ArtykułyArtykuły o białkach

Jakie białko wybrać na początek?

Wybór odpowiedniego białka na początek to etap, przed którym stała kiedyś większość ze sportowców zawodowych i amatorów. Na szczęście istnieją proste sposoby na to, aby znaleźć rozwiązanie również na tego rodzaju pytania, które coraz częściej pojawiają się ze strony naszych klientów. Bez względu na wybraną dyscyplinę sportową, białko na początek to bardzo ważny element zdrowej i zbilansowanej diety, który pomoże nam zadbać o odpowiednie zasady żywieniowe. O czym powinniśmy pamiętać, wybierając rodzaj dostarczenia niezbędnych mikroelementów? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem. Jesteśmy przekonani, że dostępne w naszym sklepie internetowym rozwiązania od najbardziej cenionych producentów okażą się odpowiednim wyborem dla Ciebie i Twoich najbliższych. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, zachęcamy do kontaktu bezpośredniego z naszymi ekspertami. W ten sposób pomożemy w doborze najlepszego białka na początek dla każdego z początkujących sportowców.

Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie suplementy są podstawowym elementem na początek naszej drogi ze zdrowym odżywianiem i odpowiednią aktywnością fizyczną. Z naszego doświadczenia wynika, że bez względu na stopień naszych umiejętności treningowych i staż, warto wziąć pod uwagę systematyczne korzystanie z takich suplementów jak odżywka białkowa i kreatyna. Niestety pytanie, co jest lepsze na początek z tych dwóch suplementów nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Obydwie z dostępnych substancji to bardzo przydatne elementy bez względu na nasz aktualny cel treningowy i sylwetkowy. Co więcej każda z nich odpowiada za inny mechanizm w naszym organizmie.

Jakie białko kupić na początek?

Zaczynamy naszą podróż po faktach związanych z odżywką białkową i białkowymi produktami. To one bowiem powinny stanowić najbardziej istotny element naszej dobrze zbilansowanej diety. Z pewnością większość Was zdaje sobie sprawę z tego, jakie właściwości ma odżywka białkowa. Zacznijmy jednak od początku, aby uzmysłowić rolę, jaką produkty proteinowe odgrywają w naszej codzienności. Białko bowiem to jeden z podstawowych elementów dobrze zbilansowanej diety. Odpowiada on za budowę naszej umięśnionej sylwetki, ochronę już istniejących mięśni i ich regenerację na przykład po wyczerpującym treningu.

To kluczowy aspekt związany z pozostaniem w dobrej formie i utrzymaniem swojej estetycznej sylwetki. Odżywka białkowa jest doskonałym sposobem na dostarczenie białka w posiłkach słodkich. Pozwala na urozmaicenie naszego jadłospisu o słodkie smaki, których może brakować nam w trakcie redukcji tkanki tłuszczowej. Dobór odpowiedniego białka dla osoby początkującej może wydawać się trudnym procesem dla żółtodziobów. Na szczęście skorzystanie z dostępnych możliwości w naszym sklepie internetowym znacznie ułatwia ten proces i pozwala na uzyskanie odpowiednich efektów połączenie ćwiczeń fizycznych z dostarczeniem niezbędnych mikroskładników.

Białko w diecie osoby początkującej – Twoje pierwsze kroki w stronę zdrowego stylu życia

Odżywka białkowa nie powinna być jedynym sposobem na dostarczenie odpowiedniej ilości protein. To dodatek, który pozwala na urozmaicenie jadłospisu i zachowanie spożycia odpowiedniej ilości kalorii w trakcie wyczerpującego i przepełnionego obowiązkami dnia. W sytuacji, kiedy mamy ogromne trudności z dostarczeniem odpowiedniej ilości białka w postaci tradycyjnych produktów spożywczych, takich jak chude mięso, ryby, nabiał, fasola, soczewica, ciecierzyca, soja, zastosowanie odżywki białkowej w proszku znacznie ułatwi nam utrzymanie makro.

W dodatku w z związku ograniczeniem dysponowania czasem, dostępność w naszej szafce odżywki białkowej jest doskonałym sposobem na przygotowanie pełnowartościowego posiłku w kilka sekund, który może towarzyszyć nam w trakcie długiego dnia w pracy, na wyjeździe, czy w szkole.

Bardzo dobry koncentrat białka Promaker dostaniesz tutaj

Skorzystanie z jednego z najpopularniejszych suplementów diety, otwiera przed nami nowe możliwości kulinarne. To dzięki odżywce białkowej możliwe jest przygotowanie przepisów na wysokobiałkowe, mniej kaloryczne posiłki. W dodatku dostępność dużej ilości smaków jest sposobem na znalezienie tego, który najbardziej przypadnie nam do gustu i pozwoli na stworzenie ulubionego deseru. W przypadku doboru białka dla początkujących, dobrym pomysłem pozostaje znalezienie wysokiej jakości produkty w konkurencyjnej cenie w postaci białka serwatkowego, na przykład w formie koncentratu. Jego zalety to przede wszystkim dobry aminogram i odpowiednia przyswajalność.

Koncentrat białka serwatkowego

Jeśli chodzi o rozwiązanie w postaci odpowiedniego białka dla osoby początkującej, warto bazować na produktach, które wchodzą w typ białka serwatkowego. Obecnie rozróżniamy trzy rodzaje tego typu aminokwasów. Są to: koncentraty białka serwatkowego, izolat białka serwatkowego i hydrolizat białka serwatkowego. Dobór białka zależy od naszych preferencji, możliwości ekonomicznych, rozkładu makroskładników i aktualnego celu sylwetkowego.

Kompleks białkowy od firmy Olimp. Kupisz tutaj

Niemniej jednak, jeśli liczymy kalorie za pomocą jednej z dostępnych na rynku aplikacji (np. MyFitnessPal), możemy śmiało zdecydować się na białko w postaci koncentratu białka serwatkowego dobrej firmy, które cieszy się pozytywnymi opiniami ze strony użytkowników. Istnieje możliwość skorzystania z białek dostosowanych do systemu żywienia wegan i wegetarian. W takiej sytuacji rekomendujemy jedno z dostępnych białek pochodzenia roślinnego, na przykład sojowe.

Źródło:
Jarosz M., Charzewska J., Wajszczyk B., Chwojnowska Z. 2019 Czy wiesz ile, potrzebujesz białka? Instytut Żywności i Żywienia, Warszawa.