Na pewno niejednokrotnie w trakcie odchudzania zastanawiasz się, dlaczego waga stoi w miejscu. Przecież na pierwszy rzut oka wszystko jest w porządku i nie możesz zarzucić sobie braku chęci do zmiany sylwetki. W dodatku wykonujesz krok po kroku wszystkie elementy, które powinny doprowadzić Cię do najlepszej sylwetki. Co stoi na przeszkodzie? Zdania w tej kwestii mogą być bardzo podzielone. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na konieczność wykonywania różnorodnych modyfikacji, które pozwolą nam pozbyć się uporczywych kilogramów. W dodatku zbyt prędko decydujemy się na wysunięcie takich wniosków. Tak samo, jak na przybranie tkanki tłuszczowej potrzebujemy dużo czasu na pozbycie się jej.
W końcu nadwaga nie powstała u nas w ciągu kilku tygodni, a nawet miesięcy. Nadwaga jest następstwem wieloletnich zaniedbań takich aspektów, jak dieta, aktywność fizyczna czy odpowiednia ilość snu. Dlaczego waga stoi w miejscu? Co zrobić, aby waga ruszyła i wreszcie pokazywała bardziej przyjazne dla naszego samopoczucia cyfry? Na te i szereg innych pytań postaramy się odpowiedzieć na łamach naszego dzisiejszego artykułu. Mamy nadzieję, że znajdziemy skuteczne sposoby na poradzenie sobie z nadmiarem wody i problemami hormonalnymi, jakie pojawiają się w trakcie okresu redukcji. Jeśli chcesz dowiedzieć się, co zrobić, gdy waga stanie w miejscu – nie wahaj się. Przejdź z nami do ciekawej lektury i zagłębiaj się w artykuł, który przygotowaliśmy. Jesteśmy przekonani, że znajdziesz dla siebie szereg sposobów na poprawę jakości swojej sylwetki.
Dlaczego waga stoi w miejscu?
Chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak stanie wagi w miejscu może być frustrujące. W szczególności, kiedy wkładasz całe swoje serce w proces odchudzania, masz przecież prawo oczekiwać jak najlepszych efektów. Niestety zbyt często zapominamy, że szereg zmian, jakie wprowadzamy w nasze życie w trakcie okresu redukcji tkanki tłuszczowej może mieć fatalne skutki dla naszego funkcjonowania. I tak w trakcie procesu odchudzania możemy mieć duże problemy z odpowiednim wysypianiem się i skuteczną regeneracją. Oprócz tego stanie wagi w miejscu może być powodem retencji płynów w organizmie. Musimy pamiętać, że nasz organizm nie jest przygotowany do drastycznej zmiany masy ciała.
Dla naszego organizmu proces chudnięcia nie różni się niczym od głodówki w strasznych warunkach. Sygnał jest jasny – jeśli nie dostarczamy odpowiedniej ilości pożywienia oznacza to, że musimy zrobić wszystko, co w naszej pomocy, aby bronić się przed śmiercią głodową. W dodatku zapominamy zbyt często o zachodzących w naszych organizmach adaptacjach. Przecież potrafimy przystosować się do deficytu kalorycznego na przykład przez to, że mniej będziemy się ruszać. W ten sposób zmniejszymy swój wydatek energetyczny i nawet nie zwrócimy uwagi na to, jak wyjdziemy z deficytu kalorycznego zupełnie przez przypadek. Jeśli nie wiesz, co zrobić, gdy waga nie spada – przede wszystkim zachowaj spokój.
Jakie są najczęstsze przyczyny braku zmian na wadze?
- Problemy z wysypianiem się i odpowiednią regeneracją
- Retencja płynów w organizmie
- Zachodzące w naszym organizmie adaptacje metaboliczne
Problemy z wysypianiem się i odpowiednią regeneracją
Proces redukcji tkanki tłuszczowej to duże wyzwanie dla naszego organizmu. Moment, w którym nie dostarczamy kalorii na poziomie naszego zapotrzebowania kalorycznego jest bardzo skomplikowanym procesem dla naszego organizmu. Dlatego tak ważne jest smaczne i zróżnicowane jedzenie, jakie będziemy sobie serwować. Jeśli chodź trochę chcesz spowodować, że Twój organizm będzie oszukany, zastosuj większe porcje, którymi naprawdę się najesz. Pomyśl, jak stworzyć objętościowe posiłki – oczywiście z umiarem i co najważniejsze – nie zapominaj o regeneracji i wysypianiu się.
Wśród wielu zastosowań, Ashwagandha ułatwia zasypianie i regenerację. Kupisz tutaj.
