Artykuły o aminokwasach

Glutamina – co to jest i kiedy brać?

Zastanawiasz się nad tym, jak naprawdę jest z glutaminą? Niektóre osoby od dłuższego czasu spisują ten suplement na straty. Czy jest to jednak dobre podejście i rzeczywiście należy zwracać uwagę na niego tylko w sytuacji, kiedy poszukujemy suplementów placebo? W rzeczywistości jednak istnieją dowody naukowe na to, w jaki sposób l-glutamina działa na organizm i dlaczego warto ją stosować.

Glutamina - co to jest i kiedy brać?

Warto zwrócić uwagę na to, że istnieje szereg mitów na temat wielu substancji, które najczęściej mijają się z prawdą. Podobnie jest właśnie w przypadku glutaminy, dlatego postanowiliśmy pochylić się nad tym tematem i rozwiać wszystkie wątpliwości.

Czego dowiesz się z naszego artykułu?

  • Czy glutamina rzeczywiście nie działa?
  • Glutamina – czym tak naprawdę jest ten ceniony w kulturystyce suplement?
  • Sytuacje życiowe, w trakcie których warto zastanowić się nad suplementacją glutaminy
  • Niespotykane właściwości glutaminy – substancji, która wpływa na wygląd naszej sylwetki
  • Działania glutaminy, które do tej pory nie były tak często przekazywane
  • Podsumowanie artykułu

Czy glutamina rzeczywiście nie działa?

Niestety wiele substancji oceniasz w krzywdzący sposób przez pryzmat jednego z mechanizmów, co nie do końca ma przełożenie na naszą rzeczywistość i funkcjonowanie organizmu. Nie każdy zdaje sobie jednak z tego sprawę, dlatego mity przekazywane są na różnego rodzaju forach tematycznych, siłowniach czy spotkaniach z przyjaciółmi. Aby uniknąć dezinformacji wśród naszych klientów postanowiliśmy pochylić się nad tematem i przekazać wam, co to jest glutamina, jakie ma właściwości i co najlepiej brać.

Jesteśmy przekonani, że wybór tego rodzaju rozwiązań okaże się odpowiednich rozwiązaniem dla każdego, kto interesuje się zastosowaniem substancji dodatkowych, mających pozytywny wpływ na nasz organizm w swojej codzienności. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu. Z przyjemnością dołożymy wszelkich starań do tego, aby wybór odpowiedniej glutaminy przyniósł maksymalną ilość korzyści.

Glutamina - co to jest i kiedy brać?

Glutamina – czym tak naprawdę jest ten ceniony w kulturystyce suplement?

Przed samym sprawdzeniem i przekazaniem informacji odnośnie właściwości l-glutaminy, pochylmy się nad tym, czym tak naprawdę jest ta znana w świecie kulturystycznym substancja. Glutamina to alfa aminokwas, nasz organizm jest w stanie wytwarzać go w ograniczonej ilości bez naszej ingerencji – należy zatem do grupy aminokwasów endogennych. Największą zawartość glutaminy mają nasze mięśnie szkieletowe – to one odpowiadają za proporcje naszej sylwetki, jej wygląd i strukturę.

Warto dodać, że glutamina jest odpowiedzialna za blisko 60 procent budulca masy mięśniowej każdego z nas. Już z pewnością domyślasz się, dlaczego warto zwrócić uwagę na suplementację tak cennego produktu. Niestety istnieje szereg procesów, które doprowadzają do znacznego zmniejszenia ich ilości, która naturalnie występuje w naszym organizmie. Bardzo często na zmniejszenie ilości glutaminy mają wpływ składowe, które dzielą się samoistnie.

Sytuacje życiowe, w trakcie których warto zastanowić się nad suplementacją glutaminy

Kiedy możesz mieć problem z odpowiednią ilością glutaminy w organizmie?

