Olimp - L-Carnitine Xplode Powder - 300g

Bestsellery

MEGA DAWKA 1500 mg L-KARNITYNY W 3 g PORCJI!

More details

79,99 zł

Dodaj do listy życzeń

Darmowa dostawa obowiązuje od 300,00 zł z wykluczeniem kosztu dostawy.

 • - Wygodna rozpuszczalna forma 
  - Ekonomiczne opakowanie 
  - Łatwość w odmierzaniu porcji 
  - Doskonałe smaki 
  - Idealna jako dodatek do aminokwasów lub izotonika przed i w trakcie treningu 

  DOSKONAŁA FORMUŁA - POTĘŻNE DAWKI - PYSZNY SMAK - KOMPLEKSOWE DZIAŁANIE- 
  TO DOMENY PRODUKTÓW Z SERII XPLODE™!
   

  Seria XPLODE™ to suplementy oparte wyłącznie na absolutnie innowacyjnych składnikach, zaprojektowanych dla osób o bezkompromisowych wymaganiach. 
  Unikatowy skład jest wynikiem starań naukowców z Olimp Labs®, opierających się w projektowaniu każdego produktu, na najnowszych badaniach z zakresu diety i suplementacji sportowców i osób aktywnych. 

  Ponad 25-letnie doświadczenie Olimp Labs® w branży suplementacyjnej niewątpliwie przyczyniło się do sukcesów najbardziej utytułowanych sportowców w tym również zawodników elitarnego Olimp Team, których bezcenna wiedza i doświadczenie zostały wykorzystane na każdym etapie projektowania Serii Xplode™. 
  Nowatorski skład każdego produktu bazuje wyłącznie na najbardziej skutecznych i farmaceutycznie czystych substancjach czynnych, o sprawdzonym, udokumentowanym i bezpiecznym działaniu. 
  Żadnych tanich zamienników! 

  Seria Xplode™ to produkty o doskonałej rozpuszczalności i rewelacyjnych, intensywnie owocowych, aromatycznych smakach, które możesz dowolnie łączyć i komponować według własnego uznania. Wykorzystanie maksymalnej mikronizacji form sypkich jest składową perfekcyjnej przyswajalności substancji aktywnych każdego z produktów tej unikatowej serii. 

  Dziś w Wasze ręce oddajemy najnowszy produkt Serii - L-CARNITINE XPLODE POWDER! 

  MEGA DAWKA 1500 mg L-KARNITYNY W 3 g PORCJI! 
  DOSKONAŁA PRZYSWAJALNOŚĆ! 
  SUPER SZYBKIE DZIAŁANIE!
   

  L-CARNITINE XPLODE POWDER uzupełnia dietę w L-karnitynę, wzbogaconą o magnez i witaminę B6. Wszystko to w łatwo rozpuszczalnej formie i doskonałych smakach! 

  Jak działa L-KARNITINA? 
  L-karnityna jest kluczowym elementem ostatniego etapu procesu rozkładu tłuszczów. Transportuje wolne kwasy tłuszczowe do miejsc ich ostatecznego utleniania (mitochondria), gdzie następuje uwolnienie zmagazynowanej w nich energii - podnosi to znacznie zdolność wysiłkową organizmu. 
  Efektywne utlenianie wolnych kwasów tłuszczowych gwarantuje, iż nie będą one ponownie zmagazynowane w formie trójglicerydów, zwiększając tym samym objętość tkanki tłuszczowej. 
  Dodatkowo, badania naukowe udowodniły, że magnez pomaga w: 
  prawidłowym funkcjonowaniu mięśni, układu nerwowego, utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych, zmniejszeniu uczucia zmęczenia i znużenia, utrzymaniu zdrowych kości i zębów, utrzymaniu równowagi elektrolitowej, zaangażowany jest także w prawidłowy metabolizm energetyczny oraz pomaga w prawidłowej syntezie białek. 
  Nie bez znaczenia jest również zawarta w L-CARNITINE XPLODE POWDER - witamina B6, która wchodzi w skład wielu enzymów biorących udział w przemianach metabolicznych, jak również bezpośrednio uczestniczy w przemianach węglowodanów (tworzenie i rozkład glikogenu mięśniowego) i tłuszczów, dodatkowo nasilając pozyskiwanie energii. Witamina B6 jest niezbędna w produkcji hemoglobiny i poprzez udział w tworzeniu przeciwciał podnosi odporność immunologiczną organizmu. 

