Spośród wielu problematycznych miejsc z dużą ilością tkanki tłuszczowej niewątpliwie większość wskazałaby obszar brzucha. Płaski i pięknie wyrzeźbiony brzuch jest marzeniem wielu osób. Wielokrotnie sięgają po różne ćwiczenia i uprawiają różnorodne sporty jak pływanie, bieganie, crossfit czy aerobik. Istnieje również bardzo popularny plan treningowy Aerobiczna 6 Weidera, który skupia się na mięśniach brzucha. Wbrew pozorom nie jest to tak łatwy trening, jak się wydaje, ze względu na dużą intensywność ćwiczeń i konieczność regularności. Jaki jest plan treningu A6W, jakie są efekty i opinie. Dowiesz się z naszego artykułu.
Czym jest Aerobiczna 6 Weidera?
Aerobiczna 6 Weidera uznawana jest za jeden z najprostszych i najefektywniejszych ćwiczeń pomagających spalać tkankę tłuszczową z brzucha i wyrzeźbić mięśnie. Pozwala zauważyć efekty już po krótkim czasie systematycznego wykonywania ćwiczeń. Jest to plan treningowy trwający 6 tygodni, który obejmuje codzienne wykonywanie ćwiczeń na mięśnie brzucha. Trening obejmuje 6 ćwiczeń, które są wykonywane w ciągu bez jakiejkolwiek przerwy. Ilość serii ćwiczeń i ich powtórzeń zwiększa się z tygodnia na tydzień, dzięki temu budowa tkanki mięśniowej jest ciągłym procesem i daje tak spektakularne efekty. Pozwala zgubić zbędne kilogramy i wyrzeźbić tak zwany kaloryfer. Niewątpliwie największą zaletą planu treningowego A6W jest możliwość wykonywania ich w domu bez konieczności posiadania specjalistycznego sprzętu.
Dla kogo szóstka Weidera?
Plan treningowy Weidera może być wykonywany przez każdego, gdyż nie wymaga żadnego sprzętu, dlatego może być z powodzeniem wykonywany w domu. Mimo iż ćwiczenia wydają się wyjątkowo proste, jest to trening dość wymagający i intensywny, szczególnie dla osób zmagających się z dodatkowymi kilogramami. Aby osiągnąć efekty, konieczne jest poprawne wykonywanie ćwiczeń, gdyż pomoże to uniknąć nabawienia się kontuzji. Przeciwskazaniem do Aerobicznej 6 Weidera jest duża nadwaga, urazy, kontuzje i problemy z układem ruchu, szczególnie z kręgosłupem w odcinku szyjnym i lędźwiowym. Ćwiczenia te niezalecane są również dla kobiet w ciąży.
Jakie są zalety Aerobicznej 6 Weidera?
Plan treningowy szóstka Weidera jest znany i bardzo popularny na całym świecie. Wszystko przez wzgląd na zdumiewające efekty jakie gwarantuje. Ćwiczenia są dość nurzące, dlatego nie są polecane dla osób, które lubią zmienność i dynamikę ćwiczeń. Dzięki temu, że plan zakłada zwiększanie poziomu trudności z dnia na dzień, wiele osób nie będzie w stanie podołać temu wyzwaniu. Ważna jest motywacja i pozytywne nastawienie. Dzięki temu, że trening angażuje mięśnie brzucha, pozwala to na spalanie tkanki tłuszczowej. Prawidłowe wykonywanie ćwiczeń nie stanowi trudności, ze względu na dużą popularność treningu i całą masę filmów instruktażowych w Internecie. Trening ten bez problemu może być wykonywany w domu, co stanowi niewątpliwą zaletę ćwiczeń. Nie trzeba zapisywać się na siłownię ani kupować drogiego sprzętu, wystarczy tylko chwila wolnego czasu i kawałek przestrzeni. A6W jest bardzo skutecznym treningiem mięśni brzucha, który pozwala na ich wzmocnienie oraz maksymalne wyrzeźbienie. Trening ten wykonywany codziennie pomaga wyrobić nawyk regularnej aktywności fizycznej. Cały plan trwa aż 6 tygodni, a regularne i codzienne ćwiczenia pomagają wyrobić nawyk, który pozwoli na utrzymanie ciągłej sprawności.
Jakie są opinie na temat A6W?
Okazuje się, że pomimo wielu zalet planu treningowego opinie są podzielone. Wiele osób uważa Aerobiczną 6 Weidera bardzo dobrym sposobem na wyrzeźbienie mięśni brzucha, jednak część osób twierdzi, że istnieją bezpieczniejsze sposoby na osiągnięcie tzw. kaloryfera. Pomimo iż plan ten obejmuje proste ćwiczenia na mięśnie brzucha, musi być wykonywany regularnie z poświęceniem czasu na ich wykonanie przez codziennie przez 6 tygodni. Ćwiczenia te są dość nurzące, dlatego nie wszystkim podoba się wykonywanie codziennie takich samych ćwiczeń.
Jakie są efekty Aerobicznej 6 Weidera?
