ArtykułyArtykuły o spalaczach tłuszczuOdchudzanieRanking spalaczy

Jak działają spalacze tłuszczu?

Zastanawiasz się, w jaki sposób działają na Ciebie spalacze tłuszczu? Chcesz uzyskać zdrową i wyrzeźbioną sylwetkę? W tym przypadku wszystko zależy od odpowiedniego doboru substancji. Spalacz tłuszcz możesz nie tylko na treningu siłowym. Wydatek energetyczny zwiększa się wraz z każdą wykonywaną przez Ciebie czynnością. To znaczy, że spalasz kalorie nie tylko w trakcie pobytu na siłowni, ale również w czasie spaceru z psem, wyjścia ze znajomymi, codziennego sprzątania mieszkania, czy wyrzucania śmieci. Każdy ruch pozwala Ci na spalenie jeszcze większej ilości kalorii. Badania wykazały, że osoby, które mocno gestykulują w trakcie rozmowy spalają więcej kalorii w jej trakcie. Nie musisz zatem nawet chodzić, żeby zwiększać swój dzienny wydatek energetyczny. Dobrą praktyką jest wybieranie schodów zamiast windy i zostawanie w pozycji stojącej, zamiast siadanie. W ten sposób doprowadzisz swój metabolizm do jeszcze szybszej i bardziej efektywnej pracy.

Wciąż trwa w naszym życiu pogoń za kanonami piękna. Niestety nie zawsze możemy to zrobić od razu. Bardzo dobrym sposobem na przyspieszenie metabolizmu w naszym organizmie jest stosowanie spalaczy tłuszczu. Dzięki nim możesz być pewien uzyskania jeszcze większego wydatku energetycznego. W dodatku spalanie tłuszczu może odbywać się na wysokim poziomie nawet w przypadku braku regularnych treningów. Stosowanie odpowiednich substancji pozwoli Ci na zwiększenie dziennego wydatku energetycznego, nawet jeśli pracujesz w biurze i nie możesz sobie pozwolić na wzmożoną aktywność fizyczną. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej — wystarczą tylko standardowe czynności dnia codziennego, aby podnieść swój wydatek energetyczny.

Czy spalacze tłuszczu są bezpieczne?

Już za chwilę dowiesz się, czy spalacze tłuszczu są bezpieczne i w jaki sposób działają te składniki. Mamy nadzieję, że znajdziesz dla siebie najlepsze substancje o potwierdzonym, pozytywnym działaniu. Czym tak naprawdę jest spalacz tłuszczu?

Spalacze tłuszczu to wyspecjalizowane suplementy, które są skomponowane z odpowiednio wyselekcjonowanych składników. Ich zadaniem jest pomoc w jeszcze szybszej redukcji tkanki tłuszczowej.

Najpopularniejsze spalacze tłuszczu mogą zawierać w swoim składzie szereg substancji znanych od lat, związków chemicznych, substancji aktywnych i stymulantów. To właśnie ich połączenie w odpowiednich proporcjach jest w stanie przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej. Większość obecnie dostępnych spalaczy tłuszczu na rynku bazuje tylko i wyłącznie na naturalnych składnikach pochodzenia ziołowego. Ten aspekt ma duży wpływ na bezpieczeństwo stosowania tego rodzaju substancji. To właśnie dlatego działanie spalaczy tłuszczu nie przynosi negatywnych skutków dla naszego organizmu i jest bezpiecznym nawykiem w codziennej suplementacji.

W jaki sposób działają spalacze tłuszczu?

Spalacze tłuszczu, a w zasadzie ich systematyczne stosowanie ma wpływ na trzy procesy metaboliczne, które zachodzą w organizmie każdego człowieka. Mowa o termogenezie, lipolizie i oksydacji tłuszczów. Pierwszy proces zostaje wywołany przez suplementy z rodzaju spalaczy tłuszczu. W ten sposób następuje zwiększenie wydatku energetycznego naszego organizmu i podwyższenie temperatury ciała.

