ArtykułyArtykuły o spalaczach tłuszczuKształtowanie sylwetkiOdchudzanieSuplementy diety

Spalacz tłuszczu z efedryną – działania i skuteczność

Skuteczność spalaczy tłuszczu stworzonych na podstawie efedryny została przebadana już 10 lat temu. Aktualnie bardzo często na rynku możemy znaleźć następców tego typu substancji, a nierzadko charakteryzują się one bardzo podobnym działaniem. Preparaty podobne w działaniu do spalaczy tłuszczu z efedryną zawierają substancję aktywną o nazwie Ephedra Extract. W jaki sposób należy stosować tego rodzaju suplementy i kiedy po nie sięgać? Na te i na szereg innych pytań postaramy się odpowiedzieć na łamach naszego najnowszego artykułu, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy.

Spalacze tłuszczu z efedryną mogą mieć szereg pozytywnych skutków dla naszego organizmu. Niemniej jednak zazwyczaj nie są one zalecane dla osób początkujących. Właśnie dlatego bardzo często z pomocą mogą przychodzić produkty, które zawierają naturalne ekstrakty. Na przykład bardzo częstym rozwiązaniem pozostaje stosowanie alkaloidów. W tym celu wykorzystywane są substancje, które pochodzą z rośliny o wiekowej historii w medycynie chińskiej, która nosi nazwę Ma Huang.

W trakcie zapoznawania się z suplementami tłuszczu warto dowiedzieć się, jakie rozwiązania na nas czekają i czego możemy się po nich spodziewać. Niemniej jednak, warto wiedzieć przede wszystkim o czterech alkaloidów efedryny, które charakteryzują się silnym działaniem.

Silne alkaloidy efedryny

Wśród czterech alkaloidów warto wymienić efedrynę, pseudoefedrynę, norefedrynę i metoloefedrynę. Najbardziej znaną substancją, która pomaga w skutecznym spalaniu tkanki tłuszczowej pozostaje od lat efedryna. Niestety jednak już w 2004 roku znalazła się na liście składników suplementów diety, które zostały zakazane.

Wśród możliwości wybrania odpowiednich suplementów możemy natknąć się na produkty marki Hi-Tech. Firma zdecydowała się na produkcję jednej z lepszych formuł Lipodrene, które powstają na bazie efedryny. Substancja aktywna jest dostępna w tych suplementach w zawartości około 25 mg. Wśród suplementów firmy Hi-Tech warto zwrócić uwagę na dwa z dostępnych suplementów, które wyróżniają się na tle konkurencji wysokimi dawkami Thermo-Z efedryny, która przypada na jedną kapsułkę. Jeśli potrzebujemy tego typu wspomagania, warto sięgnąć po Hellfire EPH 150 lub Czarna Mamba HyperRush.

Spalacz tłuszczu z efedryną

W przypadku poszukiwania alternatyw dla efedryny, należy zwrócić uwagę jeszcze na dwie substancje. Mowa o alkaloidach PEA, które pochodzą z acacia rigidula. Ich działanie pozwala na wzmocnienie lipolizy i zwiększenie termogenezy w naszym organizmie. Drugą proponowaną substancją jako alternatywę efedryny poleca się DMAA. Jej stosowanie pozwala na poprawę samopoczucia, hamowanie łaknienia i zwiększenie naszej koncentracji w ciągu dnia na najważniejszych czynnościach.

Badania naukowców jednoznacznie potwierdzają, że zastosowanie 10 mg efedryny pozwala na podniesienie poziomu zużycia energii o 6,6 procent w czasie trzech godzin. W przypadku zastosowania dawki, która wynosi 30 mg możemy zauważyć zwiększenie wydatku energetycznego nawet o 10,1 procent. W trakcie badań sprawdzono również wpływ substancji, jaką jest acacia rigidula. W przypadku spożycia jej w wielkości 250 mg, możemy zaobserwować wzrost zużycia energii nawet o 12 procent.