  Dla kogo jest dedykowany? 
  Preparat przeznaczony dla osób chcących zredukować tkankę tłuszczową, pracujących umysłowo oraz ćwiczących rekreacyjnie. 
  Jest również polecany osobom polecanymi stosującym dietę wegetariańską w celu uzupełnienia jej w L-karnitynę. W szczególności osobom, które nie chcą lub nie mogą spożywać dużej ilości kapsułek lub tabletek. 

  Dlaczego L-CARNITINE XPLODE POWDER? 

  Organizm dorosłego człowieka zawiera ok. 20 g L-karnityny (Brass 2000), z czego 98% gromadzi się w mięśniach (Rebouche et al., 1986). 
  Odpowiednie nasycenie mięśni L-karnityną to czynnik bardzo istotny dla ich właściwego rozwoju. 
  L-karnityna transportuje kwasy tłuszczowe i wprowadza je w procesy spalania przebiegające w mitochondriach - umożliwia przeniesienie kwasów tłuszczowych przez wewnętrzną błonę mitochondrialną do matriks centrum energetycznego komórki, gdzie związki te są rozkładane. 
  L-karnityna jest więc związkiem niezbędnym do prawidłowego przebiegu utleniania kwasów tłuszczowych! 

  Badania naukowe
   
  Liczne prace naukowe koncentrują się na badaniu suplementacji L-karnityną na skład tkankowy ciała. W 2013 roku Stephens podawał trenującym rekreacyjnie osobom dwa razy dziennie – 80 g węglowodanów lub 80 g węglowodanów i 2 g winianu L-karnityny. 
  Po zakończeniu 12-tygodniowego eksperymentu okazało się, że u osób z grupy „węglowodanowej” zaobserwowano przyrost średnio 1.8 kg tłuszczu oraz jednoczesny ubytek 200 g beztłuszczowej masy ciała, której główny udział stanowi tkanka mięśniowa. Natomiast w grupie suplementowanej dodatkowo L-karnityną masa tłuszczu nie uległa zmianie, za to masa mięśniowa wzrosła średnio o 400 gramów! 

  Zawarte w produkcie magnez oraz witaminy B6 działają synergistycznie w zakresie: 
  - przyczyniania się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego 
  - zmniejszania uczucia zmęczenia i znużenia, 
  - wspomagania utrzymania prawidłowych funkcji psychologicznych, 
  - wspomagania prawidłowego funkcjonowaniu układu nerwowego. 

  Ponadto magnez odgrywa rolę w procesie podziału komórek i pomaga w:
   
  - prawidłowej syntezie białka, 
  - prawidłowym funkcjonowaniu mięśni, 
  - utrzymaniu równowagi elektrolitowej. 

  Witamina B6 pomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek oraz przyczynia się do: 
  - utrzymania prawidłowego metabolizmu białka i glikogenu, 
  - regulacji aktywności hormonalnej. 

  Składniki: 74,7% L-winian L-karnityny, aromaty, maltodekstryna, barwnik – E 150d (dla wszystkich rodzajów smaków cola); tlenek magnezu, substancja przeciwzbrylająca – dwutlenek krzemu; substancje słodzące - acesulfam K, sukraloza; regulator kwasowości – kwas cytrynowy; barwniki: karoteny (A), koszenila (B), ryboflawiny (C), E 150c (D), E 150d (E), E 133 (F), błękit patentowy V (G), indygokarmin (H), chlorofile i chlorofiliny (I), kurkumina (J), antocyjany (K), ekstrakt z papryki (L), betanina (M), węgiel roślinny (N); 0,03% chlorowodorek pirydoksyny – wit. B6.


Suplement diety/dietetyczny środek specjalnego przeznaczenia żywieniowego dla osób aktywnych fizycznie, w tym sportowców. Produkt nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Najlepiej spożyć przed końcem: data na spodzie lub boku opakowania (min. 3 miesiące przydatności do spożycia, w przypadku promocji data może być krótsza). Produktu nie należy podawać matkom karmiącym oraz kobietom w ciąży. Nie spożywać w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników produktu. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej do 25°C, w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: