ArtykułyArtykuły o regeneracji

4 Najlepsze suplementy na regenerację.

Istnieje wiele suplementów o różnych właściwościach, które wpływają na nasze ciało w różny sposób. Jednymi z najbardziej popularnymi suplementami na rynku są te, które skracają czas regeneracji. Przy szybszym odzyskiwaniu energii można odczuć mniejsze zmęczenie i większą jakość w krótszym czasie. Oto najlepsze suplementy, które pomogą Ci się szybciej zregenerować.

Białko

Serwatka to szybko wchłaniające się białko, które dostarcza składniki odżywcze dla mięśni. Ważne jest, aby jak dostarczyć białko zaraz po zakończeniu treningu, aby mięśnie mogły rozpocząć regenerację i pobudzić proces wzrostu.

Odżywka białkowa PROMAKER Gold WPC80 900g

Białko jest podstawowym budulcem potrzebnym do rozwoju mięśni, więc jest to jeden z najważniejszych suplementów. Upewnij się, że używasz dobrej jakości białka i należy spożyć w ciągu godziny po treningu.

Glutamina

Glutamina jest bardzo popularnym aminokwasem, który został zbadany pod kątem regeneracji mięśni. Glutamina znajduje się w pożywieniu dostarczanym wraz z dietą, ale ilość jest ograniczona, suplementacja większą ilością glutaminy może znacznie pomóc w regeneracji po treningowej ma też wpływ na odporność organizmu.

Aminokwasy BioTechUSA Glutamine Zero 300g

Dzięki badaniom nad skutecznością glutaminy, nie ma wątpliwości, dlaczego jest to jeden z bardziej popularnych suplementów.

BCAA – Aminokwasy rozgałęzione

BCAA to trzy odrębne aminokwasy: leucyna, izoleucyna i walina w najpopularniejszej proporcji to dwie części leucyny i po jednej izoleucyny i waliny. Posiada bardzo szerokie zastosowanie. Suplement powinni stosować przedstawiciele sportów sylwetkowych, siłowych oraz wytrzymałościowych.

Aminokwasy OLIMP BCAA Xplode 500g

BCAA powinno stosować się przed treningiem w celu usprawnienia przebiegów energetycznych, poprawiając zdolności wysiłkowe po wyczerpaniu innych zapasów energetycznych. Podniesienie w krwiobiegu poziomu aminokwasów rozgałęzionych przed lub w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego będzie obniżało ryzyko wystąpienia katabolizmu mięśni.

Odżywki węglowodanowe, carbo

Węglowodany to podstawowe paliwo dla wszystkich komórek naszego ciała. W wyniku ich spalania wytwarzana jest niezbędna do życia energia. Są one konieczne dla zachowania wysokiej intensywności ćwiczeń, a po ich zakończeniu odgrywają główną rolę w procesie regeneracji organizmu.

Odżywka Węglowodanowa PROMAKER PREMIUMCARB 1000 G

Uzupełnianie diety w szybkoprzyswajalne i skoncentrowane odżywki węglowodanowe ułatwia uzyskanie trwałych postępów treningowych.

Promaker Isolate Odżywka Białkowa