Te dwie składowe w kształtowaniu naszej sylwetki są tak samo ważne, jak zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna na odpowiednim poziomie. Nie da się stworzyć dobrze prezentującej się sylwetki, jeśli zaniedbamy któryś z tych aspektów. Musimy zwracać na to szczególną uwagę w szczególności w trakcie redukcji tkanki tłuszczowej i korzystać z każdej możliwości na sen i chwilę odpoczynku.
Lepszy sen dzięki ZMB 6 od Promaker dostępny na naszym sklepie. Klik.
Retencja płynów w organizmie
Problematyczna retencja płynów, cellulit wodny i śluz podskórny – jak możesz wpłynąć na ilość tych kłopotów? Przede wszystkim dzięki odpowiedniemu wysypianiu się i regeneracji. Tak! Jeśli zapomnisz o odpowiedniej regeneracji i śnie w trakcie redukcji tkanki tłuszczowej Twoja sylwetka wciąż może być zamglona i nie powodować u Ciebie tak dobrych rezultatów, jak mógłbyś się tego spodziewać. Na ilość płynów zatrzymanych w organizmie wpływ ma również pożywienie. To bardzo ważne, aby w trakcie swoich wyborów żywieniowych starać się wybierać produkty możliwie najmniej przetworzone. Te bardziej przetworzone zawierają dużą ilość soli, która w nadmiarze doprowadza do nagromadzenia się wody podskórnej.
Pozbądź się nadmiaru wody z organizmu. Kliknij.
Paradoksalnie, jeśli chcemy pozbyć się wody z organizmu, a raczej jej nadmiaru musimy zwrócić uwagę na jeszcze skuteczniejsze nawodnienie. W sytuacji, kiedy zauważasz, że Twoja sylwetka jest bardziej spuchnięta, bardzo ważnym zadaniem dla Ciebie jest spożywanie większej ilości płynów. Twój organizm nie będzie wówczas bronił się przed opuszczeniem przez wodę w organizmu, bo zda sobie sprawę, że jej dostarczenie w odpowiednich ilościach nie jest zagrożone.
To zupełnie normalne, że na pewnych etapach odchudzania możesz zauważyć retencje wody. Organizm w ten sposób broni się przed szybką utratą masy ciała, bo dla niego proces chudnięcia to duże zaskoczenie. W takich sytuacjach, jeśli zwracasz uwagę na odpowiednie nawodnienie, sen i regenerację, a także ograniczasz spożywanie wysoko przetworzonych produktów – nie musisz się bać – problem z nadmiarem wody w organizmie minie.
Doskonały preparat do pozbycia się nadmiaru wody od Scitec. Dostaniesz tutaj.
Upały również nie są obojętne dla stanu naszej sylwetki. W trakcie wysokich temperatur mamy potrzebę magazynowania dużej ilości wody, jeśli nie dostarczamy jej w odpowiednich ilościach. Na nadmiar wody w organizmie może wpływać również stres. Oczywiście nie da się magiczną różdżką zakończyć wszystkich sytuacji stresowych, jakie nas spotykają, jednak warto postarać się go ograniczyć do absolutnego minimum.
Zachodzące w naszym organizmie adaptacje metaboliczne
Okres redukcji tkanki tłuszczowej to moment, w którym nasz organizm może nas naprawdę zaskoczyć. Jeśli na przykład dłuższy czas jesteś w deficycie kalorycznym to Twój organizm celowo prowadzi do mniejszego poruszania się na co dzień. Jeśli ograniczysz swoją aktywność fizyczną chociażby w postaci chodzenia, gestykulowania i podobnych gestów, Twoje zapotrzebowanie energetyczne automatycznie spadnie. Tak właśnie nasz mózg próbuje oszukać ciało i doprowadzić do jego mniejszej eksploatacji ze względu na deficyt kaloryczny. Zachodzące w naszym organizmie adaptacje metaboliczne mogą być dużym utrudnieniem, jeśli zależy Ci na szybkiej utracie wagi. W takiej sytuacji polecamy zaopatrzenie się w krokomierz i ustalenie czasu trwania na przykład treningów aerobowych, aby dokładnie monitorować stopień swojej aktywności fizycznej i mieć na nią realny wpływ.
Na koniec mamy dla Was bardzo ważne podsumowanie – waga nie jest żadnym wyznacznikiem. Najważniejsze postępy możesz zauważysz w lustrze i w tym, jak leżą Twoje ubrania. Waga to tylko cyferki i nie warto się nimi sugerować w trakcie raportowania lub oceniania postępów wdrażanych działań.
Źródła
https://www.medonet.pl/badania,kortyzol–hormon-stresu—-norma-badania,artykul,1570192.html
https://www.formeds.com.pl/poradnik/porady-dla-sportowcow-jak-pozbyc-sie-nadmiaru-wody-z-organizmu