  • Nadmierna ilość stresu, z którym nie jesteś w stanie nic zrobić i jest on długotrwały. Stres może dotyczyć zarówno życia prywatnego, jak i zawodowego.
  • Różnego rodzaju choroby, które z oczywistych względów osłabiają nasz organizm. Do tych schorzeń należą przede wszystkich choroby autoimmunologiczne. W takiej sytuacji warto pokusić się o suplementowanie glutaminy nawet w dużych dawkach. Choroby te nie dość, że minimalizują ilość glutaminy to jeszcze dodatkowo upośledzają jej naturalną syntezę.
  • Ekstremalny wysiłek fizyczny – jeśli jesteś zawodowym sportowcem lub sportowcem amatorem, który dużą uwagę przykuwa do aktywności fizycznej. Suplementuj więc glutaminę w odpowiednich ilościach!

Teraz już wiesz, kiedy brać suplementy z glutaminą. Przejdźmy zatem do szalenie ważnych aspektów, które odpowiadają na pytanie, co daje nam glutamina.

Glutamina - co to jest i kiedy brać?

Niespotykane właściwości glutaminy – substancji, która wpływa na wygląd naszej sylwetki

Wskazane sytuacji, w których powinniśmy skorzystać z glutaminy mówią same za siebie. Substancja ta jest przydatna większości z nas ze względu na wykonywanie obciążających nasz organizm. Wzmożonych ćwiczeń fizycznych, a także trybowi życia, który przepełniony jest stresem. Glutamina to składnik niezbędny do powstawania innych aminokwasów, które odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Jej odpowiedni poziom w organizmie doprowadza do sukcesywnej syntezy puryn i pirymidyn.

Oprócz tego suplement wchodzi w skład cennego przeciwutleniacza – glutanionu. Glutamina to jeden z głównych źródeł energii dla komórek układu immunologicznego. Jej odpowiednia ilość w organizmie odpowiada za zmianę czynników niebiałkowych w glukozę. Glutamina to zatem suplement, który na pierwszy rzut oka dla każdej osoby zdrowej nie przyniesie spektakularnych efektów. Niemniej jednak jej zbawienny wpływ na regenerację organizmu jest nieoceniony i trudny do zastąpienia przez inne suplementy, które są obecnie dostępne na rynku.

Glutamina to produkt, który pozwala na sprawne przeprowadzanie procesów komórkowych. Dzięki niej zachodzi apoptoza komórkowa, glukoneogeneza, lipogeneza, regulacja ekspresji poszczególnych genów i synteza białek. Tak duży zestaw możliwości jasno wskazuje na ważność substancji w naszym ustroju.

Działania glutaminy, których do tej pory nie poznałeś

Co ciekawe glutamina to doskonały suplement, dzięki któremu możemy zapobiegać przerostowi prostaty i łysieniu. Ponadto samo spożywanie glutaminy może mieć zbawienny wpływ na funkcjonowanie naszych jelit i całego układu pokarmowego. Zdaniem ekspertów suplement jest w stanie pomóc nam w obniżeniu poziomu kortyzolu. To hormon stresu, w wyniku którego nadmiernego podwyższenia prawidłowego funkcjonowanie naszego organizmu zostanie zaburzone.

Glutamina nie jest jednym z najważniejszych suplementów. Dla wielu z nas może nie być konieczne jej suplementowanie. Niemniej jednak nie można jasno stwierdzić, że suplement taki jak glutamina nie działa i nie ma prawa bytu w codziennej suplementacji osób narażonych na brak tej substancji. Pomimo wytwarzania glutaminy, jak każdego aminokwasu endogennego, w niektórych sytuacjach konieczne jest jego przyjmowanie z zewnątrz.

Podsumowanie artykułu

Mamy nadzieję, że nasze informacje rozwiały Wasze wszystkie wątpliwości na temat glutaminy. Jesteśmy przekonani, co do tego, że wybranie odpowiednich suplementów przy pomocy naszego sklepu internetowego będzie dla Was przyjemnością. W kwestii glutaminy dysponujemy szerokim spektrum różnorodnych rozwiązań, dostosowanych do potrzeb. Sprostamy wymaganiom zarówno osób aktywnych fizycznie i ćwiczących amatorsko, jak i zawodowych sportowców.

Chcesz dowiedzieć się większej ilości informacji na temat jednego z naszych tekstów? A może jeden z suplementów wciąż pozostaje dla Ciebie zagadką? Skontaktuj się z nami, a niezwłocznie dołożymy wszelkich starań, aby wybrać dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

Źródła:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10600658 
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21775906

Promaker Isolate Odżywka Białkowa