ArtykułyArtykuły o kreatynie

Jaka kreatyna jest najlepsza?

Jaka kreatyna jest najlepsza? Co zrobić, aby przyspieszyć efekty odchudzania i aktywności fizycznej? A może wręcz przeciwnie, co zrobić, aby przyspieszyć efekty wzrostu tkanki mięśniowej? Jesteśmy pewni, że bez względu na obecny okres sylwetkowy, każdy z nas zastanawiał się czasem nad skorzystanie z różnego rodzaju możliwości, które pozwolą mu na uzyskanie spektakularnych efektów. Dziś postanowiliśmy dowiedzieć się więcej na temat królowej wśród suplementów.

Niektórzy mówią, że zastosowanie jej w swojej codzienności jest zalecane nie tylko dla osób ćwiczących. Czy rzeczywiście mają rację? Czy kreatyna to naprawdę suplement, który może zmienić Twoją rzeczywistość, poprawić samopoczucie i przyczynić się do lepszego wygląda? A może kreatyna naprawdę zalewa naszą sylwetkę i nie jest rekomendowana w trakcie redukcji tkanki tłuszczowej? Skorzystaj z wiedzy ekspertów i potwierdzonych badań naukowych. Tylko w ten sposób możesz uzyskać poprawną odpowiedź na to pytanie.

Jaka kreatyna na początek?

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem. Na jego łamach dowiesz się większej ilości niezbędnych informacji, które doprowadzą do znalezienia odpowiednich sposobów na skorzystanie z możliwości kreatyny. W dodatku na rynku dostępne jest szereg różnorodnych postaci kreatyny. Dlatego tak wiele osób zastanawia się nad tym, którą z nich warto wybrać. Nic się nie martw – każdy z nas kiedyś zaczynał swoją przygodę z siłownią i suplementami. Właśnie dlatego jesteśmy tu po to, aby Ci pomóc i pokazać, że wiele rzeczy możesz usłyszeć na temat kreatyny, ale większość z nich pozostaje nieprawdziwa.

Od wielu dekad dostępność różnorodnych substancji i suplementów pomaga sportowcom robić ze swoim ciałem naprawdę imponujące rzeczy. Najpopularniejszy produkt, który od dawna podbija serce niejednej osoby związanej zarówno ze sportem zawodowym, jak i pasjonatami siłowni to właśnie kreatyna. Mimo wielu powielanych mitów na jej temat, coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z jej ważności w naszym prawidłowym funkcjonowaniu i osiąganiu coraz to lepszych wyników sportowych. Jeśli nie wiesz, jak kreatyna jest najlepsza na początek, doskonale się składa. Z przyjemnością dołożymy wszelkich starań do tego, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Przede wszystkim zwróć uwagę na podstawowe funkcje dla naszego organizmu, jakie gwarantuje nam kreatyna. Jej zastosowanie pomaga w zachowaniu suchej masy mięśniowej w trakcie redukcji tkanki tłuszczowej. Oprócz tego jest to jeden z nielicznych suplementów o potwierdzonym działaniu i wspomaganiu procesów wzrostu masy mięśniowej.

Oprócz tego substancja pozwala na ochronę przed bolesnymi skurczami, gwarantuje redukcję zmęczenia. Dlatego właśnie jeśli Twoja codzienność zmusza Cię do znalezienia skutecznych sposobów na przypływ energii to doskonale się składa. Możesz bezpiecznie suplementować kreatynę bez obaw o to, że pojawią się skutki uboczne.

Jaką kreatynę warto kupić?

W przypadku ceny kreatyny nie jest ona zbyt wygórowana. Suplement diety jest zazwyczaj pakowany z pudełka po 500 gramów i kosztuje około 30 złotych. W sytuacji, kiedy spożywamy 5 gramów dziennie, takie opakowanie starczy nam na ponad trzy miesiące użytkowania. Cena zależy jednak od producenta i składu samego produktu. Warto zwracać zatem uwagę na skład, który jest bardziej istotny od ceny.

Najlepszy stosunek jakości do ceny na  stronie swiatsupli.pl klik

Kreatyna jest jednym z najbardziej popularnych i poszukiwanych suplementów diety. Obok odżywki białkowej i carbo (węglowodanów) pozostaje jednym z czołowych produktów dużych i małych producentów. Dlatego na pewno masz w czym wybierać również w naszym sklepie internetowym.