Jeszcze kilka lat temu o efektach Aerobicznej 6 Weidera mówiło się w samych superlatywach. W chwili obecnej zdania są mocno podzielone, ze względu na możliwość nabawienia się problemów z kręgosłupem. Wszystko zależy od osoby trenującej i poprawności wykonywanych ćwiczeń, ale także od silnej woli i samozaparcia. Plan obejmuje aż 6 tygodni intensywnych ćwiczeń, które z dnia na dzień stają się coraz trudniejsze. Efekty, jakie można zauważyć po zrealizowaniu całego planu treningowego to niesamowita rzeźba brzucha orz całkowita redukcja tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia A6W pomagają wzmocnić mięśnie proste brzucha, które gwarantują perfekcyjnie wyrzeźbiony brzuch. U osób szczupłych pierwsze efekty mogą pojawić się już po 7 dniach intensywnego treningu, będą to twardsze mięśnie brzucha oraz lepszy wygląd. Wykonanie całego cyklu sprawi, że brzuch z całą pewnością będzie wyglądał dużo inaczej niż przed podjęciem wyzwania, jednak wszystko zależy od ilości tkanki tłuszczowej zlokalizowanej w partii brzucha. Inne efekty pojawią się u osób szczupłych, a inne u otyłych. Warto zrobić sobie zdjęcia przed i po wykonaniu całego planu treningowego, tak aby móc sprawdzić jakie zmiany zaszły w wyglądzie mięśni brzucha.
Plan treningowy Aerobicznej 6 Weidera
Plan treningowy szóstki Weidera obejmuje 6 tygodni, czyli 42 dni treningowe. Codziennie wykonywany jest jeden trening, który obejmuje 6 ćwiczeń. Każdego dnia liczba powtórzeń i serii zwiększa się. Po każdej wykonanej serii są 3 minut przerwy. Przed przystąpieniem do treningu, należy wykonać 15 minutową rozgrzewkę. Ćwiczenia A6W powinny być wykonywane solidnie, dokładnie i bez przerw, ale także powoli. W momencie maksymalnego napięcia mięśni należy pozostać w takiej pozycji przynajmniej przez 3 sekundy. Warto przyłożyć się do prawidłowego wykonywania treningu, gdyż tylko wtedy można uzyskać satysfakcjonujące i wyczekiwane efekty.
Jak wyglądają ćwiczenia?
Ćwiczenie 1. Podczas leżenia na płasko, ręce powinny być ułożone wzdłuż tułowia, należy unieść jedną nogę i ugiąć ją w kolanie. Pomiędzy łydką a udem oraz biodrem i udem powinien utworzyć się kąt prosty 90 stopni. Należy unieść klatkę piersiową, tak aby nie odrywać części lędźwiowej kręgosłupa od podłoża. Obiema rękoma należy chwycić kolano uniesionej nogi i w tej pozycji pozostać przez 3 sekundy. Następnie należy wrócić do pozycji wyjściowej i powtórzyć ćwiczenie, z udziałem drugiej nogi.
Ćwiczenie 2. Leżąc na macie do ćwiczeń, ręce powinny znajdować się wzdłuż tułowia. Należy unieść obie nogi i zgiąć je w kolanach, pomiędzy biodrami a udami oraz pomiędzy łydkami a udami, powinny utworzyć się kąty proste. Stopy podczas ćwiczenia muszą być ściągnięte. Należy unieść klatkę piersiową, bez odrywania lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Dłońmi należy przytrzymać kolana i w takiej pozycji wytrzymać przez 3 sekundy. Wrócić do pozycji wyjściowej.
Ćwiczenie 3. Leżąc na macie, należy ręce spleść na karku. Jedna noga powinna być zgięta w kolanie i uniesiona w górę tworząc kąt prosty między udem a łydką oraz między biodrem a udem, stopa ściągnięta. Należy unieść klatkę piersiową, tak aby zgiętym łokciem dotknąć kolana. Odcinek lędźwiowy kręgosłupa nie powinien odrywać się od maty. Po 3 sekundach należy wrócić do pozycji wyjściowej i powtórzyć ćwiczenie unosząc drugą nogę.
Ćwiczenie 4. Podczas leżenia na macie, należy spleść ręce na karku, obie nogi unieść w górę, zgiąć kolana i ściągnąć stopy. Pomiędzy biodrami a udami oraz pomiędzy łydkami a udami, powinny utworzyć się kąty proste. Unosząc klatkę piersiową, powinno dotknąć się zgiętymi łokciami kolan, bez odrywania odcinka lędźwiowego kręgosłupa od podłogi. Po 3 sekundach można wrócić do pozycji wyjściowej.
Ćwiczenie 5. Podczas wykonywania następnego ćwiczenia, należy przyjąć pozycję leżącą, spleść ręce na karku oraz unieść klatkę piersiową, bez odrywania odcinka lędźwiowego kręgosłupa od maty. Łokcie powinny być skierowane do przodu, a nogi należy unosić na przemian, tak aby udo stworzyło kąt prosty z biodrem.
Ćwiczenie 6. Leżąc na macie, ręce muszą znajdować się wzdłuż ciała. Wyprostowane nogi należy unieść, w taki sposób, aby między podłogą a nimi powstał kąt 30-45 stopni. Klatka piersiowa powinna być uniesiona a wyprostowane ręce, należy skierować w stronę kolan. Odcinek lędźwiowy powinien przylegać do podłogi. Po 3 sekundach należy wrócić do pozycji wyjściowej.