Z kolei lipoliza to proces, który gwarantuje uwolnienie kwasów tłuszczowych wraz z glicerolem z komórek tłuszczowych. Dzięki temu wykorzystujemy energię, która do tej pory była zmagazynowana w postaci tkanki tłuszczowej. Kolejnym krokiem jest oksydacja tłuszczów. W ten sposób kwasy tłuszczowe, które znajdą się w krwiobiegu dzięki pobudzeniu mitochondriów, zostaną szybciej i skuteczniej spalane.

Kiedy jest dobry moment na stosowanie spalaczy tłuszczu?

Niestety mimo licznych badań naukowych, wciąż wiele osób podchodzi do tematu spalaczy tłuszczy w sposób wrogi. W rzeczywistości jednak możliwe jest bezpieczne stosowanie tego typu suplementów. Warto jednak wprowadzić spalacze dopiero na pewnych stopniu wytrenowania. Dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z siłownią takie podatki nie będą potrzebne.

Pierwsze miesiące to najlepszy moment na to, aby wykorzystać potencjał, jaki mamy we własnych mięśniach i sile. W trakcie pierwszych miesięcy okresu redukcyjnego nasz organizm nie potrzebuje dodatkowych produktów, aby poradzić sobie z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Dopiero z czasem możemy zastanowić się nad znalezieniem odpowiedniego spalacza tłuszczu dla siebie. Warto zwracać uwagę na składniki, które znajdziemy w środku każdego produktu.

Pozbądź się tkanki tłuszczowej z Thermo Speed Extreme marki Olimp

Co ważne należy zawsze przestrzegać informacji, które znajdziemy na opakowaniu. To bardzo istotne, aby zwracać uwagę na maksymalne do przyjęcia dawki, jakie wskazuje producent i przestrzegać zasad stosowania wybranych spalaczy tłuszczu. W przypadku chęci wypróbowania danego spalacza tłuszczu zaleca się testowanie go przez okres minimum dwóch tygodni. Dopiero po tym czasie możemy spodziewać się zauważalnych efektów.

Spalacze tłuszczu są zazwyczaj stosowane maksymalnie przez okres około 8-10 tygodni. Czyli idealnie dopasuje się to do etapu, kiedy to jesteśmy na redukcji i potrzebujemy dodatkowej pomocy przy spalaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Z czego zazwyczaj składają się spalacze tłuszczu?

Wybrane spalacze tłuszczu mogą mieć różnorodny skład. Zazwyczaj jednak zawierać będą przynajmniej jedną z wymienionych niżej substancji. Przede wszystkim na miejscu lidera znajdzie się tutaj L-karnityna. Później możemy spodziewać się takich substancji jak wyciąg z zielonej herbaty lub piperynę.

L-karnityna to jeden z popularniejszych spalaczy tłuszczu Kupisz tutaj klik

Wśród rodzajów spalaczy tłuszczu warto wymienić termogeniki, czyli spalacze, które stymulują rozpadanie się komórek tłuszczowych i przetwarzanie ich w energię. Oprócz tego należy zwrócić uwagę na dostępność spalaczy tłuszczu bez substancji stymulujących. W tym przypadku są to produkty dla osób, które mają problem z przyswajaniem dużej ilości kofeiny. Spalacze bez substancji stymulujących nie mają wpływ na działanie układu nerwowego i nie wykazują działania pobudzającego, jak ma to miejsce przy termogenikach. Rekordy popularności wśród spalaczy tłuszczu biją również blokery. To substancje, które pozwalają na korzystny wpływ na zatrzymywanie wydzielania enzymów, a także przyspieszają wchłanianie się węglowodanów i tłuszczów ze względu na ich szybkie trawienie.

Silny i bezpieczny zarazem Super Fat Burner Extreme 90 tab Klik

Oczywiście spalacze tłuszczu nie są substancjami koniecznymi do suplementowania. Jeśli jednak poszukujesz wsparcia, które pomoże Ci zadbać o swoją sylwetkę i dzięki któremu poczujesz się lepiej w swoim ciele, możesz dopasować jeden ze spalaczy tłuszczu do swoich indywidualnych preferencji.

 

Źródła wykorzystane w artykule:
1.https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27152424/
2.https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19855335/
3.https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31116373/

Promaker Isolate Odżywka Białkowa