ArtykułyArtykuły o dietachDieta

Podstawowe suplementy przy redukcji tkanki tłuszczowej – Paweł Lisowski

Wiele osób przychodzi do nas z zapytaniem, jakie suplementy “brać” na “spalanie” tkanki tłuszczowej na początku. Oczywiście podstawową sprawą jest odpowiednio skomponowany plan żywieniowy na deficycie kalorycznym, jeśli taki już mamy, możemy pomyśleć o suplementach, które mogą wspomóc i przyśpieszyć redukcję tkanki tłuszczowej.

Poniżej przygotowaliśmy zestaw redukcyjny dla osób które dopiero zaczynają stosowanie suplementów w celu redukcyjnym.

Spalacz tłuszczu TREC CLA + Green Tea 180kaps

CLA to izomer (odmiana) kwasu linolowego należącego do grupy kwasów nienasyconych omega-6. Czasem możemy się spotkać z nawą koniungowany kwas tłuszczowy. Naturalnie występuje on w tłuszczach zwierząt z grupy przeżuwaczy (np. wołowate, jeleniowate), w ilości 1-6 % całkowitej puli tłuszczu. Naturalnym źródłem CLA są: wieprzowina, baranina, produkty mleczarskie. Jeżeli te produkty nie goszczą na stałe w naszej diecie, będzie ona raczej deficytowa w CLA, który okazuje się być cudownym tłuszczem pomagającym pozbyć się zbędnego tłuszczu!. Możliwości produkcji CLA przez ustrój człowieka są również raczej mierne, stąd jeżeli chcemy przekonać się o odchudzających możliwościach CLA sięgnijmy po CLA trec w postaci łatwo przyswajalnych żelowych kapsułek.

Spalacz tłuszczu TREC CLA + Green Tea 180kaps kliknij

JAK CLA ODCHUDZA?

CLA blokuje działanie enzymu lipazy lipoproteinowej w tkance tłuszczowej, który odpowiada za syntezę tłuszczu. Połączenie CLA trec z innymi spalaczami oraz zmianą nawyków żywieniowych może chronić przed efektem jo-jo, który występuje po zakończeniu różnych, mocno deficytowych, diet.
Wyniki niektórych badań podają, że CLA stymuluje proces apoptozy komórek tłuszczowych. Oznacza to, że CLA jest w stanie uśmiercić znienawidzone komórki tłuszczowe. Ten rewolucyjny wpływ CLA otwiera nowe drogi spalania tłuszczu, gdyż dotychczas uważano, że nie mamy możliwości wpływania na ilość komórek tłuszczowych, a jedynie ich objętość.

OLIMP L-CARNITINE 1500 Extreme

L-karnityna jest kluczowym elementem ostatniego etapu procesu rozkładu tłuszczów. Transportuje ona wolne kwasy tłuszczowe do miejsc ich ostatecznego utleniania, które odbywa się w komórkowych centrach energetycznych – mitochondriach. Proces ten dostarcza ogromnych ilości energii, przez co znacznie podnosi zdolności wysiłkowe organizmu. Efektywne zarządzanie przebiegiem wewnątrzkomórkowego utleniania wolnych kwasów tłuszczowych gwarantuje, iż nie będą one ponownie zmagazynowane w formie trójglicerydów, na nowo zwiększając objętość tkanki tłuszczowej. L-CARNITINE 1500 Extreme MEGA CAPS to skoncentrowany suplement uzupełniający dietę o wysoką porcję L-karnityny.

Spalacz tłuszczu OLIMP L-Carnitine 1500 Extreme 120 kaps kliknij

Biotech BCAA Flash ZERO 360 gr

Skutecznie zabezpieczają mięśnie przed rozpadem (katabolizmem). Preparat wpływa pozytywnie także na procesy anaboliczne  i regeneracyjne co przy redukcyjnym treningu nie jest bez znaczenia Aminokwasy BCAA są jednymi z 9 aminokwasów egzogennych, niezbędnych ludzkiemu organizmowi, co oznacza że twój organizm nie jest zdolny do ich samodzielnego produkowania I potrzebuje pożywienia lub suplementów w celu zdobycia tych niezwykle ważnych składników odżywczych. Zawiera solidną ilość leucyny, pierwszego aminokwasu budującego białka, wykorzystywanego przez twój organizm.

Aminokwasy BioTechUSA BCAA Flash Zero 360g kliknij

Biotech USA Iso Whey Zero 500g

Białka stanowią ważny budulec mięśni – bez nich nie możesz rosnąć. Białka dostarczają aminokwasów do budowy i utrzymania zdrowej tkanki mięśniowej. Ale białko podkręca też termogenezę. Po zjedzeniu posiłku bogatego w proteiny w organizmie wytwarzane jest ciepło. Organizm zużywa energię i te zjawisko nazywa się termogenezą. Jeśli ją podkręcisz, szybciej spalisz tkankę tłuszczową.  Jak podkręcić? Spożywaj białko! Żeby strawić białko, organizm musi wykonać największą pracę, dlatego białko jest niezbędnym składnikiem przy odchudzaniu.

Aminokwasy BioTechUSA BCAA Flash Zero 360g kliknij

Promaker Isolate Odżywka Białkowa

Podobne artykuły
ArtykułyRanking witaminRankingi SuplementówSuplementy diety

Jakie suplementy na włosy, skórę i paznokcie?

ArtykułySporty Siłowe

Ile trwają zakwasy i jak się ich pozbyć?

ArtykułySporty Siłowe

Jak zrobić formę do lata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.