisz tutaj

Ze względu na to, że metabolizm ektomorfika jest bardzo szybki trudno dostarczyć odpowiednią ilość kalorii, aby zwiększyć podaż kalorii do odpowiedniego poziomu. Z tego powodu korzystanie z suplementów, takich jak gainer jest prostym sposobem na podbicie kalorii. Co ważne, konieczne jest wybranie jednego z suplementów, które są najwyższej jakości po to, aby dostarczyć odpowiedniej jakości makroskładniki, które pozwalają na skuteczny rozwój naszego organizmu. Warto wiedzieć, że musimy obserwować nasz organizm, co pozwala nam reagować na to, jak zmienia się nasze ciało pod wpływem danej ilości kalorii.

Dlaczego warto stosować gainer?

Gainer to najpopularniejsza odżywka na masę wśród obecnie znanych rozwiązań. To produkt węglowodanowo-białkowy, który pozwala na dostarczenie organizmowi dodatkowej ilości kalorii w płynnej formie. Dla ektomorfików najlepsze będą tradycyjne gainery. Dlaczego? Ponieważ w ich składzie znajdziemy najwięcej węglowodanów i optymalną ilość białka. Oprócz tego zawierają one odpowiednie dodatki, które znacznie podwyższają ich wartość kaloryczną.

Gaiener typu bulk Muscle On Sprawdź

W przypadku poszukiwania rozwiązań dla osób o typie metabolicznym endomorfik rekomenduje się gainery typu bulk. Proporcje między dwoma mikroskładnikami – węglowodanami i białkami są równomierne i wynoszą 1:1. Zastosowanie odpowiednich rozwiązań i substancji w trakcie wzrostu masy mięśniowej to bardzo istotny element, który pozwoli nam na skuteczne przybranie na wadze i budowanie suchej masy mięśniowej w zadowalającej ilości.

Potrzebujesz więcej informacji na temat gainerów i innych produktów na masę? Skorzystaj z pozostałych artykułów blogowych, które znajdziesz na naszej stronie internetowej. Mamy nadzieję, że okażą się pomocne.

Promaker Isolate Odżywka Białkowa