Dieta

Jak skutecznie pozbyć się wody z organizmu?

Z biegiem czasu coraz częściej myślimy o letnich wieczorach i doskonałej pogodzie. Kiedy z dnia na dzień na świeżym powietrzu robi się coraz cieplej jeszcze bardziej zwracamy uwagę na naszą sylwetkę. Jeśli od wielu tygodni zastanawiasz się nad tym, jak pozbyć się wody z organizmu, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Przy pomocy prostych trików, które możesz wprowadzić w swoją codzienność wszystko jest możliwe nawet to, żeby dowiedzieć się, jak usunąć wodę z organizmu.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym tekstem. Na jego łamach dowiesz się, w jaki sposób przebiega usuwanie wody z organizmu. W ten sposób możesz bez najmniejszego skrępowania odkryć swoje ciało przy pięknej pogodzie. Każdy z nas w końcu chce czuć się dobrze w swoim ciele i jeszcze lepiej wyglądać. Często w trakcie wyjazdów wakacyjnych doskwiera nam problem z nagromadzeniem wody w organizmie. Zazwyczaj wynika to z mniejszej ilości snu i spożywania większej ilości pokarmów o wysokim stopniu przetworzenia. Na szczęście przy pomocy odpowiednich rozwiązań możemy bez najmniejszego problemu poradzić sobie z tym problemem. Musimy zdawać sobie również sprawę z tego, że pojawiające się dodatkowe kilogramy na wadze do zazwyczaj zalegająca treść pokarmowa i nadmiar wody nagromadzonej w organizmie przez ograniczoną ilość płynów.

Pozbycie się wody z organizmu

Pozbycie się wody z organizmu to zadanie, przed którym niejednokrotnie stanie większość z nas na przykład po imprezie, wakacjach, czy innym wydarzeniu, na którym spożywamy więcej jedzenia, będzie ono bardziej przetworzone, zmniejszymy ilość snu. Usuwanie wody z organizmu warto rozpocząć od znalezienia przyczyny tego stanu. Najczęstszym powodem dla zatrzymania wody w organizmie są wyżej wymienione sytuacje. Objawiają się one obrzękiem, wzrostem masy ciała, opuchlizną po przebudzeniu i ogólnym poczuciem utraty swojej atrakcyjności. Obrzmienie występuje najczęściej w okolicy nadgarstków, kostek, brzucha, a nawet twarzy.

Częstym objawem zatrzymania wody w organizmie towarzyszy ból głowy czy problemy z koncentracją. Jak zatem możemy przypuszczać, zatrzymanie wody w organizmie jest dla nas niebezpieczne nie tylko ze względu na wizualny aspekt naszego ciała. Przede wszystkim to zachowanie homeostazy jest przyczyną niewłaściwego nawodnienia naszego organizmu i może być powodem częstego bólu głowy czy problemów ze skupieniem uwagi na najważniejszych czynnościach w ciągu dnia. Obrzęk, który obserwujemy to wynik nadmiernego przedostania się wody z naszych naczyń krwionośnych do tkanek i jej gromadzenia się.

Czy zatrzymanie wody w organizmie rzeczywiście istnieje, czy jest to tylko mit, który ma nas zachęcić do zakupu proponowanych tabletek?

To zaburzenie tradycyjnie zachodzących zmian w naszych organizmie jest prawdziwe. W dodatku może mieć wiele przyczyn i nie zawsze jest ono związane ze spożyciem dużej ilości kalorii, czy nadmiaru przetworzonej żywności, która dostarczy do naszego organizmu potężną dawkę soli. Być może jest to objaw groźnej choroby, dlatego warto dowiedzieć się jeszcze więcej na temat swojego organizmu. Nie zawsze jedna z proponowanym tabletek na usunięcie zatrzymanej wody w organizmie rozwiąże nasz problem.

Jak już ustaliliśmy w trakcie naszego artykułu nadrzędnym problemem w przypadku zatrzymywania wody w organizmie pozostaje jej niedostateczna ilość w ustroju. W takiej sytuacji nasz organizm decyduje się na jej magazynowanie, aby całkowicie się nie odwodnić. W ten sposób niweluje zagrożenie i broni się przed jej utratą. Woda jest gromadzona w tkance podskórnej, stąd właśnie wynikają często obrzmienia i spuchnięte kostki, nadgarstki, okolice brzucha i twarzy. Hormon odpowiedzialny za ten proces to wazopresyna. Powoduje on zatrzymanie oddawania moczu i ponowną filtrację płynów przez nasze nerki.

