Suplementy diety

Jakie suplementy na zakwasy?

Zastanawiasz się nad tym, jakie suplementy na zakwasy okażą się odpowiednim rozwiązaniem dla Ciebie lub Twoich podopiecznych? Jeśli do tej pory, nie mogłeś znaleźć właściwych produktów, pozwól że odpowiemy na szereg pojawiających się pytań i wątpliwości w tym zakresie. Podobnie jak Wy, tak również nasz zespół bardzo długo zastanawiał się i organizował poszukiwania związane z wyborem najlepszych suplementów na zakwasy. Od wielu lat znamy przecież powracające uczucie zmęczenia i bólu po ciężkim i bardzo wymagającym treningu. Co w sytuacji, kiedy tuż po aktywności fizycznej jesteśmy bardzo zmęczeni, doskwiera nam brak sił i motywacji, a oprócz tego pojawia się ból, zwany powszechnie jako domsy lub zakwasy? Na samym początku należy zwrócić uwagę na to, skąd nazwa zakwasy się wzięła i jaka jest jej geneza powstania. DOMSY to inaczej nic innego, jak opóźniony ból mięśniowy trenowanej przez nas partii ciała.

Warto wiedzieć, że pojawienie się tego typu bólu bardzo często jest normalnym stanem rzeczy w szczególności po długiej przerwie. Musimy zdawać sobie również sprawę z tego, że nasze mięśnie rosną w trakcie odpoczynku, a nie tak jak zazwyczaj to rozumiemy – na treningu. Dlatego właśnie zredukowanie bólu mięśni i osłabienia organizmu jest tak istotne i może skutecznie doprowadzić do optymalizacji efektów ćwiczeń i diety.

W jaki sposób pozbyć się problemu związanego z bólem po treningu?

W przypadku bólu po treningu, bardzo często praktykowanymi rozwiązaniami jest skorzystanie z takich możliwości, jak rollowanie, rozciąganie lub masaże pod skrzydłami profesjonalistów. Nierzadkim wyborem sportowców i amatorów aktywnego trybu życia pozostaje również korzystanie z sauny. Niestety jednak zbyt często tego rodzaju czynności są niewystarczającym rozwiązaniem dla naszych obolałych mięśni i nie przynoszą wystarczających efektów. W celu skrócenia czasu,który wykorzystywany jest przez organizm do regeneracji, w tym odbudowy mięśni, warto zastosować odpowiednie zestawy suplementów. W ten sposób jeszcze wcześniej będzie przygotowani do następnego treningu na 101%!

Zatem, co zrobić, aby pozbyć się problemu związanego z bólem po treningu? W tym celu warto skorzystać z jednego z zaprezentowanych suplementów, które poprawiają regenerację i pomagają w usprawnieniu procesu redukcji tkanki tłuszczowej lub budowy tkanki mięśniowej.

Suplementy godne uwagi po treningu – postaw na regenerację!

Wśród najczęściej wybieranych rozwiązań na zakwasy znalazły się aminokwasy rozgałęziona. Nazwa ta odpowiada substancji, którą znamy jako BCAA. Suplement pozostaje ogólnodostępny, a jego popularność związana ze sprawniejszą regeneracją mięśni pozwoliła na uzyskania miana jednego z najlepiej sprzedających się suplementów na rynku.


Amionkwasy pomagają łagodzić zakwasy. Kliknij

Uzyskanie odpowiednich efektów jest możliwe za sprawą odpowiedniej dawki BCAA. W swoim składzie zawiera takie aminokwasy jak walina, izoleucyna i leucyna. W przypadku dostarczenia tego zestawu aminokwasów do naszego organizmu w trakcie trwania okresu około-treningowego, możemy doprowadzić do szybszej naprawy włókien mięśniowych i wspomożenia syntezy protein. Warto zwrócić uwagę na fakt, że to nie jedyne działanie BCAA. Badania potwierdzają, że suplement pozwala również na lepsze zapanowanie nad zmęczenie w trakcie treningu. Dzięki zastosowaniu BCAA W swojej codzienność możesz dokonywać dotąd niemożliwych rzeczy. Jesteś w stanie wznieść swój trening na wyżyny możliwości bez ogromnej ilości sprzętu, maszyn lub obciążenia.

Dodatkowym rozwiązaniem polecanym przez ekspertów jest ZMA. Suplement ten stanowi doskonały połączenie w odpowiednich proporcjach cynku, witaminy B6 i magnezu. Bardzo częstym problemem sportowców są niedoboru w szczególności magnezu i cynku.

ZMA od Treca. Kliknij

Brak magnezu skutkuje brakiem możliwości działania enzymów, w których skład blisko 300 wchodzi właśnie magnez. Z kolei cynk to sposób na prawidłowe trawienie i produkcję hormonów. Istotnym elementem produktu jest połączenie elementów znanych nie od dziś, w substancję, która pozwala Wam zasnąć.

Oprócz wyżej wspomnianych możliwości, możemy zdecydować się na zastosowanie jednego z najbardziej popularnych i skutecznych suplementów. Ashwagandha to bowiem jeden z najbardziej skutecznych suplementów, który pozwala na regenerację organizmu, wyciszenie i spokojną noc. Oprócz tego produkt to doskonały wybór w przypadku poszukiwania wspomożenia do produkcji testosteronu, a także suplement pozwala na regulację poziomu kortyzolu, a także walkę z nadprogramowymi kilogramami. A jaki jest Twój ulubiony suplement na regenerację? Co zrobisz, aby zminimalizować pojawiające się zakwasy? Nie możemy doczekać się Twojej odpowiedzi już pod postem!

Ashwagandha pomaga zregenerować organizm. Sprawdź

Źródła:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19644406
Frączek Barbara, Krzywański Jarosław, Krysztofiak Hubert. Dietetyka sportowa PZWL 2019

 

Podobne artykuły
Suplementy diety

Rhodiola Rosea (Różeniec górski) - opinie, dawkowanie, właściwości

Suplementy diety

EGCG - co to jest i jakie ma właściwości?

Ranking witaminSuplementySuplementy diety

Witaminy i minerały dla sportowców - jakie wybrać?

Newsletter
Zapisz się do newslettera
Bez spamu, powiadomienia tylko o nowych produktach, promocjach i kodach rabatowych.