Co przynosi najbardziej skuteczne efekty? Eksperci zalecają stosowanie połączenia alkaloidów efedryny, wraz z ekstraktem z acacia rigidula i DMAA. W ten sposób możemy liczyć na uzyskanie najsilniejszych efektów termogenicznych, co pozwoli na osiągnięcie celu – możliwie najszybszą i najbardziej skuteczną utratę tkanki tłuszczowej. Stosowanie substancji, które pozwalają na lepsze i szybsze spalanie tłuszczu, przynosi zamierzone efekty już od pierwszych tygodni ich stosowania.

W przypadku poszukiwania nowych możliwości, możliwe jest skorzystanie z suplementów diety, które zawierają wskazane substancje aktywne, a oprócz tego znajdziemy w nich substancje, które między innymi pozwolą nam zredukować apetyt, poprawić poziom glukozy we krwi, poprawić działanie naszej tarczycy, a nawet pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie i nastrój.

Zbyt często nie jesteśmy zadowoleni ze swojego wyglądu. Co chwile doskwierają nam ogromne kompleksy, dlatego stosowanie odpowiednich spalaczy tłuszczu, w połączeniu z dietą i treningami, to jeden z lepszych sposobów na uzyskanie wymarzonej sylwetki.

Jak działa efedryna?

Efedryna to jedna z substancji, która nosi miano bardzo skutecznych. Dzięki jej zastosowaniu możliwe jest uzyskanie znacznego przyspieszenia pracy naszego metabolizmu. Oprócz tego dostępność tej substancji w naszej krwi powoduje znacznie szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Efekty te są możliwe za sprawą właściwości termogenicznych.


Ephedra distachya – źródło efedryny. (foto: Wikipedia)

Wcześniej efedryna służyła wielu osobom w celu uzyskania wymarzonej sylwetki w krótkim czasie. Niemniej jednak mimo tego, że jej działanie zostało potwierdzone, to badania prowadzone już od lat 90-tych XX wieku wskazują na to, że jej stosowanie niesie za sobą szereg skutków ubocznych. Jej stosowanie może pomóc nam w działaniu jednego z elementów naszego ciała, ale z drugiej strony powoduje zaburzenie pracy innego elementu organizmu.

Jakich skutków ubocznych możemy spodziewać się przy stosowaniu efedryny?

Efedryna chemicznie jest bardzo podobną substancją do amfetaminy. Wykazuje ona bowiem podobne właściwości. Stosowanie tej substancji może nieść za sobą bardzo negatywne skutki dla naszego organizmu, sprawiać problemy ze zdrowiem, a nawet być zagrożeniem dla naszego życia. Jednym z problemów, z którymi muszą stykać się osoby wybierające suplementy z efedryną są problemy i zaburzenia pracy układu krwionośnego.

W ten sposób osoba, która przyjmuje suplementy diety z efedryną może spotkać się z problemem, takim jak przyspieszone bicie serca, zwiększenie przepływu krwi, czy nieprawidłową pracę serca. Stosowanie efedryny jest obciążeniem nie tylko dla układu krwionośnego, ale również nerwowego. Skorzystanie z jej możliwości może doprowadzić do pojawienia się częstych bólów głowy, problemów z koncentracją, stanów∑ lęków czy nadpobudliwości.

Efedryna to substancja, której stosowanie niesie za sobą szereg pozytywnych skutków. W trakcie jej stosowania osiągnie celów jest proste i nie wymaga od nas oczekiwania. Niemniej jednak jej systematyczne stosowanie może doprowadzić do uzależnienia. Dlatego tak ważne jest zastanowienie się, czy rzeczywiście warto stawiać na swoją wymarzoną sylwetkę, w sytuacji, w której możemy mieć przez to duży problem z naszym zdrowiem.

 

Źródła:
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29567216/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/11993449/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12916063/

 

 

 

 

 

Promaker Isolate Odżywka Białkowa