Warto zwrócić uwagę na tak zwane rankingi kreatyn niemniej jednak, odpowiedź na pytanie, jaka kreatyna będzie najlepsza nie jest oczywista. Pamiętaj jednak o tym, że nierzadko zestawienia tego typu nie są wiarygodne i mogą promować produkt poszczególnych producentów na zlecenie. Warto zatem zwrócić uwagę na skład każdego z produktów i samodzielnie ocenić, który z nich jest najprostszy i niesie za sobą najbardziej pozytywne skutki dla naszego organizmu.

Czy kreatyna jest niezbędnym suplementem do uzyskania efektów?

Z pewnością kreatyna to jeden z podstawowych suplementów? Ale czy jest on niezbędny? Absolutnie nie. Jak każdy suplement diety stanowi wyłącznie dodatek do zbilansowanej diety i odpowiedniego poziomu aktywności fizycznej. Dlaczego? W przypadku samej suplementacji kreatyny, braku ćwiczeń i niewłaściwej diety nasze samopoczucie i sylwetka się nie zmienią. W sytuacji, kiedy wprowadzamy dobre nawyki żywieniowe i aktywność fizyczną, możemy zaobserwować pozytywne zmiany. Kreatyna to tylko dodatek, który:

  • pomoże nam odżywić mięśnie,
  • redukuje zmęczenie fizyczne i psychiczne
  • doprowadzi do lepszej regeneracji
  • zminimalizuje ryzyko występowanie bolesnych skurczów mięśni

Sport, czyli aktywność fizyczna jest najważniejsza, a w połączeniu ze zdrowym odżywianie przynosi efekty. Kreatyna nie ma całkowitego wpływu na Twój efekt, niemniej jednak nie może mieć wpływ na szybkość i realizację Twoich założeń oraz ogólne samopoczucie.

Jakie rodzaje kreatyny są znane?

Kreatyna to nie jedna substancja, a kilka ich rodzajów. Na rynku obecnie możemy spotkać szereg propozycji, które różnią się swoim działaniem oraz składem. Kreatyna obecnie dostępna na różnego rodzaju stronach z artykułami do suplementacji dzieli się na podstawowe formy kreatyny i te bardziej zaawansowane chemicznie. Do pierwszych z nich należą jabłczany i monohydraty. Z kolei druga kategoria to kreatyny bezwodne, Kre-Alkalyn czy chelat magnezowy kreatyny. Zaawansowane formy możemy znaleźć zazwyczaj w formie mieszanek różnych form tej substancji.

Wysokiej jakości Kre-Alkalyn dostępny tutaj

Najbardziej popularną i najbardziej zalecaną formą jest monohydrat kreatyny. Charakteryzuje się największą wchłanialnością i relatywnie niską ceną w porównaniu do innych produktów. Monohydrat jest jednym z najczęstszych elementów przedtreningówek. Wskazuje silne działanie anaboliczne potwierdzone badaniami. Istnieją dowody na to, że oprócz siły ma pozytywny wpływ na naszą wytrzymałość i dynamikę. Monohydrat dobrze jeśli jest stosowany z beta-alaniną.

Najpopularniejszy monohydrat kreatyny w naszym sklepie sprawdź

Dodatkowym produktem, który jest jedną z popularniejszych form kreatyny to jabłczan. Efekty przyjmowania tej substancji nie są jednak tak widoczne i szybkie. Warto zwrócić uwagę, że są one mimo to bardziej trwałe.

Wysokiej jakości jabłczan kreatyny od BioTechUSA zobacz

Na pytanie jaka jest najlepsza forma kreatyny zazwyczaj odpowiedzieć bardzo trudno. Tak naprawdę najważniejsze jest, aby zwracać uwagę na fakt, że dodatkowe suplementy to tylko dodatek do naszej codzienności i ich przyjmowanie ma stanowić uzupełnienie diety. Na dobry początek warto zwracać uwagę na dobry skład suplementów i ich systematyczne spożycie. Tylko w takiej sytuacji możemy liczyć na uzyskanie odpowiednich efektów. Chcesz dowiedzieć się większej ilości informacji na temat kreatyny i innych substancji? Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością porozmawiamy na temat dostępnych w naszym sklepie internetowym suplementów diety.

Źródła:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5790849/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11079535
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20026378
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18053002
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21831448

Promaker Isolate Odżywka Białkowa