Zalecanym dziennym minimalnym spożyciem wody dla dorosłej osoby są 2 litry. Przy czym musimy liczyć się z tym, że nasze zapotrzebowanie na wodę proporcjonalnie wzrasta wraz z wysiłkiem fizycznym czy temperaturą.

Podstawowe i najczęstsze przyczyny gromadzenia się wody w organizmie – jak temu zaradzić?

Ogromnym problemem z punktu widzenia osób, które dbają o swoją sylwetkę i chcą uwidocznić jej największe atuty pozostaje nadmiar soli w diecie. To on jest przyczyną zaburzeń gospodarki wodnej w naszym organizmie. Zdaniem WHO optymalnym spożyciem soli na dobę możemy nazwać spożywanie jej w ilości do 5 gramów.

Problem z nadmiarem zatrzymanej wody w organizmie może mieć każda osoba, która prowadzi niewłaściwy tryb życia. Jeśli większość naszego dnia spędzamy w pozycji siedzącej, nie zwracamy uwagę na odpowiednią regenerację, higienę snu i nie redukujemy stresu, nasz organizm włączy prędzej czy później tryb przetrwania.

Kolejnym dużym problemem pozostaje niewystarczająca kaloryka. Jeśli jemy za mało nasz organizm uzyskuje informacje o potencjalnym zagrożeniu. Nie jest on w stanie odróżnić, czy głodzimy się celowo, czy jest to sytuacja w której niezbędne jest zagospodarowanie odpowiedniej ilości kalorii celem przetrwania. Jeśli zamierzasz zredukować tkankę tłuszczową, wybierz na to racjonalny sposób. Zdecyduj się na stopniową zmianę swoich nawyków żywieniowych.

W przypadku wyjazdów wakacyjnych nadmiar wody może gromadzić się w naszym organizmie również w trakcie podróży. Powodem tego stanu rzeczy jest zbyt długotrwała pozycja stała. Jeśli kilkanaście godziny spędzimy w pozycji siedzącej, nasz organizm może mieć ogromny problem z odpływem krwi i jej odpowiednim transportem do wszystkich części ciała.

Kobiety bardzo często mogą borykać się z nadmiarem wody w organizmie ze względu na zachodzące w ich ciele zmiany hormonalne. W szczególności sytuacja ta może powtarzać się kilka dni przed miesiączką. Jest to związane z podwyższonym poziomem estrogenu w drugiej fazie cyklu.

W jaki sposób radzić sobie z nadmiarem wody w organizmie?

Nawet jeśli do tej pory nie miałeś problemów z nadmiarem wody w organizmie, bardzo możliwe, że taka sytuacja spotka Ciebie w najmniej spodziewanych okolicznościach. W takiej sytuacji warto wiedzieć, jak pokonać ten stan i co zrobić, aby ponownie wrócić do swojej sylwetki.

Pozbądź się nadmiaru wody z organizmu. Kliknij.

Przede wszystkim postaw na aktywność fizyczną. Postaw na zbilansowany wysiłek. Osoby trenujące regularnie są znacznie mniej narażone na często pojawiające się zatrzymywanie wody przez organizm. Pomocne okaże się również picie odpowiedniej ilości wody. Nieocenionym sposobem na pozbycie się nadmiaru wody są często spotykane w naszej kulturze zioła.

Doskonały preparat  do pozbycia się nadmiaru wody od Scitec. Dostaniesz tutaj.

Zwróć uwagę na te z nich, które działają moczopędnie. Wśród ogólnodostępnych produktów naturalnych i suplementów wybierz na przykład pietruszkę, pokrzywę i mniszek lekarski. Co więcej postaraj się ograniczyć żywność przetworzoną, ale nie zapominaj o tym, aby nie wpadać ze skrajności w skrajność. Koniecznie podzielcie się z nami Waszymi sprawdzonymi sposobami na zatrzymanie wody w organizmie.

 

Źródła:
https://www.medonet.pl/badania,kortyzol–hormon-stresu—-norma-badania,artykul,1570192.html
https://www.medme.pl/artykuly/3-sposoby-na-usuniecie-nadmiaru-wody-z-organizmu,35713.html

Promaker Isolate Odżywka Białkowa