Suplementy

4 Najlepsze suplementy na regenerację.

Istnieje wiele suplementów o różnych właściwościach, które wpływają na nasze ciało w różny sposób. Jednymi z najbardziej popularnymi suplementami na rynku są te, które skracają czas regeneracji.

Przy szybszym odzyskiwaniu energii można odczuć mniejsze zmęczenie i większą jakość w krótszym czasie. Oto najlepsze suplementy, które pomogą Ci się szybciej zregenerować.

Białko

Serwatka to szybko wchłaniające się białko, które dostarcza składniki odżywcze dla mięśni. Ważne jest, aby jak dostarczyć białko zaraz po zakończeniu treningu, aby mięśnie mogły rozpocząć regenerację i pobudzić proces wzrostu. Białko jest podstawowym budulcem potrzebnym do rozwoju mięśni, więc jest to jeden z najważniejszych suplementów. Upewnij się, że używasz dobrej jakości białka i należy spożyć w ciągu godziny po treningu.

Glutamina

Glutamina jest bardzo popularnym aminokwasem, który został zbadany pod kątem regeneracji mięśni. Glutamina znajduje się w pożywieniu dostarczanym wraz z dietą, ale ilość jest ograniczona, suplementacja większą ilością glutaminy może znacznie pomóc w regeneracji po treningowej ma też wpływ na odporność organizmu. Dzięki badaniom nad skutecznością glutaminy, nie ma wątpliwości, dlaczego jest to jeden z bardziej popularnych suplementów.

BCAA – Aminokwasy rozgałęzione

BCAA to trzy odrębne aminokwasy: leucyna, izoleucyna i walina w najpopularniejszej proporcji to dwie części leucyny i po jednej izoleucyny i waliny. Posiada bardzo szerokie zastosowanie. Suplement powinni stosować przedstawiciele sportów sylwetkowych, siłowych oraz wytrzymałościowych. BCAA powinno stosować się przed treningiem w celu usprawnienia przebiegów energetycznych, poprawiając zdolności wysiłkowe po wyczerpaniu innych zapasów energetycznych. Podniesienie w krwiobiegu poziomu aminokwasów rozgałęzionych przed lub w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego będzie obniżało ryzyko wystąpienia katabolizmu mięśni.

Odżywki węglowodanowe, carbo

Węglowodany to podstawowe paliwo dla wszystkich komórek naszego ciała. W wyniku ich spalania wytwarzana jest niezbędna do życia energia. Są one konieczne dla zachowania wysokiej intensywności ćwiczeń, a po ich zakończeniu odgrywają główną rolę w procesie regeneracji organizmu. Uzupełnianie diety w szybkoprzyswajalne i skoncentrowane odżywki węglowodanowe ułatwia uzyskanie trwałych postępów treningowych.

Related posts
Suplementy

Jakie suplementy należy stosować podczas treningów w domu? Redukcja w domu

Suplementy

Jakie białko wybrać na mase?

Suplementy

Jakie suplementy na początek siłowni wybrać?

Newsletter
Zapisz się do newslettera

Bez spamu, powiadomienia tylko o nowych produktach, promocjach i kodach rabatowych.

[mc4wp_form id="729"]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *